تعداد مجوزهای شروع فعالیت صنعتی حدود 50 درصد کاهش می یابد

به گزارش اخبار ورزشی، تهران (پانا) - مدیر کل دفتر امور مالی و سیاست های تجاری وزارت صمت با تاکید بر لزوم تسهیل و تسریع فرآیند صدور مجوزها، کاهش تعداد مجوزها از 80 مورد به 45 مجوز را یکی گام های موثر در این راستا دانست.

تعداد مجوزهای شروع فعالیت صنعتی حدود 50 درصد کاهش می یابد

به گزارش وزارت صمت، احمد تشکینی در برنامه تیتر امشب شامگاه سه شنبه، در مورد اقدامات وزارت صمت در زمینه بهبود فضای کسب و کار و برطرف چالش های صدور مجوز، با تاکید بر اینکه برآیندهای ساده سازی صدور مجوز یکی از اولویت های اصلی وزارت صمت است، گفت: یکی از برنامه های اصلی تعریف شده در امسال در وزارت صمت، ساماندهی مجوزها در وزارتخانه است.

مدیر کل دفتر امور مالی و سیاست های تجاری وزارت صمت در ادامه به همکاری خوب بین وزارت صمت و هیئت مقررات زدایی اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از گام های مهمی که در این راستا در وزارت صمت برداشته شد بحث ادغام و ساماندهی مجوزها بود که تعداد مجوزها از 80 مجوز به حدود 45 مجوز کاهش پیدا نموده است.

تشکینی استعلام های دیگر دستگاه ها را یکی از دلایل زمان بر بودن صدور مجوز در وزارتخانه متبوع خود دانست و توضیح داد: برای صدور مجوزها در وزارت صمت تعدادی دستگاه همکار خارج از وزارت خانه وجود دارد که برای صدور مجوز، استعلام این دستگاه ها ضروری است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات وزارت صمت در این حوزه، استعلام و نظرسنجی از فعالان مالی در بخش خصوصی، سازمان های صمت استانی و سایر حوزه های مرتبط با فراوری و تجارت برای شناسایی و معرفی رویه ها، مقررات و فرآیندهای مخل صدور مجوز بوده است که در فاز نخست تعداد 19 مورد شناسایی و معرفی شدند.

مدیرکل دفتر امور مالی و سیاست های تجاری وزارت صمت در انتها صحبت های خود به برنامه های وزارت صمت در راستای مانع زدایی اشاره نمود و گفت: یکی از اقداماتی که در حوزه مانع زدایی در وزارت صمت انجام دادیم ایجاد هیئتی در داخل وزارتخانه مشابه هیئت مقررات زدایی است و بخش نامه ها و مقرراتی که قابل حذف و یا اصلاح بود شناسایی و مورد آنالیز قرار گرفتند و دستورات لازم در مورد آن ها، توسط مقام عالی وزارت ابلاغ شد.

طبق توضیحات تشکینی مواردی که در بسته های تشویقی تعیین شده است، از دیگر اقدامات وزارت صمت در راستای مانع زدایی و بهبود فضای کسب و کار بیرونی است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1479

به "تعداد مجوزهای شروع فعالیت صنعتی حدود 50 درصد کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد مجوزهای شروع فعالیت صنعتی حدود 50 درصد کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید