ایجاد کارگروه مشترک آموزش اتاق اصناف ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور

به گزارش اخبار ورزشی، تهران(پانا) - نشست اتاق اصناف ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار گردید.

ایجاد کارگروه مشترک آموزش اتاق اصناف ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران و علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور صبح امروز (هشتم دی ماه 1399) در محل اتاق اصناف ایران در مورد مباحث آموزشی اصناف ملاقات و گفت و گو کردند.

رئیس اتاق اصناف ایران در نشست مشترک با مدیران سازمان فنی و حرفه ای گفت: اصناف با توجه به جمعیت کثیری که دارند و تنوع رسته های فعالیت و دارای ظرفیت هایی در قانون نظام صنفی متمرکز بر امر آموزش هستند.

سعید ممبینی ادامه داد: سازمان های متولی آموزش و مهارت بیشتر بر امر توسعه اشتغال تمرکز داشتند. اما بخشی از آنچه ما به آن احتیاج داریم، مهارت های نرم است. حسن رفتار با مشتری از جمله مهارت های نرم است که باید در نظام آموزشی لحاظ می شد. بخشی از آن باید توسط متولیان آموزش، مورد توجه قرار می گرفت و بخشی از آن به مطالبه مردم باز می شود. بنابراین جامعه و مشتریان نیز احتیاج به آموزش دارند تا کیفیت خدمات ارتقا یابد.

وی در ادامه بر ایجاد کارگروه آموزش اتاق اصناف ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور با مشارکت روسای اتاق های اصناف شهرستان ها تاکید و به ایجاد مرکز تربیت مربی، ایجاد آکادمی های صنفی، برگزاری آزمون های ادواری برای افراد دارای مهارتی که گواهی مهارت ندارند، رتبه بندی خدمات، رسمیت بخشیدن به هویت کارکنان در واحدهای صنفی و … اشاره نمود.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز در این نشست گفت: به دلیل جمعیت کثیر اصناف در کشور و قدرت تاثیرگذاری آن ها از محله تا مراکز عظیم، ما به اولویت آموزش اصناف به جد باور داریم. در واقع اصناف از ارکان مهم مهارت کشور هستند.

علی اوسط هاشمی اضافه نمود: اتاق اصناف و واحدهای صنفی به ویژه آن ها که مجهز به تجهیزات روز باشند خود کارگاه هایی آموزشی هستند. لذا آموزش را با استفاده از ظرفیت مشترک اصناف و سازمان فنی و حرفه ای می توان پیش برد. به طوری که نرم افزار از سازمان فنی و حرفه ای و سخت افزار از اصناف باشد.

وی در مورد اهمیت آموزش در مسئله مدیریت بیماری کرونا نیز بیان نمود: ضعف فرهنگ آموزش و تغییر، موجب رفتار انسدادی شد و دولت مشاغل را گروه بندی و تعطیل کرد اما اگر آموزش ها کافی بود، احتیاجی به تعطیلی این مشاغل وجود نداشت و می توانستیم روش های دیگری را جایگزین تعطیلی کنیم.

بر اساس این گزارش، در انتها این نشست، کارگروه آموزشی اتاق اصناف ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور به منظور آسیب شناسی احتیاجهای آموزشی اصناف و ظرفیت های آموزشی طرفین ایجاد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1288

به "ایجاد کارگروه مشترک آموزش اتاق اصناف ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد کارگروه مشترک آموزش اتاق اصناف ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید