خرید و فروش غیرقانونی اسلحه در فیس بوک ، بعد از تجارت آنلاین مواد مخدر نوبت به معامله سلاح رسیده است

به گزارش اخبار ورزشی، گزارش ها نشان می دهند که بسیاری از افراد برای خرید و فروش سلاح از فیس بوک استفاده می نمایند. درواقع فیس بوک به یک بازار هدف بزرگ برای خرید و فروش سلاح تبدیل شده و این موضوعی خطرناک است.

خرید و فروش غیرقانونی اسلحه در فیس بوک ، بعد از تجارت آنلاین مواد مخدر نوبت به معامله سلاح رسیده است

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از وال استریت ژورنال، طبق گزارش ها ، صاحبان اسلحه از Facebook Marketplace برای فروش اسلحه دست دوم و بدون گزارش سابقه استفاده می نمایند.

اگرچه روی کاغذ و بر اساس قوانین نوشتاری، سیاست فیس بوک، فروش اسلحه را ممنوع نموده است، اما فروشندگان از فهرست های گمراه نماینده ای را برای خرید و فروش سلاح استفاده می نمایند. Facebook Marketplace در سال 2016 راه اندازی شد ولی به سرعت به دلیل تسهیل در فروش مواد مخدر و سایر محصولات غیرقانونی مورد انتقاد نهاده شد.

اکنون، Facebook Marketplace برای فروش اسلحه دست دوم استفاده می گردد. سیاست تجارت فیس بوک به طور خاص فروش اسلحه از جمله سلاح گرم ، اسلحه BB و حتی اسلحه پینت بال را ممنوع می نماید ، اما فروشندگان بالقوه اسلحه برای جلوگیری از شناسایی ، از یک روش جدید استفاده می نمایند. آنها به جای اینکه فقط اسلحه ای را برای فروش تعیین نمایند، فهرستی از لوازم جانبی سلاح یا حتی فقط عکس یک جعبه را ضمیمه آگهی خود می نمایند تا افراد برای کسب اطلاعات بیشتر با انان تماس بگیرند. بعضی دیگر نیز آگهی آموزش تیراندازی منتشر می نمایند.

یک فروشنده مجازی سلاح در فیس بوک می گوید با هر پیامی که می گذارد در عرض یک ساعت تا 30 پیام خرید دریافت می نماید. خریداران بالقوه اسلحه در Facebook Marketplace احتمالاً می توانند قبل از خرید اسلحه گرم ، پیش زمینه این نوع محصولات را نیز با یک جستجوی اینترنتی ساده آنالیز نمایند. فیس بوک هنوز به این گزارش وال استریت ژورنال واکنشی نشان نداده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 210

به "خرید و فروش غیرقانونی اسلحه در فیس بوک ، بعد از تجارت آنلاین مواد مخدر نوبت به معامله سلاح رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید و فروش غیرقانونی اسلحه در فیس بوک ، بعد از تجارت آنلاین مواد مخدر نوبت به معامله سلاح رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید