ورود چاق ها به این خیابان ممنوع است!

به گزارش اخبار ورزشی، باریک ترین خیابان های دنیا!

فکر می کنید باریک ترین خیابان های دنیا چقدر طول دارد؟ در دنیا خیابان های باریک معروفی وجود دارد که حتی به جاذبه گردشگری تبدیل شده اند و گردشگران زیادی از آن ها تماشا می نمایند. این خیابان ها آنقدر باریک اند که افرادی که تا حدودی اضافه وزن دارند جرات رد شدن از میان آن ها را ندارند چون ممکن است در وسط آن گیر بیفتند! از طرفی مطمئنا کسانی که فوبیا و ترس جاهای باریک را دارند حتی به چند کیلومتری این خیابان ها هم نزدیک نمی شوند. می خواهیم تعدادی از باریک ترین خیابان های دنیا را معرفی کنیم، پس در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید.

ورود چاق ها به این خیابان ممنوع است!

خیابان Spreuerhofstraße

طبق کتاب رکوردهای گینس، باریک ترین خیابان جهان در شهر قدیمی رویتلینگن در آلمان واقع شده است. این خیابان در واقع کوچه ای باریک به نام Spreuerhofstraße است که بین دو خانه واقع شده است، این دو خانه در فاصله نزدیکی به هم ساخته شده اند به طوری که کوچه ای باریک در بین آن ها جای گرفته است. اما این خیابان نه تنها عرض کمی دارد بلکه طول آن هم فقط 3.8 متر است.

از آن جاییکه خیابان در منطقه شهری واقع شده است ساکنان این شهر می گویند این خیابان کاملا عمومی است. برای عبور از این خیابان باید خود را کاملا جمع کنید تا بین دو دیواری که خیابان را محصور نموده اند جا شوید البته حواستان باشد که در روزهای بارندگی از ناودان خانه شیروانی کناری، آب به پایین می ریزد و ممکن است که خیس شوید. با اینکه گردشگران زیادی از آسیا و آمریکا برای تماشای این کوچه به این محل می آیند اما کمتر گردشگری جرات رد شدن از این خیابان را دارد چون فقط کافیست کمی اضافه وزن داشته باشید تا به راحتی در وسط این کوچه گیر کنید! از طرفی هر کسی که بیشتر از 1.80 سانتی متر قد داشته باشد برای گذشتن از این خیابان باید خم گردد! اما جالبه که خیلی از مردم این شهر برای اینکه بفهمند در طول یک سال چقدر چاق یا لاغر شده اند به داخل این کوچه می فرایند!

این کوچه در سال 1727 در جریان ساخت و سازهای بعد از آتش سوزی درست شد، آتش سوزی سال قبل چنان خانه های این منطقه را نابود نموده بود که همه خانه ها از اول ساخته شدند. در سال 1820، مدیر تالار شهر تصمیم گرفت که شرایط این شکاف را سروسامان دهد و آن را تبدیل به خیابان عمومی نماید. این خیابان در سال 2007 به عنوان باریک ترین خیابان جهان در کتاب گینس ثبت شد. در یک سمت خیابان یک خانه نیمه چوبی متروکه هست که در سال های اخیر کج شده و خیابان را از آنی که بود باریک تر هم نموده است! کج شدن این خانه در حدی است که مسئولان شهری را نگران نموده چون اگر خانه باز هم به کج شدن خود ادامه دهد ممکن است دیگر بی استفاده گردد. حتما می دانید که در صورت بی استفاده شدن این خیابان، لقب باریک ترین خیابان جهان را هم از دست می دهد و نامش از کتاب گینس خارج می گردد. شاید بگویید خب چرا برای نجات خیابانی به این مهمی که معروفیت جهانی هم دارد خانه متروک را خراب نمی نمایند؟ دلیلش تعیین است چون در این صورت خیابان، عریض می گردد و دیگر باریک ترین خیابان جهان نیست! در نهایت مسئولان شهر مجبور شدند تا با ایجاد تکیه گاهی تا جایی که می توانند از کج شدن این خانه جلوگیری نمایند.

خیابان مجلس | Parliament Street

لقب باریک ترین خیابان جهان در گذشته برای خیابان مجلس در شهر اکستر انگلستان بود. حتما شما هم با ما هم عقیده هستید که شکل ظاهری این خیابان بیشتر از کوچه ای که در آلمان هست شبیه خیابان هاست! این خیابان 50 متری در باریک ترین قسمت 64 سانتی متر و در عریض ترین قسمت 1.2 متر عرض دارد. این خیابان که های استریت را به کوچه واتر وصل می نماید در قرن 14 ساخته شده و تا قبل از سال 1832، کوچه کوچک نامیده می شد.

کوچه Fan Tan

این کوچه در بریتیش کلمبیای کانادا واقع شده است و با 89 سانتی متر عرض، باریک ترین خیابان کانادا است. این خیابان در محله ای شلوغ و پرهیاهو واقع شده است که پر از رستوران و مغازه است. امروز این منطقه با مغازه های کوچک و گالری هایش تبدیل به جاذبه گردشگری شده است.

خیابان Marten Trotzigs Grand

این خیابان در منطقه قدیمی استکهلم سوئد واقع شده است و با 90 سانتی متر عرض، باریک ترین خیابان استکهلم است. برای رسیدن به این خیابان باید از یک سری پله پایین بروید، همین که به این خیابان رسیدید مغازه ای را می بینید که در سال 1581 به وسیله فردی به نام مارتن در این کوچه ساخته شد برای همین هم نام این خیابان را به نام این فرد نامگذاری کردند.

خیابان Strada Sforii

این خیابان در شهر براشوو رومانی واقع شده است و در ابتدا راهرویی برای رفت و آمد آتش نشان ها بود. عرض این خیابان بین 111 تا 135 سانتی متر و طولش 80 متر است و امروز تبدیل به جاذبه گردشگری شده است.

منبع: الی گشت
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1918

به "ورود چاق ها به این خیابان ممنوع است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود چاق ها به این خیابان ممنوع است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید