فاکتورهای پرخطر سرطان کلیه را بشناسید

به گزارش اخبار ورزشی، سرطان کلیه مسئله ای است که در آن، سلول های سالم در یک یا هر دو کلیه بیش از حد رشد می نمایند و تبدیل به تومور می شوند.

فاکتورهای پرخطر سرطان کلیه را بشناسید

به گزارش خبرنگار مهر، درحالیکه اضافه وزن و چاقی نقش مهمی در این مشکل دارند، اما فاکتورهای پرخطر دیگری هم موجب تکثیر سریع سلول ها در کلیه ها می شوند. در ادامه به بعضی از فاکتورهای پرخطر دیگر اشاره می گردد.

  • سیگار کشیدن: کشیدن سیگار موجب می گردد ریه ها اکثر مواد شیمیایی سمی را جذب نمایند. سپس این مواد شیمیایی به جریان خون منتقل شده و به منظور فرآیند پاکسازی وارد کلیه ها می شوند و در نهایت به این عضو لوبیایی شکل آسیب می رسانند.
  • چاقی: افراد دارای اضافه وزن در معرض ریسک بالا ابتلاء به سرطان کلیه قرار دارند. مطالعات نشان می دهد سرطان کلیه، سومین سرطان شایع ناشی از چاقی است.
  • فشارخون بالا: افراد مبتلا به فشارخون بالا به منظور کنترل میزان فشارخون خود، داروهای زیادی مصرف می نمایند. بعضی مطالعات نشان داده اند که این داروها می توانند ریسک ابتلاء به سرطان کلیه را افزایش دهند.
  • سابقه خانوادگی: ابتلای هر یک از اعضای خانواده به سرطان کلیه احتمال ابتلاء به این بیماری را در سایر اعضای خانواده افزایش می دهد.
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 105

به "فاکتورهای پرخطر سرطان کلیه را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاکتورهای پرخطر سرطان کلیه را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید