چگونه ویزای اتریش بگیریم؟

به گزارش اخبار ورزشی، اتریش یکی از اعضای اتحادیه اروپا و معاهده شینگن است؛ از این رو، گردشگران باید پیش از سفر به آنجا به وسیله سفارت برای تهیه ویزا اقدام نمایند.

چگونه ویزای اتریش بگیریم؟

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی به شمار می رود و پایتخت آن شهر وین است. وین، شهر بناهای تاریخی جذاب به سبک باروک، شهر کافه های دنج و جذاب، شهر موسیقی، هنر و موزه ها است. به عبارت دیگر، جاهای دیدنی اتریش این کشور را به مقصدی کامل تبدیل کرده است که هر کسی با هر سن و سلیقه ای از آن لذت می برد.

اگر شما نیز قصد سفر به اتریش را دارید، در خبرنگاران می توانید بهترین و ارزان ترین تور اتریش را در بازه زمانی مورد نظر خود جستجو کرده و تور دلخواهتان را از میان ده ها آژانس معتبر مسافرتی انتخاب کنید.

البته باید به خاطر داشت که اتریش یکی از اعضای پیمان شینگن است، بنابراین، سفر به اتریش احتیاجمند مراجعه به سفارت اتریش در تهران و تهیه ویزای شینگن اتریش است.

ویزای اتریش شرح خدمات
انواع ویزا توریستی، تجاری، ترانزیت فرودگاهی، مقام های رسمی، پزشکی، تحصیلی، فرهنگی و ورزشی، دیدار با خانواده، کار و اقامت دائم
مراحل صدور ویزا به وسیله کارگزار
وقت سفارت دارد
مصاحبه و انگشت نگاری دارد
مدارک لازم برای صدور ویزا مدارک شناسایی، اقتصادی و...
مدت زمان لازم برای صدور ویزا سفارت توصیه می نماید درخواست ویزا حداکثر چهار هفته پیش از شروع سفر برنامه ریزی شده ارائه گردد.
سفارت/ کنسولگری دارد

انواع ویزای اتریش

سفارت اتریش نیز مانند بیشتر کشورهای اروپایی مراحل اولیه صدور ویزاهای کوتاه مدت (توریستی، تجاری و ملاقات با خانواده) مانند جمع آوری مدارک، معین وقت ملاقات، ثبت اطلاعات بیومتریک و عودت مدارک را به کارگزار سفارت واگذار کرده است. بدیهی است تصمیم نهایی درباره صدور ویزا به عهده سفارت اتریش است.

مدارک لازم برای ویزای توریستی اتریش

برای دریافت ویزای توریستی اتریش، ضروری است هنگام مراجعه به سفارت، مدارک زیر را همراه داشته باشید:

1. فرم درخواست که به صورت کامل و خوانا به آلمانی (به حروف لاتین) توسط شخص متقاضی تکمیل شده باشد.

2. دو قطعه عکس رنگی (که قدیمی تر از 6 ماه نباشد) (اندازه 3,5 در 4,5 سانتی متر)

3. پاسپورت معتبر؛

 • گذرنامه حداقل سه ماه بیشتر از اعتبار ویزای درخواست شده، اعتبار داشته باشد
 • گذرنامه حداقل دو صفحه آزاد داشته باشد و از تاریخ صدور آن بیشتر از 10 سال نگذشته باشد

4. کپی پاسپورت متقاضی (از صفحه مشخصات و کلیه ویزاهای شینگن گذشته)

5. مدارک دال بر داشتن اشتغال به همراه گواهی درآمد (در صورت وجود)، اصل به همراه ترجمه به زبان آلمانی

6. بیمه نامه مسافرتی (با پوشش حداقل 30,000 یورو و تقبل بازگشت برای کل مدت زمان اقامت)

7. رزرو هتل با امضا که توسط یک آژانس مسافرتی سفرهای ورودی اتریشی یا مستقیم توسط هتل تایید شده باشد. (تاییدیه آنلاین هتل قابل قبول نیست)

8. بلیط هواپیما (رزرو بلیط رفت و برگشت پرواز)

شرح: اصولا ارائه بلیط قطعی خریداری شده الزامی نیست.

9. مدارکی دال بر داشتن منابع اقتصادی کافی (برای مثال صورت وضعیت حساب های بانکی، تاییدیه بانکی و غیره)؛ ارائه مدرک مبنی بر داشتن وجه نقد، در تصمیم گیری لحاظ نخواهد شد.

10. در صورتی که متقاضی در مورد مورد 9 مدارک کافی ارائه نکند و سفر توسط آژانس مسافرتی ایرانی برنامه ریزی گردد، ارائه دعوتنامه (تعهدنامه) الکترونیکی توسط آژانس مسافرتی اتریشی الزامی است.

11. مسافرانی که به سن قانونی نرسیده و به تنهایی قصد سفر دارند ارائه رضایت نامه محضری والدین یا ولی قانونی یا حکم دادگاه به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی الزامی است.

مراحل صدور ویزای اتریش

برای درخواست ویزا یا اقامت اتریش، ضروری است تا متقاضی از سفارت این کشور، وقت قبلی تهیه کند. در این رابطه، متقاضیانی که تعهدنامه الکترونیکی دارند (EVE) یا قصد دارند درخواست اقامت کنند، می توانند فقط به صورت آنلاین و به وسیله مراجعه به وب سایت Terminreservierung ÖB Teheran، وقت ارائه درخواست خود را رزرو کنند. (سیستم معین وقت جهت ارائه درخواست ویزای اتریش)

سایر متقاضیان می توانند از یکشنبه تا پنج شنبه بین ساعت 09:00 تا 12:00 (به وقت ایران) فقط به وسیله تماس با شماره تلفن 22750046 یا ارسال ایمیل به نشانی ایمیل رزرو وقت مصاحبه سفارت اتریش، وقت خود را رزرو کنند. همچنین مسئولان بخش کنسولی سفارت اتریش از یکشنبه الی پنج شنبه هر هفته بین ساعت 13:30 تا 15:00 (به وقت ایران) به وسیله شماره تلفن 22750046 آماده پاسخگویی به سوالات کنسولی (ویزا) شما خواهند بود.

مراحل صدور سایر ویزاها مانند ویزای توریستی، ویزای تجاری و ویزای ملاقات با اعضای خانواده به وسیله کارگزار سفارت اتریش در تهران اجرا شده و احتیاج به مراجعه حضوری به سفارت ندارد.

نکته های مهم

 • کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.
 • سفارت این حق را برای خود محفوظ می داند که در مواقع خاص، علاوه بر مدارک فوق، مدارک دیگری را نیز از متقاضی مطالبه کرده یا متقاضی را برای انجام مصاحبه تکمیلی به سفارت دعوت نماید.
 • به غیر از مواردی که از درخواست کنندگان خواسته شده است، نباید مدارک دیگری برای سفارت ارسال گردد.
 • تمامی مدارک خواسته شده باید توسط فرد متقاضی، هنگام ارائه درخواست ویزا تحویل داده شوند.
 • برای تمامی اقدامات مرتبط با صدور ویزا، تنها وجهی که باید پرداخت گردد، هزینه رسیدگی به درخواست ویزا است و فرم های درخواست ویزا رایگان هستند.
 • ضروری است تا متقاضی فرم درخواست ویزا را به صورت کامل، تکمیل و آن را امضا کند، چرا که دستور تکمیل بعدی مدارک، منجر به طولانی شدن روند رسیدگی به درخواست خواهد شد.
 • درخواست ها باید حداقل 14 روز پیش از تاریخ پیش بینی شده سفر ارائه گردد.
 • صدور ویزا تضمین کننده اجازه ورود به قلمرو جمهوری اتریش نیست. چنانچه هنگام گذر از مرز، دلایلی مبنی بر عدم پذیرش (اخراج) به وجود آید، امکان ابطال ویزا و عدم اجازه ورود وجود خواهد داشت. صدور ویزا به منزله مجوزی برای انجام کار و کسب درآمد به غیر از در چارچوب سفرهای تجاری نیست.

هزینه صدور ویزای اتریش

هزینه رسیدگی به درخواست ویزا (60 یورو برای بزرگسالان، بچه ها 6 الی 12 سال 35 یورو و بچه ها زیر 6 سال رایگان) باید به یورو پرداخت گردد. گفتنی است وجه پرداخت شده در صورت رد درخواست، مسترد نمی گردد.

سفارت اتریش در ایران

 • نشانی: تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک 8
 • کدپستی: 1979633755
 • تلفن سفارت: 22750040
 • نمابر: 22705262
 • تلفن بخش کنسولی: 22750046 (زمان پاسخگویی تلفنی دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 14 تا 15:30 بعدازظهر)
 • ساعت مراجعه برای ارائه درخواست هایی که احتیاج به وقت قبلی ندارند: دوشنبه ها تا پنجشنبه ها از ساعت 8 تا 11 (به استثناء تعطیلات رسمی ایرانی و اتریشی)
 • وب سایت: www.bmeia.gv.at
 • ساعت کاری بخش کنسولی: یکشنیه تا پنجشنبه از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر
 • تحویل گذرنامه: گذرنامه ها و اسناد و مدارک تائید شده متقاضیان صرفا از ساعت 14 تا 14:30 تحویل می شوند.
 • تکمیل نواقص پرونده و همچنین تحویل اظهارنامه های کتبی: دوشنبه ها تا پنجشنبه ها ساعت 11:30 تا 12:30
 • تحویل نامه (پس از هماهنگی): دوشنبه ها تا پنجشنبه ها ساعت 14 الی 14:30
 • تحویل گذرنامه و تأیید مدارک: دوشنبه ها تا پنجشنبه ها ساعت 14 الی 14:30
 • کارگزار سفارت اتریش: www.vfsglobal.com
منبع: کجارو / schengenvisainfo.com / vfsglobal.com / bmeia.gv.at
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 182

به "چگونه ویزای اتریش بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ویزای اتریش بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید