در پی گرمازدگی در کانادا، 33 نفر قربانی شدند

به گزارش اخبار ورزشی، موج شدید گرما طی هفته های اخیر کشور های مختلف در سراسر دنیا را فرا گرفته و این گرمای شدید در کانادا جان 34 نفر را گرفته و کشور هایی مانند انگلیس را بحران هایی روبرو ساخته و مقامات این کشور ها را وادار به اتخاذ تدابیر بسیار شدید برای مقابله با این موج گرما نموده است.

در پی گرمازدگی در کانادا، 33 نفر قربانی شدند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، موج شدید گرما طی هفته های اخیر کشور های مختلف در سراسر دنیا را فرا گرفته و این گرمای شدید در کانادا جان 34 نفر را گرفته و کشور هایی مانند انگلیس را بحران هایی روبرو ساخته و مقامات این کشور ها را وادار به اتخاذ تدابیر بسیار شدید برای مقابله با این موج گرما نموده است.

در کانادا موج شدید گرما که طی یک هفته اخیر استان کبک را فرا گرفته تا به امروز موجب مرگ دست کم 34 نفر شده است. این گرمای شدید که از روز آدینه گذشته شروع شده طی چند دهه اخیر در کبک بی سابقه بوده است. اداره بهداشت عمومی مونترآل می گوید کسانی که بر اثر این گرما جان خود را از دست داده اند اغلب در خانه های خود سیستم تهویه مطبوع نداشته و یا از عدم سلامت جسمانی کافی رنج می برده اند. دولت کانادا روز چهارشنبه درباره این افزایش شدید گرما در جنوب کبک هشدار داد و اظهار داشت که هوای گرم و مرطوب در پنجشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

در همین حال رسانه های انگلیس گزارش دادند که موج شدید گرما این کشور را نیز فرا گرفته و مردم این کشور طی روز های آینده گرم ترین تعطیلات 2018 و طولانی ترین موج گرما در تاریخ این کشور را تجربه خواهند کرد.

بر اساس گزارش ایندیپندنت این موج شدید گرما در انگلیس در حالی روی می دهد که مقامات این کشور درباره تهدید کمبود آب و مواد غذایی نیز هشدار داده اند.

ایندیپندنت در گزارش خود می نویسد که رشد بعضی از گیاهان به دلیل گرمای شدید هوا متوقف شده و بعضی غلات زودتر از موعد رسیده اند در حالی که منابع غذای زمستانی حیوانات نیز با تهدید هایی روبرو شده است.

مقامات انگلیس همچنین درباره ادامه این موج گرمای شدید و نیز خطر آتش سوزی در بعضی مناطق هشدار داده اند.

بر اثر گزارش رسانه ها این موج گرما نگرانی هایی برای کشاورزان انگلیسی مبنی بر تأثیر گرما بر محصولاتشان به وجود آورده است.

شرکت های توزیع آب در انگلیس طی روز های اخیر افزایش شدید مصرف آب همزمان با گرم شدن هوا را شاهد هستند و مقامات درباره صرفه جویی در مصرف آب هشدار داده اند.

روزنامه مترو هم نوشته است، مسئولان شرکت های آب از مردم خواسته اند مدت زمان حمام کردن را حداکثر چهار دقیقه در نظر بگیرند و بیش از این میزان، آب مصرف ننمایند.

همچنین از مردم خواسته شده است دیگر از شلنگ های آب برای آبیاری باغچه ها و یا شستن خودرو ها استفاده ننمایند.

براساس گزارش مترو، تعدادی از شرکت های آبرسانی از جمله شرکت آب ترنت (Trent Water)، اکنون ناچار شده اند بدون تصفیه لازم، آب را مستقیما روانه خانه ها نمایند و در پاره ای از نقاط نیز میان مصرف نمایندگان، بطری های آب توزیع شده است.

همزمان با افزایش شدید گرما در کانادا که ده ها نفر در این کشور قربانی گرفته، گزارش های ثبت شده در شمال شرق آمریکا و کانزاس نیز حاکی از ورود این گرما به بخش هایی از این کشور و افزایش نگرانی درباره وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی است.

بر اساس گزارش سی ان ان بیش از 90 میلیون نفر در معرض نوعی گرما، هشدار یا مشاوره از جمله در شمال شرقی، میسیسیپی و اوهایو و جنوب غربی قرار داشتند.

سی ان ان در گزارش خود نوشت: درجه حرارت در غرب طی تعطیلات آخر هفته افزایش خواهد یافت و دمای هوا در لس آنجلس طی روز های آدینه و شنبه افزایش خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 723

به "در پی گرمازدگی در کانادا، 33 نفر قربانی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی گرمازدگی در کانادا، 33 نفر قربانی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید