امیدوارم واکسیناسیون عمومی هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد، بیش از 85 درصد معلمان کشور واکسن کرونا را دریافت نموده اند

به گزارش اخبار ورزشی، جلسه کمیته تخصصی کرونا بعد از ظهر امروز چهارشنبه برگزار گردید.

امیدوارم واکسیناسیون عمومی هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد، بیش از 85 درصد معلمان کشور واکسن کرونا را دریافت نموده اند

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرنگاران، جلسه کمیته تخصصی کرونا بعد از ظهر امروز چهارشنبه به ریاست محمد مخبرمعاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.

معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به گزارش ارایه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد سرعت و اندازه واکسیناسیون در کشور اظهار امیدواری کرد؛ با حمایت نخبگان و شخصیت های مذهبی و فرهنگی و همراهی همه مردم، واکسیناسیون عمومی به نتیجه مطلوب برسد به نحوی که اکثریت جامعه واکسن کرونا را دریافت نموده باشند.

محمد مخبر با بیان اینکه خوشبختانه به اندازه کافی واکسن کرونا از سوی دولت تهیه شده است، گفت: با دریافت واکسن کرونا از سوی دانش آموزان و افراد بالای 12 سال فرایند واکسیناسیون عمومی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و امیدوارم رضایت مردم از خدمات دولت در این زمینه بیش از پیش افزایش یابد.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و معاونان و نمایندگان بعضی از دستگاه ها حضور داشتند؛ گزارش بعضی از اعضای کمیته تخصصی کرونا در مورد فرایند کنترل بیماری کرونا، واکسیناسیون عمومی و راه چاره های مقابله با شیوع مجدد این بیماری ارایه شد.

عین اللهی وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در این جلسه با اشاره به تحسین سازمان بهداشت جهانی از سرعت واکسیناسیون در ایران، گفت: تا امروز 68 میلیون دوز واکسن به مردم تزریق شده است. بیش از 46 میلیون نفر دوز اول و بیش از 21 میلیون نفر دو دوز واکسن دریافت نموده اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه نمود: خوشبختانه زیرساخت ها برای ارایه خدمات واکسیناسیون عمومی کامل است و آمار ها بیانگر این است که اندازه ایمنی دریافت کنندگان واکسن در برابر بیماری کرونا، نسبت به کسانی که واکسن نزده اند، به شکل چشمگیری افزایش می یابد.

کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش هم گزارشی از فرایند واکسیناسیون در میان فرهنگیان و دانش آموزان کشور ارایه کرد که بر این اساس بیش از 85 درصد معلمان واکسن دریافت نموده اند و آمار دانش آموزان دریافت کننده هم به سرعت در حال افزایش است.

ذوالفقاری معاون وزیر کشور هم گزارشی در مورد الزامات فعالیت، ضمانت اجرا و مسئولین و ناظران مشاغل در دوران پس از واکسیناسیون کرونا برای فعالیت اصناف، صنایع و خدمات کارمندان دولت، تردد ها و فعالیت های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی ارایه کرد.

در این جلسه و پس از استماع نظرات کارشناسی و گفتگو اعضا، تصمیمات لازم برای تسریع در فرایند واکسیناسیون عمومی وراه چاره های مقابله با شیوع مجدد کرونا اتخاذ شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1717

به "امیدوارم واکسیناسیون عمومی هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد، بیش از 85 درصد معلمان کشور واکسن کرونا را دریافت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدوارم واکسیناسیون عمومی هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد، بیش از 85 درصد معلمان کشور واکسن کرونا را دریافت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید