خوردنی هایی که برای درمان دیابت معجزه می نمایند

به گزارش اخبار ورزشی، دیابت از زمان های خیلی دور، بیماری ای بوده که افراد زیادی به آن مبتلا می شدند، اما در زندگی امروز، با وجود پیشرفت علم تعداد مبتلایان روزبه روز بیشتر و بیشتر می گردد، زیرا سبک زندگی به گونه ای شده است که افراد را مستعد ابتلا به دیابت اکتسابی می نماید.

خوردنی هایی که برای درمان دیابت معجزه می نمایند

ابتلا به بیماری دیابت از گذشته وجود داشته است و در طب سنتی به آن ذیابطیس (یک کلمه یونانی) می گفتند. در گذشته افراد مرفه و ثروتمند به علت پرخوری، بیش از دیگران به این بیماری مبتلا می شدند، اما در حال حاضر به علت تغییر در سبک زندگی، همه افراد می توانند در معرض ابتلا به دیابت قرار داشته باشند. دیابت در دنیا رشد چشمگیری داشته است به طوری که حدود 220 میلیون نفر در دنیا به این بیماری مبتلا هستند و آمارها نشان می دهند که در ایران حدود 7 میلیون نفر دیابت دارند. استفاده از غذاهای صنعتی به ویژه فست فود در بین مردم بسیار رواج پیدا نموده است و مصرف این نوع غذاها می تواند شانس ابتلا به دیابت را افزایش بدهد. عدم تحرک و نداشتن ورزش در برنامه روزانه می تواند باعث چاقی گردد و همین مسئله احتمال ابتلا به دیابت را افزایش می دهد.

متخصص طب سنتی با استفاده از راه های مختلف می تواند بیماری دیابت را کنترل و درمان کند. در طب سنتی 80 نوع گیاه برای درمان دیابت شناسایی شده است که می توان به شنبلیله، گزنه، خار میتیغال، مریم نخودی، هندوانه ابوجهل، دم نموده چوب میوه گیلاس و ... اشاره نمود. بیشتر درمان های طب سنتی در دانشگاه های انگلستان و آمریکا مورد آزمایش و سنجش درستی قرار می گیرند و بیشتر درمان ها از دیدگاه طب نو تأیید شده اند. البته معنای اینکه طب سنتی می تواند به درمان دیابت یاری کند، این نیست که اهمیت طب نو نادیده گرفته گردد؛ طب سنتی و طب نو باید در کنار هم به درمان دیابت یاری نمایند.

دیابت نوع 2 که غیر ارثی است، قابل کنترل و درمان است و در افرادی که از طب سنتی برای درمان دیابت یاری گرفتند 60 تا 70 درصد نتیجه درمان رضایت بخش بوده، اما افرادی که به دیابت نوع یک (ارثی) مبتلا هستند، خیلی درمان قطعی در آنها دیده نشده و توصیه های درمانی بیشتر به کنترل بیماری و جلوگیری از پیشرفت آن یاری نموده است.

بارزترین علائم ابتلا به دیابت، پُرنوشی و پُرادراری است. بی قراری، خستگی، کسل بودن و ایجاد عرق سرد روی پوست از دیگر علائم ابتلا به دیابت هستند، بااین حال برای تشخیص قطعی بیماری، باید آزمایش های آنالیز قند خون را انجام داد. اگر مقدار قند خون در حالت ناشتا بین 75 تا 100 باشد، فرد به دیابت مبتلا نیست و اگر قند بین 100 تا 125 باشد، فرد استعداد ابتلا به دیابت را دارد و درنهایت اگر قند در حالت ناشتا از 126 بگذرد، فرد به دیابت مبتلاست و باید برای درمان اقدام کند.

دیابت در طب سنتی نوع گرم و نوع سرد دارد، افرادی که دیابت آنها از نوع گرم باشد، حجامت برای آنها خوب است و به درمان یاری می نماید ولی آن دسته از افرادی که دیابت شان از نوع سرد است، نباید حجامت نمایند و باید از بادکش استفاده نمایند که تشخیص این مسئله با متخصص ماهر طب سنتی است.

اصلاح تغذیه و گنجاندن سبوس در برنامه غذایی، کاهش استرس، تحرک و ورزش توصیه هایی هستند که افراد باید انجام بدهند. خوردن 21 عدد مویز به صورت ناشتا، 7 عدد زیتون در صبح، یک عدد انجیر خشک هنگام غروب آفتاب و خوردن مغز بادام تازه (از پوست چوبی درآورده گردد و بدون بو دادن) می تواند در پیشگیری از ابتلا به دیابت یاری کند. نوشیدن دم نموده بادرنجبویه (ملیسا) و خرفه هم توصیه می گردد. افراد سالم باید 2 گرم (یک قاشق مرباخوری) از بادرنجبویه را در یک لیوان آب جوش دم نمایند و پس از صاف کردن بنوشند. حذف قندهای صنعتی و جایگزین کردن قند و شکر سرخ و قهوه ای از دیگر کارهایی هستند که از ابتلا به دیابت می توانند پیشگیری نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 تیر 1402 بروزرسانی: 11 تیر 1402 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2138

به "خوردنی هایی که برای درمان دیابت معجزه می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوردنی هایی که برای درمان دیابت معجزه می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید