امیدواری به المپیکی شدن نوشاد عالمیان، المپیک بدون او مزه ندارد!

به گزارش اخبار ورزشی، جمیل لطف الله نسبی در گفتگو با خبرنگاران، با یادآوری اینکه به زودی رنکینگ المپیکی فدراسیون جهانی تنیس روی میز اعلام شده و بر اساس آن تکلیف سهمیه های باقی مانده برای بازی های 2020 توکیو تعیین می شود، گفت: بی صبرانه منتظر اعلام این رنکینگ هستیم تا نسبت به شرایط نوشاد عالمیان و حضور وی در این دوره از بازی ها اطمینان خاطر پیدا کنیم.

امیدواری به المپیکی شدن نوشاد عالمیان، المپیک بدون او مزه ندارد!

وی شرح داد: در حال حاضر نوشاد عالمیان یازدهمین بازیکنی به حساب می آید که می تواند از طریق رنکینگ برای بازی های 2020 توکیو کسب سهمیه کند اما اینکه پس از به روزرسانی رنکینگ، شرایط وی حفظ شود و از طرفی، محدودیت تعداد نفرات کلی شرکت کننده در این دوره بازی ها برای او مشکل ساز نشود نیز در تعیین شرایطش تأثیرگذار است.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با تأکید بر اینکه حضور در بازی های المپیک توکیو، حق نوشاد عالمیان است، اظهار داشت: این بازیکن در دو دوره متوالی بازی های المپیک حضور داشت اما برای این دوره به معنای واقعی با بدشانسی روبرو شد بخصوص اینکه رقیبانش در آفریقا و آمریکای لاتین نتوانستند از حضور در مسابقات انتخابی منطقه خود، صاحب سهمیه شوند و تعیین شرایط خود را به رنکینگ جهانی موکول کردند. البته بدشانسی بزرگتر نوشاد، آنجایی رقم خورد که سه نفر از رقیبان اروپایی اش در رنکینگ، از حضور در مسابقات انتخابی اروپا انصراف دادند چون امید زیادی به کسب سهمیه از طریق رنکینگ دارند؛ این مسئله شرایط نوشاد را پیچیده تر کرد.

وی ادامه داد: اگر حداقل این سه ، چهار بازیکن اروپایی در مسابقات قاره ای خود شرکت کرده بودند و از این طریق صاحب سهمیه می شدند، نوشاد خیلی نزدیک تر به سهمیه بود. او با شرایط فعلی دقیقاً لب مرز کسب سهمیه واقع شده است ضمن اینکه باید نیم نگاهی هم به تصمیم فدراسیون جهانی در مورد تعداد کلی بازیکنان و محدودیت های اعمالی در این زمینه داشته باشد.

لطف الله نسبی تأکید کرد: امید زیادی دارم که نوشاد عالمیان با وجود همه اما و اگرهای فعلی بتواند برای بازی های توکیو کسب سهمیه کند؛ بخصوص که المپیک بدون این بازیکن هیچ مزه ای ندارد!

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: رنکینگ فدراسیون جهانی تنیس روی میز معمولاً روزهای سه شنبه منتشر می شود اما با توجه به پایان ماه میلادی آوریل شاید تا یکی دو روز آینده شاهد به روزرسانی رنکینگ و تعیین شرایط نوشاد باشیم. امیدوارم این موضوع با خبرهای خوبی برای تنیس روی میز ایران همراه باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1523

به "امیدواری به المپیکی شدن نوشاد عالمیان، المپیک بدون او مزه ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواری به المپیکی شدن نوشاد عالمیان، المپیک بدون او مزه ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید