آغاز مجدد صدور ویزای اسپانیا در دوره کرونا

به گزارش اخبار ورزشی، دفتر کارگزاری سفارت اسپانیا در تهران آماده پذیرش متقاضیانی است که واکسینه شده اند. دفتر BLS اسپانیا در اطلاعیه ای ضمن تشکر از صبوری متقاضیان در طی محدودیت های اعمال شده در دوره کرونا، گفت که دفتر سفارت مجدد باز شده و آماده پذیرش مراجع کنندگان با شرایط ویژه می باشد

آغاز مجدد صدور ویزای اسپانیا در دوره کرونا

با شیوع ویروس کرونا سفارت های حوزه شینگن در ایران تعطیل و صدور ویزای اسپانیا، و در نهایت برگزاری به حالت تعلیق درآمد. بعد از گذشت بیش از یک سال سفارت اسپانیا گفت که مرزهای اسپانیا باز شده و متقاضیان می توانند مجدداً برای دریافت ویزا به دفتر BLS مراجعه کنند. در ادامه جزییات این خبر را مورد بررسی قرار می دهیم.

اطلاعیه سفارت اسپانیا در خصوص آغاز صدور مجدد ویزای اسپانیا

دفتر BLS اسپانیا پس از مدت ها محدودیت های کرونایی مجدداً بازگشایی شده و فعالیت های خود را از سر گرفت.

بسته بودن مرزهای کشور اسپانیا به روی گردشگران و همچنین عدم صدور ویزای گردشگری سؤالات، ابهامات و مسائل بسیاری را برای متقاضیان ویزای اسپانیا به وجود آورد. تا جایی که حتی افرادی که مهر ویزای اسپانیا را نیز دریافت کرده بودند به عنوان گردشگر اجازه ورود به اسپانیا را نداشتند. در واقع فقط افراد با شرایط خاص مانند دانشجویان، دیدار با افراد خانواده، افراد با شرایط خود اشتغالی یا جهت درمان اجازه ورود به خاک اسپانیا را پیدا می کردند.

اما در حال حاضر طبق اطلاعیه صادر شده از طرف دفتر BLS مرزهای گردشگری اسپانیا باز شده و افرادی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند با کارت واکسن می توانند برای دریافت ویزای اسپانیا اقدام کرده و به عنوان گردشگر به این کشور سفر کنند.

شرایط جدید سفارت اسپانیا

طبق اعلام دفتر BLS (دفتر کنندگی سفارت اسپانیا):

  • افرادی که تمامی شرایط و مدارک لازم مانند مدارک مالی، شغلی، کارت واکسن کرونا و … را دارند می توانند جهت دریافت ویزای اسپانیا اقدام کنند.
  • مسافرانی که بیش از 14 روز از تزریق آخرین واکسن کرونا آنها گذشته باشد، اجازه ورود به خاک اسپانیا را دارند.
  • تممی مسافرانی که قصد سفر به اسپانیا از طریق مرزهای هوایی و دریایی را دارند (حتی مسافران ترانزیت و بچه ها زیر 6 سال) بایستی قبل از سفر با مراجعه به وب سایت spth.gob.es مراجعه و فرم کنترل بهداشت را تکمیل کنند. به افرادی که فرم را تکمیل کرده اند یک کد QR داده می شود. مسافران بایستی قبل از ورود به هواپیما یا کشتی کد را به محل چک کردن کنترل بهداشت نشان دهند.
  • سفارت اسپانیا هیچ مسئولیتی را بابت افرادی که توسط شرکت های هواپیمایی یا اداره مهاجرت در فرودگاه های اسپانیا یا ایران از سوار شدن به هواپیما منع می شوند ندارد.
  • تمامی متقاضیان ویزای اسپانیا و مسافران این کشور بایستی بیمه با پوشش کوید 19 را داشته باشند.
  • واکسن های PFIZER-Biontech، Astra-Zeneca، Moderna، Johnson & Jansen Johnson، Sinopharm و Sinovac از واکسن های مورد تأیید سفارت اسپانیا هستند.

نکته مهم

طبق اعلام سفارت اسپانیا سرویس موبایل بایومتریک (انگشت نگاری و ثبت مدارک سیار) برای متقاضیان ویزای اسپانیا فعال شده است. طبق این سرویس متقاضیان نیازی به حضور فیزیکی در سفارت جهت انگشت نگاری ندارند. بلکه فرایند انگشت نگاری در محل کار یا منزل متقاضی انجام می شود.

متقاضیان ویزای اسپانیا با تماس با همکاران ما در واحد ویزا به شماره 02188880000 داخلی 118 جهت رزرو انگشت نگاری سیار ویزای اسپانیا اقدام کنند.

سؤالات متداول در زمینه اعلام محدودیت های کرونایی در سفارت اسپانیا

.

شرایط افرادی که پیش از شیوع ویروس کرونا وقت سفارت خود را دریافت کرده اند به چه صورت است؟

با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن سفارت ها سؤالات و ابهامات بسیاری ذهن متقاضیان ویزای اسپانیا را به خود مشغول کرده است. یکی از این ابهامات در خصوص شرایط افرادی ست که وقت سفارت را دریافت کرده و با بسته شدن سفارت ها بلاتکلیف مانده اند.

متأسفانه وقت انگشت نگاری این دسته از متقاضیان ابطال شده و افراد با داشتن شرایط جدید اعلام شده از طرف سفارت مجدداً باید جهت دریافت وقت انگشت نگاری اقدام کنند.

شرایط افرادی که ویزای اسپانیا را دریافت کرده اما با شیوع ویروس کرونا امکان سفر به اسپانیا را پیدا نکرده اند به چه صورت است؟

افرادی که ویزای اسپانیا را دریافت کرده و به دلیل شیوع ویروس کرونا پیروز به سفر به این کشور نشده اند نیز بایستی مجدداً جهت دریافت وقت سفارت اقدام کنند.

در واقع مبالغ پرداخت شده به سفارت اسپانیا قابل استرداد نبوده و متقاضیانی که شرایط اعلام شده از دفتر BLS را دارند می توانند با ارائه مدارک درخواست خود را به سفارت ارائه دهند.

هزینه پرداخت شده به سفارت اسپانیا قابل استرداد است؟

خیر هزینه های پرداخت شده به سفارت قابل استرداد نبوده و متقاضیان بایستی تمام مراحل دریافت ویزا را مجدداً طی کرده و برای دریافت وقت سفارت اقدام کنند.

مدت زمان صدور ویزای اسپانیا

طبق اعلام سفارت اسپانیا جواب ویزا از روز انگشت نگاری 15 روز کاری زمان می برد. این زمان با توجه به شرایط و تصمیم سفارت ممکن است بیشتر یا کمتر به طول بیانجامد. در نهایت لازم به یادآوری ست که پیگیری جواب ویزای اسپانیا از طریق ایمیل سفارت قابل پیگیری است.

بیشتر بخوانید …

مدت زمان صدور ویزای اسپانیا

با ویزای شینگن به کدام کشورها می توان سفر کرد؟

شرایط جدید ویزای شینگن در دوره کرونا در سال 2021

5 شهر زیبا و جذاب اسپانیا

آژانس هواپیمایی خبرنگاران چه خدماتی را در تور اروپا ارائه می دهد؟

مدت زمان صدور ویزای اسپانیا

قیمت ویزای اسپانیا چقدر است؟

مدت زمان صدور ویزای شینگن

افتخارات آژانس هواپیمایی خبرنگاران

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1564

به "آغاز مجدد صدور ویزای اسپانیا در دوره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز مجدد صدور ویزای اسپانیا در دوره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید