چگونه هنگام قطعی برق بچه ها را آرام کنیم؟، سرگرمی های خانوادگی برای ساعات خاموشی

به گزارش اخبار ورزشی، شاید چند راهکار ساده بتواند به شما کمک کند تا هم خودتان شرایط فعلی را بهتر تحمل کنید و هم به فرزندتان یاد دهید که در مواقع خاموشی چگونه خود را سرگرم کند.

چگونه هنگام قطعی برق بچه ها را آرام کنیم؟، سرگرمی های خانوادگی برای ساعات خاموشی

به گزارش این روز ها قطعی برق هم به مسائل اقتصادی، کرونا و قرنطینه ناشی از آن اضافه شده و مردم را بیش از پیش کلافه کرده است، حالا در این میان شنیدن مداومِ جمله حوصله ام سر رفته از سوی بچه ها گاهی آنقدر آزاردهنده می شود که گاهی توانِ تصمیم گیری و رفتار درست را از والدین می گیرد.

نتیجه این می شود که یا گوشی و تبلت به کمک خانواده ها می آید که آن هم مضرات خاص خود را دارد و یا یک فریاد ناخواسته یا برخورد نادرست که در نهایت اوقات هر دو طرف را تلخ می کند.

شاید چند راه حل ساده بتواند به شما کمک کند تا هم خودتان شرایط فعلی را بهتر تحمل کنید و هم به فرزندتان یاد دهید که در چنین شرایطی چگونه خود را سرگرم کند.

بسیار پیش آمده که موقع دیدنی یک فیلم مورد علاقه، هنگام صرف غذا یا درست موقع خواب برق ها قطع می شود، در چنین شرایطی ممکن است کودک شما بهانه گیری کند، غر بزند یا لجباز شود، بهترین کار این است که به جای پاک کردن صورت مسأله و گفتن جملاتی مثل این که طاقت بیا، چرا اذیت می کنی؟، اونقدرا هم گرم نیست و... بگویید: بهتره دست و صورتمان را با آب سرد بشوییم یا فکر کنم این قسمت خونه برای نشستن خنک تر باشه.شما با این رفتار به کودک نشان می دهید که شرایط او برایتان مهم است و در راستای بهتر شدن شرایط اش در پی راه حل هستید.

سعی کنید همیشه تعدادی بادکنک در رنگ های مختلف در جایی از خانه داشته باشید. بچه ها با دیدن بادکنک هایی که از وجودشان خبر نداشتند حسابی ذوق زده می شوند. در قدم بعدی می توانید مسابقه باد کردن بادکنک راه بیندازید. یک راه دیگر هم این است که توی بادکنک را پر از آب کنید و بچه ها بخواهید با تمرکز آب داخل بادکنک را به لیوان های یک بار مصرف منتقل کنند. خلاصه که وجود بادکنک می تواند چند ساعت بچه ها را سرگرم کند.

اگر قطعی برق در روز رخ می دهد می توانید با او به آشپزخانه بروید و با هم یک شربت خنک و خوشمزه درست کنید، یا از بین کتاب های محبوب او یکی را انتخاب کرده و شروع به خواندن کنید، در واقع شما با این کار به کودک یاد می دهید که می توان با کمی خلاقیت از یک شرایط قرمز وارد یک شرایط سفید شد.

حتماً گوشی، تبلت یا لپ تاب را از فول شارژ نگه دارید تا بتوانید در این شرایط در کنار هم یک فیلم خوب ببینید یا یک کتاب صوتی مناسب گوش دهید.

اگر همزمان با تاریکی هوا با قطعی برق روبرو می شوید می توانید همراه کودک به نزدیک ترین پارک محله بروید یا به بهانه خرید او را به یک فروشگاه ببرید تا ساعاتی را آنجا سرگرم باشد.

سایه بازی از قدیم جزو تفریح های بچه ها بوده، یک بازی اصیل که قدمت آن به دوران باستان می رسد، شما می توانید در کنار بچه ها در این بازی خلاقیت خودتان را هم بسنجید و کلی شکل نو و بامزه روی دیوار بسازید، از سایه گربه و شنگول و منگول گرفته تا تصویر اسب و پرنده و کلاغ، در این بازی اگر صدا های ترسناک ایجاد نکنیم می توانیم به رفع ترس بچه ها از تاریکی هم کمک کنیم.

برای سرگرم شدن می توانید خودتان بازی هایی مخصوص تاریکی اختراع کنید مثل آهنگ خواندن یا تمرین هنر تاریخی گفتگو با یکدیگر که این روز ها دارد به فراموشی سپرده می شود.

از دوش آب سرد برای خودتان و آب بازی برای فرزندتان غافل نشوید، می توانید برای بهبود شرایط خود در صورتی که شانس با شما یار بوده و مثل برخی منطقه ها دچار قطعی همزمان آب نیستید، یک دوش ابسرد بگیرید تا حالتان بهتر شود و شرایط مناسب تری برای بازی با فرزندتان و سرگرم کردن او داشته باشید.دوش آب سرد می تواند به کاهش سطوح اسید اوریک، تقویت سطوح گلوتاتیون در خون و کاهش استرس کمک کند.

در کنار آن می توانید با یک آبپاش کوچک داخل خانه آب بازی کنید، به این شکل علاوه بر تفریح کمک می کنید تا بدن کودک خنک بماند.

همچنین می توانید با ساختن قایق های کاغذی کوچک و انداختن آن ها به یک لگن پر از آب یک تفریح خنک و بامزه برای فرزندتان به راه بیندازید.

منبع:فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1640

به "چگونه هنگام قطعی برق بچه ها را آرام کنیم؟، سرگرمی های خانوادگی برای ساعات خاموشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه هنگام قطعی برق بچه ها را آرام کنیم؟، سرگرمی های خانوادگی برای ساعات خاموشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید