جزئیات فعالیت کارمندان دولتی و خصوصی در تعطیلات دوهفته ای

به گزارش اخبار ورزشی، معاون کل وزیر بهداشت، جزئیات اعمال محدودیت های رفت وآمد و فعالیت کارمندان بخش دولتی و خصوصی را گفت.

جزئیات فعالیت کارمندان دولتی و خصوصی در تعطیلات دوهفته ای

به گزارش فارس، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت در بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیما با اشاره به آخرین تصمیمات قرارگاه مرکزی مقابله با کرونا و اعمال محدودیت های جابجایی، گفت: اکنون در یک نقطه عطف و بسیار مهم در مقابله با کرونا هستیم و ملت و دولت حتماً پیروز خواهند شد و انتظار داریم در آینده نزدیک فرایند نزولی آمار مرگ و میر را ببینیم.

وی ادامه داد: مردم نگران نباشند و باید در هر شهر مقررات و شرایط شغلی خود در آن منطقه را بدانند و به آنچه از طریق فرمانداری ها اعلام می شود توجه کنند.

معاون کل وزیر بهداشت با تاکید بر پرهیز از تجمع های خانگی، اظهار داشت: تجمع های خانگی 51 درصد عامل انتقال ویروس بوده اند و به این خاطر از ساعت 9 شب محدودیت تردد در نظر گرفته شده است. البته وسایل نقلیه عمومی بیشتری در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و انتظار داریم تراکمی در این خصوص نداشته باشیم.

حریرچی در پاسخ به این پرسش که برخی مدیران سازمان ها نسبت به دورکاری کارمندان خود مقاومت به خرج می دهند و آن ها را مجبور به حضور در کار می کنند؟، گفت: اطلاعیه رسمی در این خصوص نیز تا چهارشنبه صبح اعلام خواهد شد و در همه شهر ها مسؤول اصلی اجرای تعطیلات فرمانداران و در استان ها، استانداران هستند.

معاون کل وزیر بهداشت با اشاره به اعمال جرایم در خصوص ممانعت برخی مدیران از دورکاری کارمندان خود، تاکید کرد: از جمله اعمال قوانین برای چنین مدیرانی این است که تا سه ماه انفصال از خدمت و جرایم نقدی پیش بینی شده و بنده فکر نمی کنم مدیری در بخش دولتی و خصوصی در این خصوص مقاومت کند؛ چون این موضوع قانون است و برخورد قاطع می شود.

وی اضافه نمود:کارمندان می توانند در صورت تخلف در این خصوص با سامانه 190 تماس گرفته و شکایت کنند؛ ضمن اینکه دادستان ها و فرمانداران نیز وارد عمل می شوند.

معاون کل وزیر بهداشت در خصوص فعالیت مدارس و دانشگاه ها و انجام تدریس مجازی، گفت: دانش آموزان ما در همه مناطق زرد، نارنجی و قرمز به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند داشت و مشخص شده که در کدام مناطق یک سوم، دوسوم کارکنان آموزشی و پشتیبانی در مدارس و دانشگاه ها حضور داشته باشند.

حریرچی متذکر شد: وزرای آموزش و پرورش و علوم موارد مربوط به حوزه های خود را اعلام خواهند کرد.

وی در خصوص فعالیت تاکسی های اینترنتی در شب، شرح داد: امروز در جلسه کمیته اجتماعی قرارگاه قرار شد محدودیت فعالیت مترو برداشته شود و ساعت کاری آن زیادتر شود؛ ضمن اینکه وسایل نقلیه عمومی نیز می توانند طبق مجوز لازم فعالیت خود را داشته باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1195

به "جزئیات فعالیت کارمندان دولتی و خصوصی در تعطیلات دوهفته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فعالیت کارمندان دولتی و خصوصی در تعطیلات دوهفته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید