انتقاد ترامپ از دولت اوباما به دلیل تعلل در بازگردانی دانشجوی محبوس در کره شمالی

به گزارش اخبار ورزشی، دونالد ترامپ مراسم شام با والدین اوتو وارمبیر دانشجوی فوت شده آمریکایی که سابقا در کره شمالی محبوس بود را بسیار متاثرکننده عنوان نمود. او از دولت سابق آمریکا جهت تعلل در پیگیری موضوع اظهار گله مندی نموده است.

انتقاد ترامپ از دولت اوباما به دلیل تعلل در بازگردانی دانشجوی محبوس در کره شمالی

به گزارش اخبار ورزشی به نقل از واشنگتن تایمز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا طی کنفرانس مطبوعاتی روز آدینه گفت: ما این مراسم شام را به افتخار اوتو برگزار کردیم؛ بسیار متاثرکننده و واقعا زیبا بود. ما درباره اوتو حرف زدیم.

شنبه هفته پیش، ترامپ از والدین وارمبیر دعوت نموده بود تا در مراسم شامی در کاخ سفید حضور یابند. در سال 2017، وارمبیر اندکی پس از آنکه دولت ترامپ پیروز به آزاد کردن او از بازداشت در کره شمالی شد، جان سپرد؛ این دانشجو در کره شمالی 17 ماه را به اتهام کوشش برای ربودن یک پوستر تبلیغات سیاسی تحت بازداشت گذراند.

پس از آنکه او در حالت کما به آمریکا بازگردانده شد، در سن 22 سالگی جانش را از دست داد. کره شمالی هرگونه بدرفتاری با او را انکار نموده است.

در همین خصوص، ترامپ از رابرت اوبراین، مذاکره کننده ارشد خود در امور گروگان گیری که حال به سمت مشاور امنیت ملی منصوب شده است، تمجید کرد اما گفت دولت پیشین آمریکا باید زودتر دست به کار می شد تا آزادی وارمبیر جلو بیفتد.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است: مقامات باید زودتر اقدام می کردند؛ او برای زمان زیادی آنجا بود، در خصوص گروگان ها باید سریع عمل کنید؛ برخی اوقات خیلی دیر می گردد. ما او را به خانه بازگرداندیم اما او در شرایط واقعا وحشتناکی به سر می برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 309

به "انتقاد ترامپ از دولت اوباما به دلیل تعلل در بازگردانی دانشجوی محبوس در کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد ترامپ از دولت اوباما به دلیل تعلل در بازگردانی دانشجوی محبوس در کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید