پیشنهاد پناهندگی در بریتانیا به ورزشکار مطرح ایرانی

به گزارش اخبار ورزشی، هاشم اسکندری رئیس فدراسیون اسنوکر و بیلیارد ایران در نشست خبری حسین وفایی ملی پوش اسنوکر ایران، در ابتدا گفت: زمانی که 12 سال گذشته مسئولیت این فدراسیون را برعهده گرفتم شرایط خیلی سخت بود به طوری که مجوز صادر مسابقات نمی شد. در آن موقع با یاری و زحمات بازیکنان و بچه ها توانستیم پیروزیت های زیادی کسب کنیم. هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان پیروز عمل نموده ایم.

پیشنهاد پناهندگی در بریتانیا به ورزشکار مطرح ایرانی

او گفت: زمانی که حسین از آبادان دعوت شد مجموعه کوچکی داشتیم و حسین بدون هیچ امکاناتی تمرینات کرد. وفایی روزها تمرین سخت کرد و توانست قهرمان آسیا گردد.

رئیس فدراسیون اسنوکر و بیلیارد ادامه داد: به وفایی پیشنهاد ویزا میشد و می گفتند بیا و پناهنده شو! اسنوکر یکی از رشته هایی است که جایگاه خاصی دارد و بعد از فوتبال در انگیس محبوب ترین است.

او ادامه داد: بیش از 2 میلیارد نفر اسنوکر تماشاگر دارد. متاسفانه در ایران به چهار یا سه رشته توجه می گردد اما باید انصاف داشته باشیم که در اسنوکر زحمات بسیاری کشیده می گردد. حسین 11 ساعت جنگید و توانست حریف انگلیسی خود را شکست دهد و قهرمان گردد.

او ادامه داد: خواهش میکنم رسانه ها یاری نمایند. حسین پیشنهاد های خوبی حتی از کشور های عربی دارد اما این ورزشکار اصلا نرفت و از او از این بابت از او تشکر میکنم. از بزرگان مالی و اسپانسر ها تقاضا دارم در کنار ما باشند. امروز در قاره آسیا در کره جنوبی و چین اسنوکر به مدارس رفته است. تا این جای کار آمده ایم و اتفاقات خوبی رقم خورده است و پیروز شده ایم پرچم ایران را به اهتزاز دربیاوریم.

اسکندری گفت: بیش از 127 مدال در اسنوکر از زمان مدیریت من کسب شده است و به نظرم کمتر فدراسیونی به این مدال رسیده است. 3 مرداد لیگ شروع می گردد و امیدوارم که این رقابتها به بازیکنان یاری کند. در شهر شیراز میزبان رقابت های آسیایی هستیم. به قید قرعه ایران میزبان رقابت های آسیایی است که میزبان این رقابت ها شیراز است. با مدیر کل استان صحبت هایی صورت گرفته و امیدواریم.

اسکندری در مورد پیروزیت های وفایی گفت: سال های زیادی در حرفه ای ها انگلیس، بازیکن آسیایی حضور نداشت. هواداران حسین وفایی در انگلستان به اسالیوان می گویند که برو کنار!

او ادامه داد: 26 استان ایران دارای پایگاه قهرمانی است. فدراسیون توانسته زیر ساخت ها را فعال کند. کمتر فدراسیونی در کشور است که در سال بیش از 20 مسابقه داشته باشد و باید بگویم فدراسیون فعالی هستیم.

اسکندری در مورد مسائل ویزا گفت: روزهایی که حسین قهرمان شده بود، گرفتن ویزا بسیار سخت بود. پیشنهادهایی داده بودند که وفایی ایران را ترک کند اما دیدند چاره ای جز دادن ویزا نیست. در سفارت انگلیس افرادی به وفایی گفتند که بیا پناهنده شو!

او ادامه داد: فدراسیون در جایی قرار گرفته است که باید به رشته تخصصی خودش نگاه کند. فدراسیون علاقه دارد به رشته اصلی خودش تمرکز کند و وزارت تصمیم گرفت و بولس جدا شد.

اسکندری ادامه داد: متاسفانه ورزش در ایران به صورت آماتور تعریف شده است. بسیار کم است که رشته حرفه ای باشد. برای رسیدن به ورزش حرفه ای باید سختی کشید. حسین وفایی کاری نموده است که زبان زد در جهان باشد. حسین کار بزرگی نموده است و چند دوره در حرفه ای ها است. برای اولین بار یک ورزشکار غیر انگلیسی توانست قهرمان گردد که او حسین وفایی بود.

او گفت: ممنوعیت هایی وجود دارد که در بخش حرفه ای ها نمی توان خرج کرد. جایگاه ورزش ایران در جهان کم نیست چرا که در المپیک درخشیده ایم. جا دارد مسئولان یاری نمایند در بخش حرفه ای مشکل نداشته باشیم. پارا اسنوکر دو سال است که کلید خورده و در شرف هستیم که تیم ملی پارا اسنوکر را آماده کنیم تا در رقابت های انگلیس پیروز شویم. جانبازان و معلولین می توانند به طور رایگان آموزش ببینید تا تیم ملی تقویت گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1958

به "پیشنهاد پناهندگی در بریتانیا به ورزشکار مطرح ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد پناهندگی در بریتانیا به ورزشکار مطرح ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید