الکسی ناوالنی دست به اعتصاب غذا زد

به گزارش اخبار ورزشی، ناوالنی در اعتراض به عدم رسیدگی مناسب پزشکی بابت دردهایی در کمر و پاهایش، دست به اعتصاب غذا زده است.

الکسی ناوالنی دست به اعتصاب غذا زد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، الکسی ناوالنی، منتقد کرملین که در زندانی در حومه مسکو به سر می برد در تلاشی برای مجبور کردن مقام های زندان برای ارائه خدمات پزشکی مناسب، روز چهارشنبه دست به اعتصاب غذا زده است.

سرنوشت ناوالنی که مهمترین منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به شمار می رود پس از آن در مرکز توجه نهاده شد که وی اخیرا گفت در طول شب از سوی یکی از نگهبان های زندان بیدار می گردد که مصداق شکنجه است و درخواستش برای دریافت خدمات پزشکی بارهاست که با بی توجهی روبرو شده است.

ناوالنی در نامه ای دست نوشته به رئیس زندان که روز چهارشنبه از سوی تیمش در رسانه های اجتماعی منتشر شد، نوشت، درخواست های هر روزه برای حضور یک پزشک به منظور آزمایش و دریافت خدمات درمانی با بی اعتنایی روبرو شده است.

وی در این نامه نوشته است: من واقعا به یک پزشک احتیاج دارم. این حق من است که بر اساس قانون از خدمات پزشکی بهره مند شوم. من می خواهم به یک پزشک اجازه داده گردد تا من را معاینه کند و تا وقتی به مقصودم نرسم، به اعتصاب غذا ادامه می دهم.

مقام های زندان اخیرا و پس از آزمایش از ناوالنی اعلام نمودند که شرایط وی با ثبات و رضایت بخش است.

اینترفاکس نیز از قول سرویس خدمات زندان منطقه ولادیمیر روسیه اعلام نمود: ناوالنی بر اساس شرایط پزشکی خدمان درمانی مناسبی را دریافت می نماید. همچنین چک زندانیان در طول شب نیز بر اساس قانون است و باعث ناراحتی زندانیان نمی گردد.

غرب از جمله دادگاه اروپایی حقوق بشر از روسیه خواسته اند تا هر چه سریعتر ناوالنی را آزاد کند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1433

به "الکسی ناوالنی دست به اعتصاب غذا زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکسی ناوالنی دست به اعتصاب غذا زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید