جنجال نسخه بهت آور ترامپ، تراژدی انباشته شدن اجساد در اکوادور

به گزارش اخبار ورزشی، برای چندمین روزهای متوالی کشورهای آمریکا، روسیه، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه و انگیس بیشترین شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا را به خود اختصاص دادند.

جنجال نسخه بهت آور ترامپ، تراژدی انباشته شدن اجساد در اکوادور

به گزارش خبرنگاران، کشورهای اکوادور با 11,536، اسپانیا با 6,740، آمریکا با 6,319، روسیه با 5,849، انگلیس با 5,386 و ایتالیا با 3,021 مورد به ترتیب در صدر جدول کشورهایی قرار دارند که در 24 ساعت گذشته بیشترین شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا را به خود اختصاص دادند.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهد می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

آمریکا

به گزارش دیلی میل رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری پنجشنبه بعد از صحبتهای ویلیام برایان از مقامات وزارت امنیت داخلی درباره موثربودن آفتاب و اشعه UV برای کشتن کروناویروس، این پیشنهاد را مطرح نمود. ترامپ تکذیب کرد که ادعای خود درباره هیدروکسی کلروکین را پس گرفته است. به نوشته روزنامه گاردین، ترامپ در نشست خبری روز پنجشنبه گفت: مواد ضدعفونی کننده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را ناکار می کند. ظرف یک دقیقه! راهی هست که بتوانیم آن را به داخل بدن تزریق کنیم یا با آن [ریه ها] را شستشو دهیم؟ چک کردن آن جالب خواهد بود.دکتر وین گوپتا به ان بی سی نیوز درباره پیشنهاد ترامپ هشدار داد که عقیده وی می تواند عواقب مهلکی به دنبال داشته باشد و تاکید کرد تزریق ماده تمیزکننده به بدن غیرمسوولانه و خطرناک است. جامعه پزشکی آمریکا نیز نسبت به پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا هشدار داده است. ترامپ پیش از این نیز داروی ضدمالاریا را برای درمان کرونا توصیه کرده بود.

به گزارش سی ان ان، برخی از مشاغل غیرپرخطر در برخی از ایالت های آمریکا در روز جمعه فعالیت خود را شروع کرده اند. اقدامی که مختصصین می گویند برای انجام آن بسیار زود است. بر طبق آمار دانشگاه جان هاپکینز شمار جان باختگان بر اثر ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا حالا از 50هزار تن عبور کرده است. در ایالت جورجیا برخی از مغازه های آرایشگری، باشگاه ها، سالن بولینگ می توانند فعالیت خود را شروع کنند. در این ایالت رستوران ها نیز با رعایت فاصله اجتماعی می توانند از روز دوشنبه فعالیت خود را از سر گیرند. ایالت های تگزاس، اوکلاهاما، آلاسکا، کارولینای جنوبی، نیز تقریبا شرایط مشابهی دارند و برخی مشاغل شروع به کار کرده اند.

در خبری دیگر اطلاعات اولیه نشان می دهد که 13.9 درصد از جمعیت ایالت نیویورک (حدود 2.7 میلیون نفر) به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش پایگاه خبری هیل، از حدود 3 هزار نفر به صورت تصادفی در فروشگاه ها و دیگر اماکن عمومی تست ابتلا به کرونا گرفته شد تا به مقامات این امکان را بدهد برآورد گسترده ای درباره میران شیوع ویروس کرونا در نیویورک وهمچنین میزان مصونیت ایجاد شده، بدست آورند.در شهر نیویورک، 21 درصد از ساکنان پادتن (آنتی بادی) ویروس کرونا را دارند که این آمار در منطقه آپ استیت نیویورک 3.6 درصد و در منطقه لانگ نیویورک 16.7 درصد بوده است.اندریو کوومو فرماندار ایالت نیویورک روز پنجشنبه گفت: این افراد سه هفته پیش، چهار هفته پیش، پنج هفته پیش یا شش هفته پیش به این ویروس مبتلا شده و پادتن این ویروس در بدن آنها ایجاد شده و هم اکنون بهبود یافته اند.طبق این آمارها، نرخ قربانیان ویروس کووید-19 در نیویورک حدود 0.5 درصد است. همچنین تست های اجرا شده طی دوره زمانی دو روز و در 19 شهر ایالت نیویورک و 40 منطقه اجرا شده است. آمریکا 894,034 مورد مبتلا دارد که ثبت 683 مورد فوت دیگر شمار کلی جان باختگانش به رقم 50,919 می رسد.

اکوادور

شیوع کرونا در اکوادور شرایط این کشور را بسیار پیچیده و نگرانی ها در این کشور آمریکای لاتین را افزایش داده، به نحوی که از یک سو آمار قربانیان بسیار بیشتر از موارد اعلامی است و از سوی دیگر بنا به گزارش ها امکانات لازم برای درمان مقابله با این ویروس وجود ندارد. این کشور 22,719 مورد مبتلا دارد که ثبت16 مورد فوت دیگر شمار کلی جان باختگانش به رقم 576 می رسد. یاهو نیوز می نویسد جنازه های بسکمک در سطح شهر و خانه ها وجود دارد.برخی خانواده ها مجبور شده اند به دلیل نبود مکان های مناسب و فقدان سیستم کارآمد جمع آوری اجساد قربانیان، اجساد را چند روز در خانه های خود نگه دارند. مقامات گوایاس می گویند تا اواسط آپریل 6700 تن از مردم جان باخته اند.

انگلیس

روزنامه تلگراف گزارش کرده که بوریس جانسون دوشنبه کار خود را از سر خواهد گرفت. نخست وزیر انگلیس به معاونانش گفته نشست هایی را با وزرای کابینه برای هفته آینده برنامه ریزی کنند تا عقب افتادگی از برنامه ها را جبران کند.وزیر بهداشت انگلیس نیز درباره شرایط سلامتی جانسون گفت: تصمیم گیری درباره ازسرگیری کارها برای نخست وزیر در نتیجه مشاوره با پزشکان او اجرا شده است. من با او صحبت کرده ام و او در شرایط بسیار خوبی قرار گرفته است و کاملا در حال بهبودی است.این وزیر امروز، جمعه گفت، اکنون برای برداشتن محدودیت های مقابله با کرونا بسیار زود است.

به گزارش استاندارد مت هنکوک گفته است که برای لغو تدریجی مقررات تدریجی قرنطینه هنور زود است. این در حالی است که فشارها بر دولت انگلیس با توجه اقدامات ولز و اسکاتلند افزایش یافته است.در حال حاضر کمبود تجهیزات محافظتی در بیمارستان ها به یکی از نقدها اصلی مقامات سیاسی و کادر درمانی انگلیس به نحوه عملکرد دولت در قبال ویروس کرونا تبدیل شده است.گاردین فاش کرد یکی از پزشکان انگلیسی که اخیراً در اثر ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست داده است، پیش تر در نامه ای به رئیس بیمارستان محل خدمت خود، از کمبود تجهیزات محافظتی گلایه کرده بود.

این کشور 143,464 مورد مبتلا دارد که ثبت 768 مورد فوت دیگر شمار کلی جان باختگانش به رقم 19,506 می رسد.

اسپانیا

به گزارش خبرگزاری رویترز نرخ مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به کرونا در اسپانیا امروز (جمعه) به کمترین میزان خود در بیش از یک ماه گذشته رسیده است و دولت اسپانیا خاطرنشان کرد که شدیدترین مرحله این اپیدمی در کشور (پیک کرونا) به انتها رسیده است.

اسپانیا با ثبت 367 فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته افزایش 1/7 درصدی نرخ مرگ و میر کرونا در کشور را نشان داد که شمار کل قربانیان کرونا در اسپانیا را به 22 هزار و 524 تن رساند. اسپانیا پس از ایالات متحده آمریکا و ایتالیا رتبه سوم جهان را از لحاظ شمار جان باختگان داراست.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در اسپانیا به 219 هزار و 764 نفر رسیده است. افزایش شمار مبتلایان جدید در اسپانیا بر اساس تست های تشخیصی ویژه بسیار پایین تر از روزهای قبل بوده است.سالوادور ایلا، وزیر بهداشت اسپانیا خاطرنشان کرد با رعایت تمهیدات بهداشتی لازم و احتیاط های ضروری به دلیل ناشناخته بودن بسکمک از جنبه های این ویروس، منحنی رشد این اپیدمی معکوس شده است که به دولت این اجازه را می دهد از اواسط ماه مارس به صورت تدریجی اقدام به کاهش محدودیت های قرنطینه در کشور کند.وی هم چنین گفت: دولت بر اساس معیارهایی اقدام به برداشتن ممنوعیت ها و کاهش محدودیت های قرنطینه در کشور خواهد کرد که ما امروز بعد از ظهر بر سر این موضوع با اعضای دولت گفت وگو خواهیم کرد.

به منظور رفع ممنوعیت ها و کاهش محدودیت های قرنطینه حداقل برای دو روز نباید بیش از 100 هزار مورد جدید ابتلا در یک منطقه گزارش شود و یا اینکه باید بیش از نیمی از تخت های بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های آن مناطق خالی بوده باشند.

ایتالیا

به گزارش نیویورک تایمز، یک بررسی علمی نشان می دهد نخستین ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا در ماه ژانویه اجرا شده است. این تحقیق می تواند به شناسایی منشاء این ویروس در این کشور کمک کند. ایتالیا بعد از آن شروع به آزمایش از افراد کرد که نخستین بیمار بومی در این کشور در روز 21 فوریه در منطقه لومباردی شناسایی شد.

استفانو مرلر مسئول این تحقیق گفت: بر این باورند که مبتلایان بسکمک مدتی پیش از 20 فوریه در لومباردی وجود داشتند و این نشان می دهد همه گیری کرونا بسیار قبل از آن شروع شده بود. قطعا اولین بیمار در ماه ژانویه مبتلا شده است، اما احتمال دارد وی حتی پیش از آن مبتلا شده باشد.

ایتالیا به منظور توقف شیوع کرونا، پروازهای هوایی از چین و به سمت چین را از روز 31 ژانویه متوقف کرد بعد از آن که دو جهانگرد چینی مبتلا به این بیماری در رم شناسایی شدند. اما محققان می گویند این اقدام بسیار دیر اجرا شده است. یک تیم دیگر از محققان ایتالیایی نیز می گویند ویروس کرونا احتمالا در نیمه دوم ماه ژانویه از آلمان به ایتالیا رسیده است و نه مستقیما از چین.

این کشور 192,994 مورد مبتلا دارد که ثبت420 مورد فوت دیگر شمار کلی جان باختگانش به رقم 25,969 می رسد.

روسیه

به گزارش مسکو تایمز، با افزایش تعداد مبتلایان در این کشور دولت قصد ندارد مقررات قرنطینه را کاهش دهد؛ حتی در ماه می که مراسمی با عنوان روز کارگر و همچنین روز پیروزی پیش رو است.مقامات می گویند استان کالینگراد اولین جایی در روسیه خواهد بود که از تاریخ 29 آپریل یعنی تقریبا 5 روز دیگر مقررات قرنطینه را انتها خواهد داد و برخی از مشاغل غیرپرخطر شروع به کار خواهند کرد. بازگشایی مجدد مشاغل با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی صورت خواهد گرفت. به همین دلیل آناتولی آلشتین ویروس شناس برجسته روس پیش بینی کرده است که شیوع بیماری کرونا در تابستان کاهش می یابد اما موج دوم این بیماری پاییز از سرگرفته می شود. به گفته این دانشمند روس، برای مبارزه با کووید19 نیاز به واکسن است با این وجود حتی پس از تولید واکسن و واکسناسیون مردم، ویروس کرونا باقی خواهد ماند اما دیگر مانند امروز خطرناک نخواهد بود.

این کشور 68,622 مورد مبتلا دارد که ثبت 60مورد فوت دیگر شمار کلی جان باختگانش به رقم 615 می رسد.

ترکیه

نهادهای درمانی ترکیه با اعلام آمار جدیدی از تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در این کشور، خاطرنشان کردند بیش از سه هزار نفر در یک روز به این بیماری مبتلا شدند. وزیر بهداشت ترکیه نیز گفته است که در مجموع تا به امروز 791 هزار و 906 تست گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه امروز از روز گذشته در شرایط بهتری قرار داریم، تاکید کرد: این شرایط تصادفاً حاصل نشده است. با همه مبتلایان در حال تماس هستیم. برای رسیدن به نتیجه نیازمند حمایت هستیم. به ما قدرت دهید.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شامگاه دوشنبه خاطرنشان کرد که قانون منع آمد و شد در 31 استان این کشور از روز پنجشنبه به مدت 4 روز در این کشور اعمال خواهد شد.

روز گذشته منابع مطلع خبر دادند دولت ترکیه در پاسخ به درخواست کمک رئیس جمهور آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا، اولین محموله شامل تجهیزات درمانی و قطعات مورد نیاز برای ساخت دستگاه تنفس مصنوعی را به این کشور ارسال می کند.

این کشور 104,912 مورد مبتلا دارد که ثبت109 مورد فوت دیگر شمار کلی جان باختگانش به رقم 2,600 می رسد.

ایران

رئیس جمهور با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان که ماه بهره مندی از معنویات، مناجات و فیوضات الهی است، از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست تا با تقویت بررسی های لازم در زمینه چگونگی و زمان بازگشایی اماکن مذهبی، مساجد و بقاع متبرکه، گزارشی جامع و دقیق برای تصمیم گیری در این راستا به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شود.

رئیس جمهور ادامه داد: مردم عزیز باید توجه داشته باشند که همچنان شعار درخانه بمانیم پابرجا بوده و تنها باید برای انجام امور ضروری اقدام به رفت و آمد داشته باشند.

روحانی همچنین با اشاره به ضرورت تقویت شرکت های دانش بنیان و تمرکز وزارت بهداشت و درمان برای توسعه همکاری ها با این بخش در زمینه تولید تست های آنتی بادی دستور داد تا با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات و همه متخصصین کارآمد کشور ، با همراهی همه بخش ها و پس از آزمایش های دقیق به این دستاورد دست یافته و نسبت به تولید سراسری آن اقدام کنیم.

ایران تا کنون 88,194 مورد مبتلا دارد که ثبت 93 مورد فوت دیگر شمار کلی جان باختگانش به رقم 5,574 می رسد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 863

به "جنجال نسخه بهت آور ترامپ، تراژدی انباشته شدن اجساد در اکوادور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال نسخه بهت آور ترامپ، تراژدی انباشته شدن اجساد در اکوادور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید