سفر به آمریکا: شرایط طرح جدید ترامپ برای مهاجرت به آمریکا اعلام شد

به گزارش اخبار ورزشی، شرایط جدید برای مهاجرت به آمریکا از سوی ترامپ اعلام شد.

سفر به آمریکا: شرایط طرح جدید ترامپ برای مهاجرت به آمریکا اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای تضمینی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

رئیس جمهور آمریکا به دنبال نهایی کردن طرحی است که بر اساس آن پذیرش مهاجران از کشورهای مختلف بر اساس نظام بندی مشابه آن چیزی که در استرالیا و کانادا وجود دارد خواهد بود.

ترامپ روز چهارشنبه از طرحی سخن گفت که ضمن کاستن از میزان مهاجرت به این کشور، پذیرش مهاجران جدید را تابع نظام امتیازبندی می نماید؛ نظامی که در استرالیا و کانادا جاری است و تحسین دونالد ترامپ را برانگیخته است. بر این اساس و در صورتی که طرح مذکور به تصویب کنگره برسد سالانه 140 هزار ویزا برای آنهایی که بیشترین امتیاز را به دست آورند صادر خواهد شد.

به گزارش سی ان ان، یک جوان 26 تا 31 ساله با مدرک دکترا از آمریکا، مسلط به زبان انگلیسی و دارای درآمدی سه برابر متوسط درآمد یک خانوار بیشترین بخت را برای دریافت ویزای مهاجرتی به آمریکا خواهد داشت. آشکار داشتن مدال و نشان قهرمانی یا جایزه نوبل این بخت را بالا می برد. متقاضیان مهاجرت باید دست کم 30 امتیاز بدست آورند.

سن

امتیازبندی سنی بر اساس احتیاج بازار کار مشخص شده است. 18 تا 21 سال شش امتیاز، 22 تا 25 سال هشت امتیاز، 26 تا 30 سال 10 امتیاز و پس از آن امتیازها روندی کاهشی دارد؛ 31 تا 35 سال هشت امتیاز، 36 تا40 سال شش امتیاز، 41 تا 45 چهار امتیاز و 46 تا 50 سال دو امتیاز. سر آخر آنهایی که کمتر از 18 و بیشتر از 50 سال دارند هم امتیازی تعلق نمی گیرد، با اینحال آنها می توانند با تکیه بر دیگر معیارها بخت خود را بیازمایند.

تحصیلات

امتیازبندی تحصیلی براساس بالاترین مدارج دانشگاهی است. دیپلم متوسطه یا معادل آن یک امتیاز، مدرک کارشناسی از آمریکا شش امتیاز و خارج از آمریکا پنج امتیاز، کارشناسی ارشد از آمریکا هشت امتیاز و خارج آمریکا هفت امتیاز، دکترای تخصصی از آمریکا 13 امتیاز و خارج از آمریکا 10 امتیاز دارد.

مهارت در زبان انگلیسی

امتیازبندی زبانی بر میزان تسلط بر زبان انگلیسی مبتنی است و بر اساس آزمون های استاندارد مشخص می گردد. آنهایی که 100 درصد و تمامی نمره آزمون را به دست آورند 12 امتیاز، دارندگان 80 تا 90 درصد نمره آزمون 10 امتیاز و60 تا 80 درصد هم هشت امتیاز به دست می آورند. آنهایی که زیر 60 درصد نمره آزمون را به دست آورده اند هم امتیازی نمی گیرند.

پیشنهاد شغلی

امتیازبندی در این زمینه بر اساس میزان درآمد حاصل از پیشنهاد کاری برای متقاضی در آمریکا است. چنانچه متقاضی دارای پیشنهاد کاری باشد که درآمد آن سه برابر درآمد متوسط یک خانوار در ایالت مربوط هست 13 امتیاز و چنانچه این درآمد دو برابر درآمد متوسط باشد هشت امتیاز و در نهایت اگر درآمد شغل پیشنهادی یک و نیم برابر متوسط درآمد یک خانوار باشد پنج امتیاز برای او محسوب می گردد.

سرمایه گذاری

امتیازبندی بر اساس میزان سرمایه گذاری صورت می گیرد. چنانچه متقاضی یک میلیون و 350 هزار دلار برای دست کم سه سال در شرکت تجاری جدیدی در آمریکا سرمایه گذاری کند، شش امتیاز و اگر مبلغ سرمایه گذاری به یک میلیون و 800 هزار دلار برسد 12 امتیاز به دست خواهد آورد.

امتیازات ویژه

دارندگان جوایز بین المللی ویژه از امتیاز ویژه ای برخوردارند. بعنوان مثال برنده جایزه نوبل 25 امتیاز به دست می آورد. برای برندگان جوایز انفرادی المپیک هم 15 امتیاز درنظر گرفته شده است.

در این طرح جایی برای ویزا مربوط به لاتاری دیده نمی گردد و این نوع ویزا متوقف خواهد شد. افزون براین طرح مذکور بستگان درجه دو یا فرزندان بزرگسال مهاجرانی که هم اکنون در آمریکا زندگی می نمایند، اولویتی در دریافت گرین کارت نخواهند داشت.

منبع: کجارو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1333

به "سفر به آمریکا: شرایط طرح جدید ترامپ برای مهاجرت به آمریکا اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به آمریکا: شرایط طرح جدید ترامپ برای مهاجرت به آمریکا اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید