آغاز فعالیت مدارس با حضور اختیاری دانش آموزان از امروز

به گزارش اخبار ورزشی، بر اساس آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا و پس از گذشت چهار ماه و نیم از آغاز سال تحصیلی، حضور اختیاری دانش آموزان پایه های اول و دوم ابتدایی، دانش آموزان کلیه پایه های تحصیلی در مدارس کمتر از 50 دانش آموز و هنرستانی ها در شهر های آبی و زرد از امروز اول بهمن ماه مجاز دانسته شده و در های مدارس به روی این گروه از دانش آموزان باز است.

آغاز فعالیت مدارس با حضور اختیاری دانش آموزان از امروز

به گزارش ایسنا، سال تحصیلی کرونا زده 400-1399 به نیمه خود رسیده و در حالی رفته رفته زمستان را نیز پشت سر می گذارد که دانش آموزان به جز روز های محدود حضور در مدرسه در هفته های ابتدایی آغاز سال، مابقی روز ها پشت سیستم کامپیوتر، تلفن همراه و یا تلویزیون نشسته و آموزش را به طریقه غیرحضوری دریافت کرده اند.

با کاهش آمار ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در چندهفته اخیر، ستاد ملی مقابله با کرونا در پنجاه و دومین جلسه اش تصمیم به بازگشایی مدارس برای برخی پایه های تحصیلی در شهر های با شرایط آبی و زرد از اول بهمن ماه گرفت که در ادامه به علت ابراز نگرانی اولیای دانش آموزان و اعلام مخالفت مسئولان بهداشت و درمان کشور به علت مخاطرات ناشی از افزایش ابتلا به بیماری، رفتن به کلاس درس همانند ابتدای سال تحصیلی، اختیاری شد.

علیرغم آنکه بسیاری از والدین موافق رفتن فرزندشان به مدرسه نیستند از سوی دیگر مسئولان وزارت آموزش و پرورش دغدغه آموزش مهارت های پایه در کلاس اول و دوم را دارند و معتقدند آموزش حضوری به ویژه برای این دو پایه از جهات مختلف ضروری است. با این حال هنوز مشخص نیست استقبال از مدارس در این روز ها چگونه خواهد بود؟

به همین دلیل، وزیر آموزش و پرورش شب گذشته توضیحاتی درباره نحوه بازگشایی مدارس ارائه داد و گفت: با توجه به اینکه نگران بچه های پایه اول و دوم ابتدایی بودیم و فکر می کردیم از طریق آموزش مجازی نمی توانیم مطمئن شویم که آموزش لازم را دیدند و همچنین از سوی برخی خانواده ها هم تحت سؤال و فشار بودیم که بالاخره این بچه ها اینگونه یاد نمی گیرند و باید برایشان فکری کنید، به ستاد ملی کرونا پیشنهاد دادیم که دانش آموزان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به مدرسه بیایند.

وی افزود: همچنین عنوان شد دانش آموزان مدارس زیر 50 نفر و هنرجویان هنرستان ها برای دروس عملی و کارگاهی اجازه داشته باشند که با رعایت پروتکل ها در مدرسه حضور پیدا کنند. مسؤولان وزارت بهداشت نگرانی هایی را ابراز کردند که ممکن است خانواده ها به خاطر شیوع بیماری نگران باشند و درخواستشان این بود که این موضوع به صورت اختیاری باشد و خانواده ها مختار باشند تا از این امکان استفاده کنند.

طبق اعلام وزیر آموزش و پرورش، بر این اساس از امروز (اول بهمن ماه)، این سیاست در صورت صلاحدید خانواده ها، اجرا خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1321

به "آغاز فعالیت مدارس با حضور اختیاری دانش آموزان از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز فعالیت مدارس با حضور اختیاری دانش آموزان از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید