کیفرخواست برای مداخله 30 میلیارد دلاری و فروش 60 تن طلا

به گزارش اخبار ورزشی، دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور کیفرخواستی در رابطه با 30 میلیارد دلار مداخله ارزی و پیش فروش 60 تن طلای کشور به افراد بدون رعایت موازین قانونی و ارسال آن به دادگاه اطلاع داد.

کیفرخواست برای مداخله 30 میلیارد دلاری و فروش 60 تن طلا

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: اخیرا در دادسرای تهران کیفرخواستی را به دادگاه ارسال کردیم که در آن 30 میلیارد دلار مداخله ارزی و پیش فروش 60 تُن طلای کشور به افراد بدون رعایت موازین قانونی اجرا شده بود. افراد مسئول و مسببان این اقدام را تحت تعقیب قرار داده ایم.

در ادامه این جلسه، رضا نجفی سرپرست دادسرای مبارزه با جرایم اقتصادی نیز در این جلسه به ذکر مهمترین اقدامات اجرا شده از سوی این دادسرا در 2 سال گذشته پرداخت و گفت: طی این مدت 4 هزار فقره پفراینده رسیدگی شده است.

وی با اشاره به رسیدگی به 50 فقره پفراینده کثیرالشاکی در دادسرای مبارزه با جرایم اقتصادی گفت: دو شعبه ویژه در حوزه رسیدگی به جرایم پولشویی در دادسرای مبارزه با جرایم اقتصادی ایجاد و تا امروز حدود 300 پفراینده در این دو شعبه تشکیل شده است.

نریمانی بازپرس مجتمع جرایم اقتصادی در حوزه قاچاق ارزهای دولتی نیز در این جلسه عدم نظارت صحیح بر فرآیند هزینه کرد ارزهای دولتی را از عوامل قاچاق ارزهای دولتی عنوان نمود و گفت: متاسفانه بعضی متهمان فساد اقتصادی که از کشور متواری شده اند، علی رغم محکوم شدن، اما هنوز به کشور استرداد نشده اند.

بازپرس مجتمع جرایم اقتصادی در حوزه قاچاق ارزهای دولتی همچنین بر ضرورت هم افزایی دستگاه های مبارزه نماینده با فساد و بستن گلوگاه های وقوع فساد تاکید نمود و گفت: فرایند مبارزه با فساد وقتی سرعت بیشتری به خود می گیرد که گردش ریال در کشور کنترل گردد.

مستوفی بازپرس شعبه رسیدگی به قاچاق کالا هم با بیان اینکه قاچاقچیان کالا امروز سازمان یافته تر از گذشته عمل می نمایند، بر لزوم افزایش نظارت ضابطین قضایی بر ادارات گمرک تاکید نمود.

صفریان بازپرس شعبه رسیدگی به جرایم پولشویی بر لزوم اصلاح قانون اجرای اصل 44 قانون اساسی تاکید نمود و گفت که در صورت اصلاح نشدن این قانون، همچنان باب سوء استفاده از اصل خصوصی سازی برای متخلفان فراهم خواهد بود.

اوصانلو معاون ویژه سازمان بازرسی کل کشور نیز بر لزوم آموزش ضابطین قضایی در حوزه های مختلف اقتصادی تاکید نمود و گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی نیازمند وجود کسانی است که نسبت به تخلفات اداری و خلأ های قانونی شناخت ویژه و بسیار زیادی داشته باشد.

همچنین رسول قهرمانی نماینده دادستان با اشاره به آمار بهت آور خروج ارز و در ازای آن وارد نشدن کالای مدنظر به کشور، بر ضرورت ورود دستگاه قضایی به حوزه دیپلماسی قضایی تاکید نمود و گفت: راه اندازی دیپلماسی قضایی می تواند جهت تحقیقات و استعلامات قضایی از سایر کشورها را بیش از پیش فراهم کند.

شاهچراغی رئیس دادسرای کارکنان دولت نیز در این جلسه گفت: مادامی که انضباط اقتصادی در قوه مجریه ایجاد نگردد زایش پفراینده های مفاسد اقتصادی انتها نمی یابد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1489

به "کیفرخواست برای مداخله 30 میلیارد دلاری و فروش 60 تن طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفرخواست برای مداخله 30 میلیارد دلاری و فروش 60 تن طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید