پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 15 آذرماه ماه 1401

به گزارش اخبار ورزشی، آسمان تهران امروز بارانی پیش بینی شده است و دما در طول شب از دو درجه به مرور و در طول روز به چهار درجه می رسد. برای امروز در ارتفاعات تهران بارش برف پیش بینی شده و هوای مرکز امروز در شرایط سالم قرار گرفته است.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 15 آذرماه ماه 1401

به گزارش خبرنگاران؛ بر اساس آخرین پیش بینی های هواشناسی از فردا در تهران شاهد روند نسبی افزایش دمای هوا خواهیم بود.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده

آسمان تهران فردا (15 آذر ماه) ابری با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (16 آذر ماه) نبمه ابری با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و برای روز پنجشنبه (17 آذر ماه) نیمه آفتابی با حداقل دمای 4 درجه و با حداکثر دمای 11 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

آخرین شرایط آلودگی هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا هم اکنون شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 74 یعنی شرایط قابل قبول قرار گرفته است.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 67 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (15 آذرماه) از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود. افزایش نسبی تندی باد و استمرار شرایط ناپایدار جو در طول روز سبب پراکندگی آلاینده ها می گردد. با تضعیف ناپایداری جوی و کاهش تندی باد همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی سه شنبه تا حدودی بر اندازه غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

شرایط آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد تشدید فعالیت سامانه بارشی از احتمال وقوع سیلاب، آب گرفتگی، انسداد راه های روستایی و خسارت به محصولات کشاورزی اطلاع داد.

بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بخش هایی از استان های گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، دامنه ها و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران برف و وزش باد پیش بینی شده است. از فردا سه شنبه تا روز آدینه در این منطقه ها بارش باران و برف ادامه دارد.

امروز با فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور برای منطقه ها جنوب و شرق خوزستان، شمال بوشهر، شمال و غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و هرمزگان افزایش ابر، گاهی رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید و در منطقه ها مستعد بارش تگرگ انتظار می رود.

این شرایط روز چهارشنبه در این منطقه ها ادامه دارد و در این روز برای بخش هایی از شرق و شمال شرق نیز بارش باران گاهی همراه با وزش باد پیش بینی شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 آذر 1401 بروزرسانی: 14 آذر 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2045

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 15 آذرماه ماه 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا سه شنبه 15 آذرماه ماه 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید