محدثی خراسانی: مدرسه بهترین مکان برای کشف استعدادهای ادبی است

به گزارش اخبار ورزشی، تهران (پانا) - محدثی خراسانی شاعر معاصر مدرسه را بهترین مکان برای کشف استعدادهای ادبی توصیف کرد که باید نقش خود را در این حوزه ایفا نماید.

محدثی خراسانی: مدرسه بهترین مکان برای کشف استعدادهای ادبی است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مهاجرت به کانادا از طریق کالج هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

مصطفی محدثی خراسانی در آیین افتتاحیه مدرسه مجازی شعر و داستان که بعدازظهر یک شنبه 20 مهرماه 99، با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و عبدالرسول عمادی مشاور وزیر در معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید، درباره اهمیت راه اندازی محلی برای استعدادهای دانش آموزی در حوزه شعر و داستان در دستگاه تعلیم و تربیت اظهار کرد: من هوشمندی مسئولان معاونت پرورشی و فرهنگی را در درک و تشخیص این ضرورت را تحسین می کنم. البته حدود 25-30 سال پیش کانون های شهر و داستان با تشخیص همین ضرورت شکل گرفت که متاسفانه با وقفه ای در فعالیت آن روبرو بودیم و حال باید جبران مافات گردد و این حرکت بزرگ در آموزش و پرورش شکل گیرد.

وی با مقایسه شرایط شعر جوان در دو دوره قبل و بعد از انقلاب اسلامی در کشور گفت: در سال های قبل از انقلاب شعر با این گستردگی در میان جوانان به چشم نمی خورد، چه به لحاظ تعداد شاعران و چه مخاطبان شعر؛ اما در سال های بعد از انقلاب جوانان اقبال چشمگیری به شعر نشان دادند. امروز شعر هنر و ثروت ملی ماست. شعر رسانه ای است که در طول تاریخ فرهنگ ساز و انتقال دهنده فرهنگ بوده است.

این شاعر مشهدی ادامه داد: اکنون علیرغم اینکه رقیبانی جدی پیدا نموده - چه در هنرهای شنیداری، چه تصویری - کماکان شعر در لایه های زیرین فرهنگی ما کارکرد خود را دارد و نقش محوری خود را ایفا می نماید و برای سایر حوزه ها الهام بخش است.

محدثی خراسانی در انتها گفت: انشاالله کوشش های دوستان هم غفلت های گذشته را جبران خواهد نمود و هم افقی فراروی شعر جوان خواهد گگردد تا بار دیگر مدرسه، که بهترین جا برای کشف استعدادهای ادبی است، نقش خود را در این حوزه ایفا نماید.

این شاعر سپس یکی از سروه های خود با موضوع زیارت امام رضا (ع) را برای حاضران قرائت کرد.

لازم به ذکر است، مصطفی محدّثی خراسانی شاعر مشهدی سردبیر مجله شعر و عضو شورای شعر مرکز موسیقی صدا و سیما بوده است. وی فعالیت های شعری خود را از دوره نوجوانی شروع کرد و با راه یابی به انجمن های ادبی به طور جدّی تر به سرودن شعر پرداخت و مدت 15 سال مسئول گروه شعر سازمان تبلیغات اسلامی مشهد بود.

مصطفی محدثی از قالب های شعری کلاسیک بیشتر تمایل به سرودن غزل، دوبیتی و رباعی دارد. از محدثی تا به امروز چند مجموعه شعر به نام هزار مرتبه خورشید، شاعران پروازی و گزیده ادبیات معاصر شماره 46 به چاپ رسیده است

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1129

به "محدثی خراسانی: مدرسه بهترین مکان برای کشف استعدادهای ادبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدثی خراسانی: مدرسه بهترین مکان برای کشف استعدادهای ادبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید