شروع عملیات ایوان ضلع شمالی مسجد تاریخی امام اصفهان

به گزارش اخبار ورزشی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از شروع عملیات مرمت ایوان ضلع شمالی مسجد تاریخی امام اصفهان اطلاع داد.

شروع عملیات ایوان ضلع شمالی مسجد تاریخی امام اصفهان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، فریدون الله کمک مدیر کل میراث فرهنگی استان امروز 27 آبان ماه با اعلام این مطلب اضافه کرد: با عنایت به اینکه از سال 1396 تا کنون بیش از 15 کارگاه مرمتی در مسجد امام اصفهان دائر شده بود، از هفته گذشته عملیات مرمت ایوان عظیم ضلع شمالی مسجد امام شروع شد.

او اضافه کرد: با توجه به نیازهای مرمتی، در سال گذشته عملیات مرمت تزئینات کاشیکاری و استحکام بخشی بخش پیشانی (نمای بیرونی) ایوان به اتمام رسید، لذا با توجه به اینکه بیش از چند دهه از مرمت کاشی های بخش داخلی این ایوان عظیم گذشته بود، عملیات مرمت کاشی های بخش داخلی ایوان از هفته گذشته توسط مرمتگران شروع شد.

الله کمک گفت: این عملیات با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال شامل: برچیدن کاشی ها، تمیزکاری کاشی های قدیمی و تزریق ملات در پشت کاشی ها و نصب مجدد آن ها است..

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان اظهار کرد: این عملیات با توجه به ارتفاع 25 متری این ایوان و در بخش داخلی آن و در مساحتی بالغ بر 1500 متر مربع در سقف، بدنه و کف ایوان صورت پذیرفته و به جهت اینکه هم اکنون در فصل حضور گردشگران خارجی بسر می بریم، مرمتگران برای زیبایی شناختی فضای ایوان، کاشیها را در ابعاد یک متر در یک متر از بدنه ایوان جدا کرده و پس از انجام عملیات مرمتی، مجددا آنها را نصب می نمایند.

در حال حاضر پنج کارگاه مرمتی جهت مرمت میلیونها قطعه کاشی که به طرز زیبائی این مسجد عظیم تاریخی را تزئین کرده اند در مسجد تاریخی امام اصفهان فعال است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 277

به "شروع عملیات ایوان ضلع شمالی مسجد تاریخی امام اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع عملیات ایوان ضلع شمالی مسجد تاریخی امام اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید