ابلاغ مصوبه تصمیمات دومین جلسه کارگروه برطرف موانع جهش فراوری

به گزارش اخبار ورزشی، با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تصمیمات دومین جلسه کارگروه برطرف موانع جهش فراوری ابلاغ شد.

ابلاغ مصوبه تصمیمات دومین جلسه کارگروه برطرف موانع جهش فراوری

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از دفتر هیات دولت، با امضای معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تصمیمات دومین جلسه کارگروه برطرف موانع جهش فراوری ابلاغ شد.

در جلسه مورخ 27 مهر 1399 هیئت وزیران، اعضای دولت به آنالیز و تصویب تصمیمات دومین جلسه کارگروه برطرف موانع جهش فراوری پرداختند.

براساس تصمیمات مذکور، مراجع صدور مجوز به منظور یکپارچگی و انسجام نظام مجوزدهی کشور مکلف شدند حداکثر ظرف شش ماه ترتیبی فراهم کنند که کلیه مجوز هایی که پس از ابلاغ این مصوبه صادر، تمدید یا اصلاح می شوند، بر روی درگاه ملی مجوز های کشور ثبت و شناسه یکتای مجوز دریافت کنند.

هر مجوزی که بعد از زمان راه اندازی این سیستم صادر شده و فاقد شناسه یکتای مجوز باشد، از درجه اعتبار ساقط خواهد بود. مراجع صدور مجوز همچنین مکلفند با اتصال الکترونیکی سامانه های صدور مجوز خود به درگاه فوق و ارائه داده های خواسته شده، این شناسه را دریافت و بر روی مجوز های صادره ثبت کنند.

کلیه دستگاه هایی که مرجع قانونی استعلام جرائم و زیر ساخت ها هستند، مکلف شدند ظرف مدت چهار ماه از ابلاغ این مصوبه، پس از تهیه لایه های اطلاعات مکانی عارضه های خود، نسبت به پاسخ استعلامات مذکور به صورت الکترونیکی، هوشمند و بدون احتیاج به دخالت کاربر اقدام کنند.

مراجع صادرکننده استعلام مرتبط با حریم ها و زیرساخت ها از جمله خطوط انتقال گاز و نفت، منابع آب و خطوط انتقال، دکل فشار قوی، میراث فرهنگی، شهر، حریم های زیست محیطی، منابع طبیعی و مراتع، صنایع دامپزشکی، امنیتی، فرودگاه ها، راه آهن، جاده و تأسیسات اتمی نیز مکلف شدند درخواست های واصله به وسیله درگاه ملی مجوز های کشور را دریافت و حداکثر ظرف زمان پنج روز کاری به آن پاسخ واضح، غیر مشروط و غیرقابل تفسیر بدهند.

دولت همچنین مراجع صدور مجوز را موظف کرد درخصوص طرح­ های ایجاد کسب و کار که از منابع طبیعی یا ملی استفاده نموده اند، در صورت عدم اجرا، تأخیر در اجرا یا عدم پیشرفت قابل توجه مطابق با طرح توجیهی مصوب و یا تعطیلی بیش از یک سال، منابع طبیعی یا ملی دارای محدودیت را تخصیص و آن منبع را برای دیگر متقاضیان آزاد کنند.

همچنین با تصویب دولت، کارگروه استانی تسهیل سرمایه گذاری و مقررات زدایی به ریاست استاندار و دبیری مدیرکل امور مالی و دارایی استان به منظور تسریع در آغاز و توسعه کسب و کارها، تسهیل در سرمایه گذاری و شناسایی و انعکاس مقررات مخل و پیشنهاد آن به هیئت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوز های کسب و کار جهت برطرف آن ها با برگزاری حداقل یک جلسه در ماه تشکیل می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1145

به "ابلاغ مصوبه تصمیمات دومین جلسه کارگروه برطرف موانع جهش فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ مصوبه تصمیمات دومین جلسه کارگروه برطرف موانع جهش فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید