ویژگی بادگیر خوب برای سفر چیست؟

به گزارش اخبار ورزشی، قطعا بسته به مقصد سفر انتخاب بادگیر مناسب از لوازم ضروری سفر است. معمولاً سرعت باد از متغیرهاییست که قابل پیش بینی نیست و در صورت پیش بینی، نسبت به دیگر عوامل طبیعی تغییرپذیرتر هستند. معمولاً وزش باد در منطقه ها اجرای تور (جنگل ها، کویر ها و کوه های کم ارتفاع) مناسب هستند، اما در برنامه های کوه پیمایی توصیه ما این است که حتماً در کوله پشتی خود یک بادگیر همراه داشته باشید. اگر تا به حال بادگیر نداشتید این مطلب شما را برای خرید یک بادگیر مناسب هدایت می نماید.

ویژگی بادگیر خوب برای سفر چیست؟

بادگیر چیست؟

به لباس هایی که صرفاً برای شرایط باد در نظر گرفته شده باشند بادگیر گویند. این دسته از پوشاک برای سفر در طبیعت (به خصوص در ارتفاعات که سرعت باد بیشتر است) مناسب است. بادگیرها معمولاً ضد آب هستند و در شرایطی که بارش باران با وزش باد همزمان گردد، عایقی بسیار مناسب برای شما هستند. نوع معمولی بادگیر نیز وجود دارد که فقط محافظ در مقابل باد است و حالت ضد آب ندارد. این نوع بادگیرها نسبت به نوع ضد آب آن نیز قیمت کمتری دارند.

مزایای داشتن بادگیر چیست؟

حتما بارها در مناطقی قرار گرفتید که وزش باد در آن زیاد باشد؛ گاهی وقت ها دلیل تمام سرمایی که حس می کنیم فقط وزش باد است و دمای هوا به خودی خود مناسب است؛ در این حالت با پوشیدن یک بادگیر، هوا را برای خودتان مطبوع خواهید کرد. علاوه بر آن بادگیرها حجم و وزن کمی دارند و جای زیادی را در کوله تان نمی گیرند.

ویژگی های یک بادگیر خوب

1. میزان بادگیر باید به حدی باشد که بتوان سایر لایه ها را هم در زیر آن به تن داشت، بدون اینکه حالت فشردگی پیش بیاید و یا مانع حرکات و انعطاف بدن گردد.

2. بادگیر باید دارای کلاه با یک نقاب باشد. بهتر است که در قسمت گردن دارای ریسمان های کشیدنی برای کوچک تر کردن قسمت صورت باشد تا باران صورت و گردن را خیس نکند.

3. کلاه بادگیر باید آن قدر بزرگ باشد که بتوان یک کلاه ایمنی در زیر آن بر سر گذاشت، ولی درعین حال بزرگی آن باعث محدود شدن دید (مخصوصاً در جوانب) نگردد.

4. یک بادگیر خوب باید قابلیت بازشدن و تنظیم کردن در قسمت جلو، کمر، زیربغل، جوانب و سرآستین ها را داشته باشد. این قابلیت باعث می گردد بتوان تهویه در لباس به وجود آورد و یا آن را محکم بست.

5. دندانه های زیپ ها بزرگ و مقاوم باشند و روی زیپ زبانه داشته باشد تا آن را از خیس شدن حفظ کند ولی اجازه تهویه لباس را بدهد. (برخی از زیپ ها از جنس ضدآب هستند.)

6. درزها و دوخت های آن ضدآب و عایق و محکم باشند.

7. دسترسی به داخل جیب ها با دستکش و درحالی که کوله را به پشت دارید، آسان باشد.

8. جیب ها باید دارای درپوش مناسب برای محافظت از باران باشند.

9. قد آن به میزان کافی بلند باشد و تا زیر قسمت کمر شلوار را بپوشاند و در این قسمت یک بند کشیدنی داشته باشد تا قسمت پایین تنه را کیپ کند.

10. آستین ها قسمت مچ را کاملاً بپوشانند. چسبانک، قزن قفلی و گیره های مخصوصی قسمت مچ را کاملاً کیپ نگه دارند.

گردآوری و تنظیم: تحریریه خبرنگاران

لطفا در نشر دانسته های خود کوشا باشید.

برداشت و استفاده غیرتجاری از مطالب این وب سایت، حتی بدون ذکر منبع آزاد است.

منبع: دالاهو
انتشار: 31 شهریور 1401 بروزرسانی: 31 شهریور 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2015

به "ویژگی بادگیر خوب برای سفر چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی بادگیر خوب برای سفر چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید