مگر نمی دانید امام مهمان دارد؟!

به گزارش اخبار ورزشی، خبر دادند تعدادی از یزد آمده اند و اصرار دارند با یکی از مسئولان حاضر در مدرسه ملاقات کنند و می گویند کارشان فوری است. یکی از آنها که مسن تر بود گفت: شما جوان هستید، عقلتان نمی رسد!

مگر نمی دانید امام مهمان دارد؟!

به گزارش گروه رسانه های اخبار ورزشی، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت : 16 بهمن ماه سال 57 بود. 5 روز از ورود حضرت امام(ره) می گذشت. در مدرسه رفاه مستقر بودیم. از اولین ساعات صبح تا نیمه های شب، انبوه بی شمار جمعیت، محل مدرسه را مانند نگین انگشتر احاطه کرده بودند و خیابان های اطراف هم از جمعیت موج می زد. حضرت امام -رضوان الله تعالی علیه- در مدرسه علوی که تعداد اتاق هایش بیشتر بود و حیاط وسیع تری داشت مستقر بودند و دو نوبت صبح و عصر برای ملاقات خانم ها و آقایان با حضرت ایشان در نظر گرفته شده بود ولی حضور متراکم جمعیت منحصر به ساعات مشخص شده نبود. دستجات فراوانی که از شهرستان ها به قصد زیارت امام آمده و شب هنگام و یا نیمه شب از راه رسیده بودند، تا صبح در محل باقی می ماندند و بعد از زیارت حضرت امام نیز به سختی حاضر به ترک محل بودند...

آن شب -16 بهمن ماه- در حالی که چند ساعت از شب گذشته بود، خبر دادند تعدادی از یزد آمده اند و اصرار دارند با یکی از مسئولان حاضر در مدرسه ملاقات کنند و می گویند کارشان فوری و ضروری است. قرار شد یکی دو نفرشان بیایند و موضوع مورد نظرشان را مطرح کنند. دو مرد میان سال و یک پیرمرد سفید موی آمدند و بعد از حال و احوال، گفتند که یک کامیون گوسفند برای امام آورده اند و گوسفندها باید همان شبانه تخلیه شوند. گفتیم امام به گوسفند نیاز ندارد و ما هم جایی برای نگهداری گوسفند ها نداریم. یکی از آنها که مسن تر بود و محاسن سفیدی داشت با لهجه شیرین یزدی گفت؛ شما جوان هستید (سخن درباره 41 سال قبل است)، عقلتان نمی رسد و نمی فهمید! امام تازه از سفر آمده... دید و بازدید دارد... برایش مهمان می رسد و... باید یک آبگوشتی، خورشتی، یک چیزی داشته باشد که سر سفره بگذارد تا آبرویش حفظ شود و جلوی مهمان ها خجالت نکشد!... پسر امام حسین (ع) است نباید پیش مهمان ها آبرویش برود!!!

سخن از ژرفای دل پاک پیرمرد بر می خاست و لا جرم بر دل می نشست و راه را بر هر گونه عذری می بست. به چهره دو برادر دیگری که کنارم ایستاده و شاهد ماجرا بودند، نگاه کردم.

چاره کار را می جستم... اشک در چشمانشان حلقه زده بود...

در همان نزدیکی ها آدرس ساختمانی را دادند که در اختیار یکی از تیم های مطرح فوتبال بود و آن روزها بلا استفاده مانده بود. با دست اندرکاران آن تیم تماس گرفتیم و گوسفند ها به حیاط آن ساختمان منتقل شدند... پیرمرد با صفای یزدی و همراهانش وقتی از ماجرا با خبر شدند، نفس راحتی کشیدند و مدرسه را ترک کردند تا صبح فردا، همراه با سیل خروشان زائران امام به زیارتش بروند.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 684

به "مگر نمی دانید امام مهمان دارد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مگر نمی دانید امام مهمان دارد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید