میرکریمی: این فیلم یک توضیح حال و تبادل احساس به مسائل جامعه است

به گزارش اخبار ورزشی، میرکریمی کارگردان فیلم درباره واقعی بودن فیلمنامه گفت: واقعیت به معنای نعل به نعل نیست، ولی شخصیت فیلم از نظر من واقعی است مشکل من با بعضی از فیلمسازان این است که شخصیت های فیلم های خود را به رسمیت نمی شناسند.

میرکریمی: این فیلم یک توضیح حال و تبادل احساس به مسائل جامعه است

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرنگاران؛ نشست خبری فیلم سینمایی نگهبان شب به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا میرکریمی عصر امروز یکشنبه 17 بهمن ماه با حضور دیگر عوامل فیلم از جمله علی اکبر اصانلو، صفورا خوش طینت، محسن کیایی، تورج الوند، لاله مرزبان، فهیمه هرمزی بازیگران، زهرا صمدی طراح لباس، محمد داوودی نویسنده، سعید حسنلو طراح صحنه برگزار گردید.

در ابتدای نشست، رضا میرکریمی درباره حذف نکردن سکانس های سیاسی گفت: دنیا فیلم روایت منطبق بر نگاه شخصیت اصلی فیلم است و همه ماجراهای فیلم داستان هایی است که شخصیت اصلی از آن می گذرد و هدف اصلی فیلم شخصیت های آن بودند.

میرکریمی درباره اینکه فیلم سیاسی نمی سازد توضیح داد: هرکس طبیعتی دارد و من فکر می کنم که اینگونه حرف هایم ماندگار تر است و من ادم نیستم که صریح نظر بدهم. معتقدم مخاطب سهمی در درک فیلم دارد و دوست دارم مخاطب با این لایه ها فیلم را درک کند.

میرکریمی ادامه داد: تجربه دانشگاهی من در گرافیک باعث می گردد که از رنگ و نور استفاده کنم و این برای من یک دل مشغولی بزرگ است.

وی درباره واقعی بودن فیلمنامه گفت: واقعیت به معنای نعل به نعل نیست ولی شخصیت فیلم از نظر من واقعی است مشکل من با بعضی از فیلمسازان این است که شخصیت های فیلم های خود را به رسمیت نمی شناسند.

وی بیان نمود: نقطه عطف آنچه که در آکادمی ها یاد می دهند نیست و تعریف های مختلف دارد و نقطه عطف در جریان داستان فیلم معین می گردد. از نظر من در این فیلم نماهای شعاری وجود ندارد.

در ادامه میرکریمی گفت: در سفرهایم با جوانان علاقه مند به بازیگری روبرو می شوم. برای این فیلم یک سایت طراحی کردم که 13 هزار نفر ثبت نام کردند و فیلم و عکس هایی ارسال کردند چند نفر از دوستان سینمایی یاری نموده به یک جمع هزار نفری رسیده و از آن به یک جمع 500 نفری رسیدم و در نهایت تورج الوند برای نقش رسول انتخاب شد. برای شخصیت زن نیز یک ماه طول کشید که در نهایت به لاله مرزبان رسیدم. آقای اصانلو نیز سرآمد تئاتر زنجان است وی فروتنانه تصاویری از خود برای من ارسال کرد و برای انتخاب وی هیچ شکی نکردم. البته بیشتر بازیگران فیلم یک سابقه تئاتری دارند.

لاله مرزبان نیز درباره احتمال نامزد شدن خود بیان نمود: من هیچ احتمالی برای نامزدی نمی دهم. اما همکاری با آقای میرکریمی برای من آرزو بود و تا همینجا نیز برای من کافی است. در واقع بازی کردن برای آقای میرکریمی برای همه بازیگران افتخار است.

میرکریمی گفت: محسن کیایی برای من نعمت بود، در سریال هم گناه که برادرش کار نموده بود شیفته بازی وی شدم و آرزو کردم یک روز با وی کار کنم. کیایی نیز ریسک کرد که در فیلمی که بازیگران بکر دارد حضور داشته باشد.

کیایی نیز بیان نمود: در کارنامه هر بازیگری کار کردن با آقای میرکریمی باعث افتخار است. من از وی مسائل بسیاری یاد گرفتم. بازیگران این فیلم همه بازیگر هستند حتی تورج الوند پیش از این نیز جلوی دوربین رفته است و در این فیلم دیده شده اند. نقش من نقش سختی بود اگر به من بود دوست داشتم نقش رسول را بازی کنم اما نقشی که بازی کردم سخت بود اما آن را دوست داشتم.

هرمزی گفت: جذابیت نقش برای من ساده و بی آلایشی آن بود و یاد گرفتن لهجه کرمانی نیز از جذابیت های این نقش است.

تورج الوند توضیح داد: این اولین تجربه نقش اول من بود، این فیلم پنجمین فیلمی بود که تست می دادم، محمد عسگری تمام قد در کنار بازیگر خود می ایستد و برای وی مهم است که بازیگرش برترین عملکرد را داشته باشد امیدوارم از این آدم ها در سینما زیاد گردد. آقای میرکریمی برای تست گرفتن کار عجیبی نمی کرد و من نیز مطمئن بودم که وی برترین عملکرد را داشت و از اعتماد وی به خودم خوشحالم. تمام جزئیات شخصیت من خواسته رضا میرکریمی بوده است.

مرزبان ادامه داد: جزییاتی که آقای میرکریمی از بازیگر می خواهد بسیار سخت است اما نتیجه سختی است.

میرکریمی بیان نمود: خانم آسایش در این فیلم هرچند کم حضور داشت اما به جزئیات بسیاری از بازی وی فهمیدم. یک روز صبح برای نقشی که کیومرث پوراحمد بازی نموده باید بگویم بازیگر اول را وقتی دیدم فهمیدم نقش مورد نظر را نمی تواند بازی کند. به پوراحمد که سال هاست دوست هستیم زنگ زدم و او بازی در فیلم را قبول کرد.

میرکریمی بعلاوه تاکید نمود: که در آینده بیشتر از حضور بازیگران کودک استفاده خواهم کرد.

وی درباره تدوین دوباره فیلم بیان نمود: از نظر من ریتم فیلم مسئله ای ندارد اما هرچیزی حتی تدوین دوباره نیز ممکن است. دنیا هر اثری تناسبات خود را دارد و ریتم هم از همین دنیا می آید.

مرزبان درباره دریافت سیمرغ توضیح داد: من هیچ ادعایی در این زمینه ندارم و از نقدهای مثبت شما بسیار ممنون هستم.

داوودی نیز بیان نمود: در گفتگوهای اولیه با آقای میرکریمی و بعد از آن، 2 بار فیلمنامه یه حبه قند را خواندم تا با آقای میرکریمی هماهنگ شوم.

میرکریمی در خاتمه گفت: این فیلم یک توضیح حال و تبادل احساس به مسائل جامعه است و من نام آن را نقد نمی گذارم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1889

به "میرکریمی: این فیلم یک توضیح حال و تبادل احساس به مسائل جامعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرکریمی: این فیلم یک توضیح حال و تبادل احساس به مسائل جامعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید