ضمانت کتبی آمریکا به هند برای تامین مالی توسعه بندر چابهار

به گزارش اخبار ورزشی، آمریکا ضمانت کتبی به هند داده است که تامین سرمایه بانک های بین المللی برای خرید تجهیزات بندر چابهار به ارزش 85 میلیون دلار را تسهیل می کند.

ضمانت کتبی آمریکا به هند برای تامین مالی توسعه بندر چابهار

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از بیزنس لاین، آمریکا ضمانت کتبی به هند داده است که تامین سرمایه بانک های بین المللی برای خرید تجهیزات بندر چابهار به ارزش 85 میلیون دلار را تسهیل می کند.

هند در حال توسعه این بندر در ایران است و این بندر برای دهلی نو به لحاظ توسعه ترافیک ترانزیت دریایی منطقه ای به افغانستان و آسیای میانه دارای اهمیت ویژه ای است.

آمریکا در نوامبر 2018، این بندر از تحریم های علیه ایران معاف کرد.

یک مقام دولتی هند گفت: ما باید تجهیزاتی برای راه اندازی این بندر تهیه کنیم، اما به علت تحریم ها، توانایی این کار را نداریم.

وی افزود: این تجهیزات را تقریبا دو سال پیش سفارش دادیم. اما نمی توانیم ال سی (اعتبارنامه) باز کنیم. بانک ها جلو نمی آیند. آمریکا قبلا ضمانت شفاهی داده است، اما بسیار از دادن ضمانت کتبی خودداری می کرد و بانک ها نیز بر داشتن سند اصرار داشتند. اکنون، پس از ملاقات اخیر وزیر خارجه هند، آمریکایی ها به ما سندی کتبی دادند و ما تلاش می کنیم (توسعه بندر) را به پیش ببریم.

پرداخت ها به دلار است. ما به بانک هایی نیاز داریم که با دلار یا یورو معامله کنند از اینرو مجبوریم با بانک های بین المللی روبرو داشته باشیم و اگر آنجا حرفی از ایران شود، هیچ بانکی آماده از دست دادن سرش نیست.

گفتنی است ، بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان ایران در سواحل جنوبی ایران واقع شده است که به لحاظ استراتژیک برای هند اهمیت دارد. این بندر در دریای عمان نزدیک به مرز ایران و پاکستان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 531

به "ضمانت کتبی آمریکا به هند برای تامین مالی توسعه بندر چابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضمانت کتبی آمریکا به هند برای تامین مالی توسعه بندر چابهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید