این آزمایش خون اختلال اضطرب را تشخیص می دهد!

به گزارش اخبار ورزشی، دیجیاتو نوشت: پژوهشگران می گویند آزمایش خون جدیدی ساخته اند که می تواند از روی زیست نشانگرها وجود اضطراب در افراد را تشخیص دهد.

این آزمایش خون اختلال اضطرب را تشخیص می دهد!

محققان آزمایش خون جدیدی را توسعه داده اند که می تواند ریسک بروز اضطراب در افراد و اثر عوامل دیگر بر آن را تعیین کند. این آزمایش بعلاوه قادر به تشخیص شدت اضطراب در افراد مبتلا به این مشکل و پیشنهاد برترین درمان برای برطرف این بیماری است.

به گزارش ساینس الرت، آزمایش خون جدیدی که به وسیله استارتاپ MindX Sciences توسعه داده شده، به تازگی به تأیید محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا رسیده است. این آزمایش به آنالیز زیست نشانگرهای اضطراب می پردازد و عواملی مثل پروتئین ها، آنزیم ها و هورمون مرتبط با اضطراب را میزان گیری می نماید.

محققان چگونه زیست نشانگرهای اضطراب را کشف کردند؟

دانشمندان برای کشف این زیست نشانگرها ابتدا 58 نفر را در گروهی موسوم به گروه کشف زیست نشانگرها قرار دادند. این افراد کسانی بودند که سطح اضطراب آن ها حداقل یک بار در حد فاصل جلسات مختلف آزمایش تغییر نموده بود. این گروه به دانشمندان اجازه داد تا زیست نشانگرهای احتمالی در بحث اضطراب را پیدا نمایند.

سپس تعدادی از این زیست نشانگرها روی گروهی دیگری شامل 40 نفر که گروه تأیید زیست نشانگرها نام داشت، آزمایش شدند. این فرایند تأیید اهمیت داشت چون به دانشمندان اطمینان می داد که زیست نشانگرها می توانند به شکلی قابل اطمینان و دقیق در پیش بینی تغییرات اضطراب مؤثر باشند.

در آخر این زیست نشانگرهای تأییدشده در یک گروه سوم به کار گرفته شدند تا شرایط اضطراب شدید و اضطراب حاد بالینی را پیش بینی نمایند. نتایج این مطالعه نشان داد که 19 زیست نشانگر در خون می توانند تغییرات اضطراب را به نمایش بگذارند.

پزشکان درحال حاضر به وسیله حرف زدن با افراد سعی می نمایند سطح اضطراب آن ها را شناسایی و در صورت احتیاج برای آن ها دارو تجویز نمایند. اما اگر این تشخیص اشتباه باشد، مصرف داروها می تواند مسائلی را برای بیماران به وجود بیاورد. حالا با این آزمایش خون می توان با اطمینان بیشتری اقدام به تجویز دارو نمود.

به علاوه، اگر پزشکان بتوانند به واسطه این آزمایش بروز اختلال های اضطراب در آینده را پیش بینی نمایند، قادر خواهند بود تا با مداخله به موقع مانع از آغاز مسائل جدی تر یا بازگشت اختلال های مربوطه شوند. نتایج پژوهش حاضر در مجله Molecular Psychiatry منتشر شده است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 اسفند 1401 بروزرسانی: 20 اسفند 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2093

به "این آزمایش خون اختلال اضطرب را تشخیص می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این آزمایش خون اختلال اضطرب را تشخیص می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید