کووید-19 می تواند شبیه سرماخوردگی معمولی گردد

به گزارش اخبار ورزشی، نتایج یک مطالعه در آمریکا نشان می دهد: بیماری کووید-19 در آینده می تواند همچون سرماخوردگی معمولی گردد.

کووید-19 می تواند شبیه سرماخوردگی معمولی گردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مدل های مطالعاتی نشان می دهد: هر چه تعداد بیشتری از بزرگسالان به وسیله واکسیناسیون یا ابتلا به کروناویروس تا حدودی در برابر بیماری کووید-19مصون شوند، خطر ابتلا به نوع شدید بیماری در دهه آینده از بین می رود.

بر اساس این مطالعه، کروناویروس جدید که عامل بیماری کووید-19 است نمی تواند طی دهه آینده بیش از سرفه های شایع سرماخوردگی و احتقان بینی باشد.

در این تحقیق، پیش بینی انجام گرفته بر اساس مدل های ریاضی و شامل تجربیاتی است که از همه گیری کنونی در خصوص چگونگی تغییر ایمنی بدن در طول زمان بدست آمده است.

محققان آمریکایی تاکید کردند: طی دهه آینده، شدت بیماری کووید-19 ممکن است کاهش پیدا کند، زیرا جمعیتی از افراد در برابر آن مصون می شوند. همچنین تغییرات در میزان خطر ابتلا به این بیماری می تواند ناشی از سازگاری واکنش سیستم ایمنی بدن انسان باشد و نه بروز تغییرات در ویروس.

اگرچه ویروس SARS-CoV-2 شناخته شده ترین عضو خانواده کروناویروسهاست، دیگر کروناویروس های فصلی در میان جمعیت انسان ها در گردش هستند و خطر کمتری دارند.

همچنین بر اساس این مطالعه، تنها افرادی که برای اولین بار در معرض کروناویروس قرار می گیرند بچه هایی خواهند بود که به طور طبیعی کمتر در معرض نوع شدید بیماری هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندین اکسپرس، با این حال، محققان تاکید کردند که این مدل ها تمامی اثرات بالقوه ای که ممکن است بیماری را تحت تاثیر قرار دهد، شامل نمی گردد. به طور مثال اگر انواع جدید ویروس بر مصونیت جزئی افراد غلبه کند، فرایند بیماری کووید-19 می تواند تشدید گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1524

به "کووید-19 می تواند شبیه سرماخوردگی معمولی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کووید-19 می تواند شبیه سرماخوردگی معمولی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید