در هنگام خرید با رعایت این 7 مورد به کرونا مبتلا نشویم

به گزارش اخبار ورزشی، پروتکل های بهداشتی یعنی همان هایی که از تلویزیون و خبرهای مکتوب می بینیم و می خوانیم مانند ماسک، دستکش، فاصله اجتماعی و غیره. در ادامه خبرنگاران زندگی شما را با نکات دقیق تری که احتیاج است در هنگام خرید به آنها توجه کنیم، همراهی می نماید.

در هنگام خرید با رعایت این 7 مورد به کرونا مبتلا نشویم

1. دوری از ازدحام جمعیت

قبل از اینکه از خانه برای خرید بیرون بروید بهتر است سایت های خرید آنلاین را چک کنید. چه بهتر که اجناس مورد احتیاج خود را به صورت آنلاین بخرید. می توانید به فروشگاه مورد نظر زنگ بزنید و ساعات خلوت را جویا شوید یا سعی کنید تا در ساعات پیک جمعیت آنجا نباشید. از رفتن به فروشگاه هایی که دستگاه تهویه ندارند خودداری کنید و حتی برای کوتاه مدت هم توقف نکنید. پاساژها اغلب مجهر به سیستم خنک کننده هستند؛ ولی تهویه هوا ندارند.

2. ماسک بزنیم

با وجود تهویه هوای مناسب فروشگاه ، باز هم باید از ماسک بهره ببرید و با کسی که ماسک ندارد به هیچ وجه صحبت نکنید. بهتر است فاصله اجتماعی را با همه رعایت کنید و روی کسانی که به نظر می رسد علائم مانند آلرژی فصلی هم دارند نزدیک نشوید (آب ریزش بینی، سرفه، عطسه و قرمزی چشم ها). به خاطر داشته باشید که ماسک زدن مقرون به صرفه ترین و راحت ترین راه برای در امان ماندن از کرونا است.

3. پرسه نزنیم

افکار خود را مرتب کنید و به خاطر داشته باشید که شرایط بیماری کرونا هنوز خطرناک است و ما در پیک دوم شیوع هستیم. نباید تنها به دلیل پرسیدن قیمت و تماشا مدل های دیگر وارد مکان های غیر ضروری شویم. هر چه بیشتر در مکان های عمومی حضور داشته باشید بیشتر در معرض خطر ابتلا به کروناویروس هستید. پس با نوشتن فهرست خرید از پیش، خرید خود را در کمترین زمان امکان، محدود کنید.

4. استفاده از دست شویی های عمومی

زمان بیرون بودن خود را طوری تنظیم کنید که احتیاجی به دست شویی های عمومی پیدا نکنید. دست شویی های عمومی، مکانی است که شما بیشترین تماس را با لوازم عمومی دارید از جمله شیر آب، دستگیره در، مایع دستشویی و حتی دست مال کاغذی. این تماس های زیاد با وسایل عمومی، درصد ابتلا به کرونا ویروس را افزایش می دهد.

5. به هر محصولی که در فروشگاه می بینیم دست نزنیم

به اجناسی که نمی خواهید بخرید و یا احتیاجی به لمس کردن ندارند مانند زمانی که جنس یک پیراهن از نوع بافت آن مشخص است، دست نزنید. بهتر است در این مورد افراط به خرج دهید و تا حد امکان به هیچ جا و هیچ چیز غیر ضروری دست نزنیم. میز و وسایل صندوق پرداخت پول را لمس نکنید و سعی کنید پرداخت را به وسیله کارت بانکی انجام دهید.

6. رعایت فاصله اجتماعی

با توجه به قانون رعایت فاصله گذاری اجتماعی، سعی کنید به فروشنده و دیگر مشتریان نزدیک نشوید و فاصله خود (حداقل 1 متر) را حفظ کنید. سعی کنید تنها (بدون داشتن همراه) به خرید بروید و زمان کمتری را در صحبت رو در رو با دیگران بگذرانید.

7. پس از خرید

پس از خرید، گوشی موبایل خود را با پنبه الکلی ضد عفونی کنید. از تماس مستقیم الکل و موبایل خودداری کنید؛ زیرا به سخت افزار موبایل صدمات جدی وارد می نماید. دست، صورت، کیف، کیف پول، لباس که تن نموده بودید و خریدهایتان را باید بشویید یا ضد عفونی کنید. برای شستن از مواد شوینده و آب گرم بهره ببرید. برای ضد عفونی کردن از محلول الکل 70 درصد بهره ببرید. دقت کنید که الکل رنگ لباس ها را می پراند می توانید از بخارشوی بهره ببرید.

منبع: ریدرز دایجست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 7 آذر 1400 بروزرسانی: 7 آذر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1744

به "در هنگام خرید با رعایت این 7 مورد به کرونا مبتلا نشویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در هنگام خرید با رعایت این 7 مورد به کرونا مبتلا نشویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید