پارک ساعی تهران

به گزارش اخبار ورزشی، پارک زیبای ساعی در سال 1342 ساخته شد. قبل از آن مکان کنونی پارک به وسیله مهندس ساعی درختکاری شده بود. مهندس ساعی بعد ها زمین درختکاری شده را در اختیار وزارت کشاورزی قرار داد و بعد هم این زمین به شهرداری واگذار شد و استاد محجوبی کار طراحی پارک را آغاز کرد. جالب است که بدانید استاد محجوبی همچنین کار نظارت بر ساخت پارک های ملت و نیاوران را هم بر عهده داشته است. پارک ساعی دارای 6 در ورودی و مساحتی در حدود 12 هکتار است. در پی توسعه و تجهیز بوستان، بناهایی مانند جوی، برکه، آبشار و زمین بازی درست شده اند.

پارک ساعی تهران

قفس و محوطه پرندگان، لاک پشت ها، قوچ و …، زمین بازی بچه ها، زمین آموزش اسکیت، سرای محله و فرهنگسرا، فوتبال دستی و وسایل ورزشی، آبنمای موزیکال، میز شطرنج و … همه و همه تنها قسمتی از جاذبه های این پارک دیدنی است.

در محوطه پارک قفس های سر بسته و فضاهای محصوری وجود دارد که مخصوص نگهداری حیوانات است. این قسمت از پارک به سبک باغ های ژاپنی ساخته شده است. در بازدید از این قفس ها پرندگانی نظیر انواع طوطی، فنچ، مرغ عشق، طاووس و … را می بینید. لاک پشت ، قوچ ، غاز، قو و … هم در فضای باز ولی محصور نگهداشته می شوند.

قفس حیوانات پارک ساعی

در پیاده روی درون محوطه پارک به مجسمه های جالبی از حیوانات به همراه نام شان برمی خورید.

نیمکت ها و فضای سبز به همراه صدای آب پارک ساعی را به مکانی عالی برای مطالعه و تمرکز بدل کرده است.

در کنار زمین بازی بچه ها زمین آموزش اسکیت واقع شده است که برای دختران و پسران سن 4 تا 18 سال کلاس های آموزشی برگزار می کند. در گوشه ای از پارک فضای سر بسته ای با چند میز شطرنج وجود دارد.

میز های فوتبال دستی هم در گوشه و کنار پارک به چشم می خورند و نسبت به بقیه پارک ها از کیفیت بهتری برخوردار هستند و هنوز از آسیب به دور مانده اند! در نقاط مختلفی از پارک وسایل ورزشی بسیاری برای ورزش دوستان عزیز نصب شده است.

پارک ساعی همچنین امکانات دیگری مانند سرویس بهداشتی، نمازخانه، آلاچیق و … دارد.

چه طور به پارک ساعی برویم؟

پارک ساعی در خیابان ولیعصر، پایین تر از توانیر واقع شده است. از خیابان وزرا هم می توانید به این پارک دسترسی پیدا کنید.

از هر جای تهران به وسیله تاکسی خود را به میدان ونک برسانید و سپس سوار بی آر تی های جهت راه آهن - تجریش یا راه آهن - پارک وی بشوید و در ایستگاه پله سوم یا آبشار از بی آر تی پیاده شده و به پارک بروید.

و یا سوار بی آر تی های خط گفته شده شوید و در ایستگاه آبشار یا پله سوم پیاده شوید و به پارک ساعی بروید.

منبع: مجله سفر
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 864

به "پارک ساعی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک ساعی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید