اخبار کرونا در چند خط ؛ کرونا اینبار از خوک به انسان منتقل می گردد؟!

به گزارش اخبار ورزشی، ویروس کرونا پایه های خود را در بعضی از کشورهای جهان مستحکم تر می نماید.

اخبار کرونا در چند خط ؛ کرونا اینبار از خوک به انسان منتقل می گردد؟!

به گزارش خبرنگاران ، آنچه در ادامه می خوانید نگاهی به اخبار کلی مربوط به ویروس کرونا در سراسر جهان است.

*تحقیقاتی در بریتانیا نشان می دهد این ویروس مرگبار در خاک این کشور بیشتر از میان کارگران کارخانه و کارکنان امنیتی و نگهبانان ساختمان ها قربانی گرفته در حالی که تصور می شد اعضای کادر درمانی بیشتر قربانی کرونا شده اند.

*دولت اسپانیا میخواهد بسیاری از قوانین قرنطینه ای و منع رفت و آمد را دوباره اعمال کند. ایتالیا نیز چنین برنامه هایی را البته برای شهرهایی خاص مدنظر قرار داده است.

*غول داروسازی جهان یعنی آسترازنکا بار دیگر مدعی شد زودتر چیزی از مردم جهان تصور می نمایند واکسن کشف شده از سوی آکسفورد را به فراوری انبوه می رساند و در تمامی قاره ها توزیع می نماید.

*شیوع شدید ویروس کرونا در بریتانیا باعث شده تا بعضی از عمل های جراحی افرادی که به بیماری های دیگری از به غیر از کرونا مبتلا هستند تا یک سال به تعویق بیفتد. البته این عمل های جراحی به گونه ای هستند که انجام نشدن آنها در شرایط کنونی جان بیمار را به خاطر نمی اندازد.

*نتایج یک تحقیق در دالاس آمریکا نشان داده که نیمی از مردم ایالات متحده آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند اما چون اکثریت قریب به اتفاق آنها طیف بسیار ضعیف هستند کسی متوجه این قضیه نشده است.

*دانشگاه آکسفورد در تحقیقاتی که زمانی سه ماهه را در برگرفته نشان داده که ابتلای کادردرمانی از نژادهای سیاه پوست و آسیایی به ویروس کرونا خیلی بیشتر از میزان ابتلای کارکنان سفیدپوست بوده است.

*دانشمندان شواهد بیشتری را کشف کردند که سرماخوردگی خفیف ممکن است شما را از ویروس کرونا مصون کند.

*40 درصد از کل بیماران مبتلا به ویروس کرونا پیش از تعیین شدن ابتلایشان به این بیماری هیچ علامتی را از خود نشان نداده بودند. پیش از این یک تحقیق دیگر مدعی شده بود 70 درصد از کل مبتلایان در جهان تا زمانی که تست کرونایشان مثبت اعلام نشده بود هیچ علامتی نداشتند.

*کارشناسان چینی می گویند خوک نیز قابلیت مبتلا شدن به ویروس کرونا را دارد و بدتر از آن اینکه این حیوان می تواند ویروس خود را به انسان هم انتقال بدهد.

*نتایج یک تحقیقی که البته هنوز کامل و مستند نشده نشان داده در زمان اوج ویروس کرونا در آمریکا مرگ و میر افرادی که آلزایمر هم داشتند دو برابر مدت مشابه سال گذشته است. هنوز در این تحقیق بیان نشده که این دو چه ارتباطی می توانند با هم داشته باشند.

*آلپاکا (گونه ای از لاما) شگفتی بزرگی را در جهانی تحقیقات مربوط به کرونا ایجاد نموده. محققان ادعا می نمایند که آنتی بادی های کوچک یافت شده در این جانور می تواند موج دوم کرونا را سرکوب نموده و به کشورها اجازه دهد تا قفل قرنطینه را بشنمایند.

*از هر سه بریتانیایی یک نفر قوانین مربوط به قرنطینه را زیر پا می گذارد.

*از هر 10 بیمار کرونایی که کارش به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها کشیده، شش نفر دچار مسائل اعصاب و مغزی می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 975

به "اخبار کرونا در چند خط ؛ کرونا اینبار از خوک به انسان منتقل می گردد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار کرونا در چند خط ؛ کرونا اینبار از خوک به انسان منتقل می گردد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید