تصمیم گیری نهایی درباره طرح ترافیک با شورای ترافیک است

به گزارش اخبار ورزشی، رئیس شورای شهر تهران گفت: امیدواریم موضوعی که از سوی پلیس درباره طرح ترافیک مطرح شده در شورای ترافیک آنالیز و تصمیم گیری نهایی انجام گردد.

تصمیم گیری نهایی درباره طرح ترافیک با شورای ترافیک است

به گزارش اخبار ورزشی به نقل از شهرنوشت، محسن هاشمی در انتها جلسه روز یکشنبه شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جمع اخبار ورزشی، در پاسخ به پرسشی درباره طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا و اظهارنظرهای پلیس و بعضاً موضوعاتی که در این زمینه پلیس مطرح می نماید، عنوان نمود: موضوع طرح ترافیک بسیار فراگیر و مهم است. در واقع صلاح نیست من در این خصوص اظهارنظر کنم. لذا اجازه دهید این موضوع در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و کمیسیون تخصصی شورا یعنی کمیسیون حمل و نقل مورد بحث و آنالیز قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امیدوارم فشارها برای این کار خیر باشد، اضافه نمود: قطعا شورا در ارتباط با طرح کنترل آلودگی هوا تصمیم گیرنده نیست و این موضوع در شورای ترافیک مورد بحث و در نهایت تصمیم گیری قرار می گیرد و شورا در این ارتباط تنها در مورد وضع عوارض و بعضی تسهیلات برای گروه های خاص تصمیم گیرنده است. امیدواریم موضوعی که از سوی پلیس مطرح شده است در شورای ترافیک آنالیز و تصمیم گیری نهایی انجام گردد.

وی در تشریح مصوبات جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران، اظهار کرد: این نخستین جلسه ای است که پس از انتها تعطیلات طولانی برگزار می گردد که البته جلسه آرامی بود. در ابتدا سه نفر از اعضا تذکرات خود را مطرح کردند و در ادامه طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه دستورالعمل توده ساختمان های پهنه سکونت بر اساس پاکت حجمی، در دستور کار نهاده شد و اعضا پس از بحث و آنالیز این طرح با یک فوریت آن موافقت کردند.

وی اضافه نمود: در ادامه، طرح معین تکلیف اساسنامه سازمان ها، شرکت ها و شرکت های تابعه شهرداری تهران مورد آنالیز نهاده شد. همچنین ورود سازمان ها و شرکت ها به عرصه بورس که در واقع در گذشته به تصویب شورا رسیده بود مورد بحث و آنالیز نهاده شد و با اصلاحات و اضافه شدن یک تبصره، به تصویب اعضای شورا رسید.

هاشمی توضیح داد: این مصوبه پیش تر در هیات تطبیق فرمانداری تهران به تصویب رسیده بود؛ اما در وزارت کشور ایراداتی به این اساسنامه گرفته شده بود که در جلسه امروز این ایرادات آنالیز و در نهایت رفع شدند.

وی با بیان اینکه وزارت کشور پنج ایراد را به این مصوبه وارد دانسته بود، اضافه نمود: پس از قرائت این ایرادات توسط حسن رسولی اعضا با پیشنهادات مطرح شده در جهت حل ایرادات موافقت کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر حدود 43 موسسه، سازمان و شرکت وابسته به شهرداری تهران فعالیت می نمایند، عنوان نمود: به لحاظ قانونی بعضی از آن ها دچار اشکالاتی هستند از جمله آنکه اساسنامه ندارند و در طول مدت 10 سال گذشته تعدادی از آنها نتوانستند مجوز خود را از وزارت کشور دریافت نمایند.

هاشمی در پاسخ به پرسشی در مورد انتصابات اجرا شده در شهرداری تهران، گفت: نباید در موضوع انتصابات قرار مدارهای سیاسی مدنظر قرار گیرد. باید در فرآیند انتصابات به طور اکید به موضوع شایسته سالاری توجه گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 460

به "تصمیم گیری نهایی درباره طرح ترافیک با شورای ترافیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم گیری نهایی درباره طرح ترافیک با شورای ترافیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید