اطلاعات رخدادهای امنیتی بین همه دستگاه ها به اشتراک گذاشته می گردد

به گزارش اخبار ورزشی، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران گفت: با راه اندازی سامانه های بومی جدید در زمینه پایش فضای امنیتی کشور پس از وقوع رخدادهای امنیتی، اطلاعات تجمیع شده به سرعت بین همه دستگاه ها به اشتراک گذاشته می گردد.

اطلاعات رخدادهای امنیتی بین همه دستگاه ها به اشتراک گذاشته می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی اخبار ورزشی، وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در یک نشست خبری در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور از طراحی سه سامانه در حوزه رصد پایش فضای امنیتی کشور اطلاع داد و گفت: با طراحی این سه سامانه حجم اطلاعات امنیتی، تاب آوری امنیتی و پیشگیری از بروز اتفاقات امنیتی ممکن می گردد.

وی گفت: با راه اندازی مهم ترین سامانه از این مجموعه سه بخشی اشتراک اطلاعات امنیتی برای همه دستگاه ها امکان پذیر می گردد و بلافاصله پس از وقوع رخدادها و حوادث امنیتی همه دستگاه ها از جزئیات و راه های مقابله با آن آگاه می شوند.

یزدانیان شرح داد: در حال حاضر وقتی یک رخداد امنیتی برای یک دستگاه رخ می دهد، همه دستگاه ها از آن آگاه نمی شوند و وقتی اطلاع رسانی درباره آن در رسانه ها و مراکز امنیتی انجام شد، از آن خبردار می شوند، اما با این سامانه همه دستگاه ها به صورت یکسان و سریع به اطلاعات تجمیع شده دسترسی خواهند داشت.

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران تاکید نمود: این سامانه هم اکنون عملیاتی شده است و در حال تست در زیرساخت های کشور است.

به گفته یزدانیان این سامانه با دانش بومی طراحی شده و هدف آینده آن اجرایی شدن در زیرساخت های حیاتی کشور است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 559

به "اطلاعات رخدادهای امنیتی بین همه دستگاه ها به اشتراک گذاشته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات رخدادهای امنیتی بین همه دستگاه ها به اشتراک گذاشته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید