خرید خاتمه نامه با ارسال کد یک!

به گزارش اخبار ورزشی، خرید و فروش انتها نامه دیگر محدود به خیابان و سایت و وبلاگ نیست این را از متن پیامکی که دیروز به دستم رسید فهمیدم: دانشجوی گرامی جهت دریافت نمره بیست، انتها نامه و رساله کد یک را ارسال کنید.

خرید خاتمه نامه با ارسال کد یک!

به گزارش اخبار ورزشی، خرید و فروش انتها نامه زخم کهنه ای است که بر پیشانی آموزش عالی کشور افتاده است و مشاهدات نشان می دهد حالا حالاها عزمی جدی برای جمع شدن این بازار پر سود وجود ندارد. در حال حاضر که دیگر فضای تبلیغات دفاتر انتها نامه نویسی دیگر محدود به کوچه و خیابان نیست احتمالاً شرایط برای مقابله با این کپی کاری علمی دشوارتر شده است.

کمتر کسی است که از دست تبلیغات پیامکی شاکی نباشد. پیامک های انبوهی که هر روز با مضمون کاشت مو و ابرو، تخفیف پروازهای خارجی و داخلی، تخفیف لیزر و همایش رایگان تضمینی راز بازار بورس و طلا به دست شهروندان می رسد صدای اغلب مردم را به خاطر حجم انبوه و نبود نظارت بر فعالیت های آنان درآورده. حالا دیگر موضوع لیزر و کاشت مو نیست؛ موضوع فروش علم با پیامک است. اخیراً پیامک های با موضوع فروش انتها نامه و رساله به دست شهروندان رسیده است.

با شماره ای که در یکی از این پیامک ها درج شده تماس می گیرم و می گویم: انتها نامه روان شناسی بالینی می خواهم. در جواب سوال: موضوع داری؟ می گویم: نه، می خواهم صفر تا صد کار با شما باشد. خانم منشی بارها تاکید می نماید که کارشان تضمینی است و موقع ارائه به استاد مسئله ای پیش نمی آید. می گوید ما یک نرم افزاری داریم که جمله به جمله انتها نامه را می گردد چک کرد تا مطمئن شوی کپی نیست. می پرسم مدرک کسی که انتها نامه را می نویسد چیست؟ پاسخ می دهد: دکتری همان رشته ای که شما می خواهید.

بعد از اطمینان خاطر دادن به من درباره این که این دفتر کار را تضمینی تحویل می دهد، قیمت را می گوید: چهار میلیون و دویست هزار تومان ناقابل! چیزی حدود دو برابر قیمتی که چند هفته پیش از دفترهای انتها نامه نویسی خیابان انقلاب شنیده بودم. دلیل این قیمت بالا و تفاوت عجیبش با سایر دفترها را می پرسم و می گوید: چون کار ما تضمینی است. حتماً جاهایی که قیمتشان ارزان تر است با ضمانت انتها نامه نمی فروشند.در انتها این گفت وگو از خانم منشی می خواهم بگوید محدوده دفترشان کجاست و او جواب می دهد: میرداماد.

با یکی دیگر از شماره هایی که پیامکی تبلیغ فروش انتها نامه نموده تماس می گیرم و می پرسم شما انتها نامه می فروشید؟ می گوید ما انتها نامه نمی فروشیم، ما شما را همراهی می کنیم تا انتها نامه بنویسید! رشته و گرایش و مقطع تحصیلی را می پرسد و می گوید شماره موبایل بدهید. به خاطر تجربه های قبلی و تماس های بی شماری که در پی دادن شماره همراه می آید، نمی خواهم شماره همراه بدهم درنتیجه این پاسخ را می شنوم: من اطلاعاتی ندارم الان. باید شماره بدهید تا با شما از واحد پژوهش تماس بگیرند.

داستان تبلیغات پیامکی داستانی است که با وجود اشاره های متعدد وزیر ارتباطات هم چنان ارسال این پیامک ها ادامه دارد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دی ماه سال 97 گفته بود: علت رواج پیامک های مزاحم، عدم وجود راه حل مؤثر، ارزان و در دسترس برای تبلیغ مشاغل است. سخنی که درباره فروش انتها نامه صادق نیست چرا که اساساً این فعالیت غیرقانونی است و بنا بر مصوبه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس مجازات درجه سه و پلمب مؤسسه مربوطه را در پی خواهد داشت. باید دید چگونه یک مؤسسه با آدرس و شماره تلفن های ثابت و تعیین به شماره های تلفن های همراه مردم دسترسی دارد و از طرف دیگر هم با وجود عیان بودن این فعالیت ها برخوردی با آن ها نمی گردد. بحث فقط به فروش انتها نامه هم محدود نمی گردد؛ فروش رساله دکتری و دریافت مدارک تحصیلی از آن چه به گفته تبلیغات راه های سریع عنوان می گردد از دیگر مصادیق خرید و فروش علم از راه پیامک های تبلیغی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 95

به "خرید خاتمه نامه با ارسال کد یک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید خاتمه نامه با ارسال کد یک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید