تور روسیه: نقشه راه سه ساله برای حل مبادلات اقتصادی ایران و روسیه تدوین شده است

به گزارش اخبار ورزشی، روز گذشته اتاق مشترک ایران و روسیه، میزبان هیات تجاری از استان ساراتف روسیه بود. این نشست حضوری برای اولین بار بعد از شیوع کرونا برگزار گردید و طی آن 7 شرکت روسی در قالب هیاتی به ریاست سرگی میرونف رئیس مرکز حمایت از صادرات استان ساراتف روسیه به ایران آمدند. زمینه فعالیت این شرکت ها در حوزه های محصولات کشاورزی و صادرات غلات، سیستم های ایمنی حریق، تامین تجهیزات ورزشی در فضای باز، خدمات لجستیک اعم از حمل و نقل دریایی و ریلی و کانتینر است و قرار است ظرف سه روز حضور آنها در ایران و ملاقات با شرکت های ایرانی زمینه انعقاد قراردادهای دو جانبه و صادرات و واردات کالا فراهم گردد.

تور روسیه: نقشه راه سه ساله برای حل مبادلات اقتصادی ایران و روسیه تدوین شده است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

مشکل صدور ویزای تجار ایرانی و مبادلات مالی با روسیه باید حل گردد

هادی تیزهوش تابان رئیس اتاق مشترک ایران و روسیه در این ملاقات با اشاره به قدمت تاریخی روابط تجاری دو کشور گفت: متاسفانه به علت وجود بعضی مسائل سطح مبادلات تجاری ایران و رسیه در سطح رضایت بخشی نیست. این در حالی است که زمینه همکاری های ما بسیار زیاد است. امیدوارم با کوشش هایی که دولت های ایران و روسیه و بخش خصوصی دو کشور دارند بتوانیم حجم صادرات و واردات میان ایان و روسیه را افزایش دهیم.

او به مشکل صدور ویزا برای تجار ایرانی از سوی دولت روسیه اشاره نمود و گفت: انتظار می رود دولت روسیه با توجه به زمینه همکاری های مشترک دو کشور برای حل این مشکل عزم جدی داشته باشد.

تیزهوش تابان ادامه داد: در این نشست قرار است اطلاعاتی درباره ظرفیت های مالی ایران به طرف روسی ارائه کنیم و بعلاوه به همکاران ایرانی خودمان هم اطلاعات مفیدی از موقعیت های مالی منطقه ساراتف ارائه خواهیم کرد.

او در خاتمه گفت: مهم این است که این جلسات کاربردی باشند و حسن این نشست های رودر رو این است که دو طرف می توانند همدیگر را بشناسند و ارتباطات مستمر و پایداری با هم برقرار نمایند.

معین نقشه راه سه ساله برای حل موانع بین بانکی ایران و روسیه

رستم ژیگانشین نماینده تجاری روسیه در ایران هم در این نشست با بیان اینکه این ملاقات فرصت خوبی بعد از ایجاد شرایط پاندمی کرونا بود که دور هم جمع شویم، ابراز امیدواری کرد: دو طرف بتوانند از آن برای افزایش توانمندی یکدیگر استفاده نمایند.

او با اعلام خبر تشکیل کلوپ تجاری ایران و روسیه گفت: امیدوارم بتوانیم ردر بخشی از بازدید هیات های تجاری با یکدیگر این کلوپ را هم افتتاح کنیم. یکی از اهداف شکل گیری این کلوپ این بود که معضلات و مسائل همکاری ها و تبادلات تجاری دو طرف را شناسایی و حل کنیم.

ژیگانشین با تایید مشکل صدور ویزا برای تجار ایرانی از سوی روسیه ادامه داد: ما در کوششیم به وسیله سفارت و رایزنی با دولت روسیه این مشکل را حل کنیم.

او با تاکید بر اینکه سطح تبادلات تجاری ایران و روسیه اصلا در سطح خوبی نیست و باید برای افزایش آن کوشش کرد گفت: در 7 ماه گذشته بر اساس آمار اداره گمرک روسیه تبادل تجاری ایران و روسیه 42 درصد افزایش داشته است. امیدوارم با کوشش دو طرف و به خصوص تجار ایرانی نه تنها این دستاورد حفظ بلکه افزایش یابد.

ژیگانشین به مشکل تبادلات بین بانکی ایران و روسیه هم اشاره نمود و گفت: هفته گذشته کارگروهی در محل اقامت سفیر ایران در روسیه با حضور روسای دو بانک ایران و روسیه برگزار و این موضوع مورد بحث و آنالیز نهاده شد. در این رابطه برای سه سال آینده نقشه راهی تنظیم شده و امیدواریم با اعمال این نقشه راه شاهد حل موانع مبادلات بین بانکی دو کشور باشیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1675

به "تور روسیه: نقشه راه سه ساله برای حل مبادلات اقتصادی ایران و روسیه تدوین شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: نقشه راه سه ساله برای حل مبادلات اقتصادی ایران و روسیه تدوین شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید