مشاور رئیس دانشگاه تهران: دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده پایکوب ها است

به گزارش اخبار ورزشی، روزنامه اینترنتی فراز نوشت: در یک فایل صوتی رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و مشاور رئیس دانشگاه تهران اقدام به تحقیر و توهین به دانشکده هنرهای زیبای این دانشگاه نموده است. عبدالرضا سیف می گوید که دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دانشکده پایکوب ها است. او این توصیف را در جلسه رسمی عمومی استادان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برای مجموعه دانشکده هنرهای زیبا به کار برده.

مشاور رئیس دانشگاه تهران: دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده پایکوب ها است

در یک فایل صوتی که به دست فراز رسیده، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران اقدام به تحقیر و توهین به دانشکده هنرهای زیبای این دانشگاه نموده است. عبدالرضا سیف می گوید که دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دانشکده پایکوب ها است. او این توصیف را در جلسه رسمی عمومی استادان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برای مجموعه دانشکده هنرهای زیبا به کار برده.

عبدالرضا سیف، هم اکنون رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و مشاور رئیس دانشگاه تهران است. حمله او به دانشکده هنرهای زیبا و بیان توهین آمیزش درباره این مجموعه با هدف دفاع انتقاد از تفاوت ضریب بین دانشکده ادبیات و علوم انسانی با دانشکده هنرهای زیبا صورت گرفته است.

او در این سخنان می گوید: هر دانشکده باید سه گروه داشته باشد. هر گروهی باید سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا داشته باشد. تعداد هیات علمی هر گروهی باید ده نفر باشد حالا با ضریب می تواند باشد. مثلا یک استاد ضریب 2 دارد و ... .بعد یک تعدادی تا حداقل هزار دانشجو می خواهد آن دانشکده که آن هم ضریب دارد. یک زمانی دانشکده ادبیات ضریبش یک بود و هنرهای پایکوب بیکار یک و نیم بود. پایکوب ها یک و نیم شده بودند و ادبیاتی های بیچاره یک بودند. درستش کردیم. اینها پایکوب بودند.

اینکه مساله تفاوت ضریب بین دانشکده ها و رشته های دانشگاه تهران چقدر عادلانه یا غیر عادلانه است، مساله این نوشتار نمی باشد. مساله نوع نگاه رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی و مشاور رئیس دانشگاه تهران به دانشکده هنرهای زیبا است که این دانشکده را در حد یک مجموعه قابل استهزاء و تمسخر تقلیل می دهد. مساله مهمتر اما این است که ایا رئیس دانشگاه تهران نگاه مشاور خود و رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران به دانشکده هنرهای زیبا را در شان قدیمی ترین دانشگاه کشور می داند؟

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1402 بروزرسانی: 26 تیر 1402 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2144

به "مشاور رئیس دانشگاه تهران: دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده پایکوب ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور رئیس دانشگاه تهران: دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده پایکوب ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید