المان های نوروزی با مصالح بومی و بازیافتی در اهواز ساخته می گردد

به گزارش اخبار ورزشی، معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به آماده سازی اهواز جهت میزبانی مهمانان نوروزی، گفت: ساخت المان هایی با استفاده از مصالح بومی و مواد قابل بازیافت در حال اجرا است.

المان های نوروزی با مصالح بومی و بازیافتی در اهواز ساخته می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، علیرضا عالی پور با اشاره به برنامه های شهرداری جهت آماده سازی شهر و میزبانی مهمانان نوروزی، اظهار کرد: برنامه ساعت زمین (یک ساعت خاموشی) در 10 فروردین ماه سال 98، برگزار می گردد. این برنامه در راستای صرفه جویی انرژی است تا مردم چراغ های منازل خود را برای یک ساعت خاموش نمایند. شهرداری نیز المان های مهم و پل سفید و طبیعت را خاموش می نماید.

او اضافه نمود: برنامه هایی جهت مهیاسازی محیط شهری در ایام نوروز در راستای شعار سال برنامه ساعت زمین (استفاده مجدد از مواد جهت صرفه جویی انرژی) در دست است. به مناطق شهرداری اهواز اعلام نموده ایم با استفاده از خلاقیت، از مصالح بومی و قابل بازیافت المان ها و مجسمه هایی جهت تزیین محیط شهری بسازند که کارگاه ها فعال شده اند و این مجسمه ها در سطح شهر نصب خواهند شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با ابیان اینکه شش کمیته اجرایی شهرداری در حال اجرا اقدامات مورد احتیاج هستند، گفت: اولویت شهرداری برای نوروز توسعه فضای گل کاری و ایجاد المان های گل و گیاه است. سال جاری از مجموع مناطق شهرداری بالغ بر 25 هکتار از فضای سبز را به گل کاری اختصاص داده اند و تا قبل از خاتمه سال این اقدامات به خاتمه می رسد. همچنین آماده سازی محیط پارک ها، ایجاد 27 باغچه صخره ای و 100 المان حجمی گل کاری در سطح شهر انجام می گردد. نمایشگاه گل و گیاه نیز در خیابان 13 شرقی کیانپارس برپا شده است.

عالی پور توضیح داد: بالغ بر 50 تا 60 المان ویژه نوروز نیز در اهواز نصب می گردد. همچنین آب نمای پارک 42 هکتاری جاده ساحلی منطقه 7 فعال می گردد. نقاشی دیواری نیز در سطح شهر انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: جشنواره های فرهنگی و ورزشی نیز در بوستان ها و محل اسکان مهمانان نوروزی برگزار خواهد شد. برپایی چادرهای عشایری و اجرای تئاترهای آموزشی شهروندی در سطح پارک ها انجام از دیگر برنامه های شهرداری است.

عالی پور ادامه داد: همچنین در ایام نوروز تور اهوازگردی را خواهیم داشت. تور اهوازگردی در کنار سواحل مستقر می گردد و نمای اهواز قدیم و تاریخ اهواز را به مسافران معرفی می نماید.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: آماده سازی سایت های قایق رانی در شرق و غرب رودخانه کارون نیز در حال اجرا است. پایگاه امداد و نجات نیز در ایام نوروز در رودخانه گشت زنی می نماید.

عالی پور توضیح داد: همچنین کمیته روابط عمومی شهرداری 10 کیوسک جهت هدایت مهمان نوروزی تحت عنوان از من بپرس فعال خواهد نمود. ارائه اقلام تبلیغاتی جهت معرفی اهواز و تبریک سال نو در قالب بیلبوردها از دیگر برنامه های شهرداری در ایام نوروز است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 208

به "المان های نوروزی با مصالح بومی و بازیافتی در اهواز ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المان های نوروزی با مصالح بومی و بازیافتی در اهواز ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید