(عکس) سه سال بعد از زلزله؛ مرگ تلخ پسر 10ساله در کانکس موقت زلزله زدگان!

به گزارش اخبار ورزشی، مدیر شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: یک پسر 10ساله ساکن در کانکس های اسکان موقت این شهرستان براثر برق گرفتگی جان باخت.

(عکس) سه سال بعد از زلزله؛ مرگ تلخ پسر 10ساله در کانکس موقت زلزله زدگان!

به گزارش برنا، مازیار طهماسبی افزود: ظهر امروز پس از اعلام این حادثه در کمپ اسکان واقع در محوطه ستاد مدیریت بحران جنب اداره آموزش و پرورش سرپل ذهاب، بلافاصله نیرو های فوریت های پزشکی و پلیس در محل حاضر شدند.

وی اظهار کرد: در این حادثه متاسفانه یک کودک 10 ساله که به همراه خانواده اش در کانکس اسکان موقت ساکن بود، به دلیل بی احتیاطی دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: جسد فرد جان باخته توسط ماموران امدادی به سردخانه بیمارستان شهدای سرپل ذهاب انتقال یافت.

وی از مردم خواست اصول فنی و ایمنی را رعایت کنند تا شاهد این گونه حوادث تلخ نباشیم.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از 90 هزار تن جمعیت دارد.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان سال گذشته در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.

در همین حال سعید آقاخانی که این روز ها سریال ن. خ. با داستانی مربوط به هموطنان کرد زبان از او در حال پخش است، در اینستاگرام خود در واکنش به این حادثه تلخ با قرار دادن عکس این کودک نوشت:مرگ پسر بچه 10 ساله بر اثر برق گرفتگی در کانکس های موقت در سر پل ذهاب. سه سال از زلزله کرمانشاه گذشته است و هنوز ...

در این میان سایت قلم در گزارشی در این خصوص نوشت:

شاید برای همه ما جای تعجب داشته باشد که چگونه پس از گذشت 30 ماه از زلزله ویرانگر آبان 96 سرپل ذهاب، هنوز افرادی هستند که تجربه سرما، گرما، سیل، توفان و انواع بیماری های واگیردار و هزاران نوع آسیب جانی و روحی و روانی دیگر را به جان می خرند و به زندگی در کانکس ادامه می دهند.

طبق تحقیقات انجمن معلولان سرپل ذهاب، بخش قابل توجهی از این افراد را خانواده های افراد دارای معلولیت و فاقد سرپرست (نام و آدرس محفوظ) تشکیل می دهند که زندگی پر خطر و آسیب پذیر در کانکس را بر زندگی در خانه های استیجاری ترجیح می دهند.

این افراد با وجود دریافت مستمری ناچیز سازمان بهزیستی و کمیته امداد (170 هزار تومان در ماه) حتی از عهده هزینه های روزمره خود از جمله: دارو، لوازم بهداشتی، توان بخشی و مواد غذایی خود برنمی آیند و متأسفانه سرپل ذهاب با توجه به آمار ها جزو یکی از گران ترین شهر های غرب کشور است که افزایش هزینه اجاره مسکن در این شهر تابع هیچ اصولی نیست و ارقام به شکل سرسام آوری سیر صعودی خود را طی می کند.

این گزارش در ادامه می افزاید: مسئولان استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب باید پاسخ گو باشند که تکلیف زمین های اهدایی به مستأجران زلزله زده چه شد؟! آیا نهادی وجود دارد که سرپرستی این خانواده ها را که بسترشان زمین و سقف شان آسمان است، بر عهده بگیرد تا بچه ها بی گناه آنان از کابوس زندگی در کانکس رهایی یابند؟

مردم باید پاسخ گو باشند که چگونه وجدان و انسانیت، به آنان اجازه می دهد که در همسایگی آن ها افراد دردمندی وجود داشته باشند که از بیم هزینه های چند برابری اجاره مسکن در بدترین شرایط ممکن در کانکس زندگی کنند؟! امیدواریم هرچه سریع تر مسئولان و مردم نیکوکار دست به دست هم دهند تا برای این دسته از افراد چاره ای اندیشیده شود و دیگر چنین حوادث تلخی تکرار نشود.

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 خرداد 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 859

به "(عکس) سه سال بعد از زلزله؛ مرگ تلخ پسر 10ساله در کانکس موقت زلزله زدگان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) سه سال بعد از زلزله؛ مرگ تلخ پسر 10ساله در کانکس موقت زلزله زدگان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید