دستگیری عنصر وابسته به داعش در فرودگاه هیترو لندن

به گزارش اخبار ورزشی، پلیس پایتخت انگلیس در میانه سطح بالای هشدار امنیتی در این کشور از دستگیری یک عنصر وابسته به گروهک تروریستی داعش در فرودگاه بین المللی هیترو لندن اطلاع داد.

دستگیری عنصر وابسته به داعش در فرودگاه هیترو لندن

یک سخنگوی پلیس بیان کرد که این فرد حوالی ساعت 18 و 11 دقیقه طبق قانون پلیس و شواهد مجرمانه توسط ماموران ضد تروریسم دستگیر و به پاسگاه پلیس جنوب لندن منتقل شده است.

هویت این فرد که گفته می گردد در سوریه با داعش همکاری داشته اعلام نشده است. نامبرده دارای هویت انگلیسی بوده که از ترکیه وارد کشور شده است.

به گزارش نشریه ایندیپندنت انگلیس، او به ظن توزیع نشریات و برنامه ریزی برای حملات تروریستی در انگلیس دستگیر شده است.

انگلیس قوانین ورود عناصر وابسته به گروه های تروریستی به این کشور را تشدید نموده است. ساجد جاوید وزیر کشور اسبق انگلیس دو سال پیش بیان کرد آنهایی که قصد بازگشت از داعش به کشور را دارند باید آماده بازپرسی و احتمال اینکه تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند را داشته باشند.

وی در یادداشتی برای نشریه تایمز چاپ لندن ضمن ارائه استدلال های دولت لندن برای سلب تابعیت دختر نوجوانی که 6 سال پیش از انگلیس برای پیوستن به داعش فرار کرد و اینک قصد بازگشت به کشور را دارد اضافه کرد: باید به یاد داشته باشیم آنهایی که انگلیس را ترک نموده و به داعش پیوستند، از این کشور متنفر بودند.

وی اضافه کرد: پیغام من واضح است؛ اگر طرفدار گروه های تروریستی در خارج بودید، ابایی ندارم که مانع ورود شما به کشور شوم. اما اگر پیروز به ورود شدید بایستی خود را آماده بازپرسی و احتمال اینکه تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید داشته باشید.

نظرسنجی ها در انگلیس نیز نشان می دهد که افکار عمومی پذیرای بازگشت این افراد نبوده و حضور آنها را برای امنیت کشور پر مخاطره می داند. یک نظرسنجی اجرا شده از سوی اسکای نیوز نشان می دهد که 76 درصد مردم مخالف بازگشت انگلیسی های وابسته به داعش از مناطق جنگ زده هستند.

این در حالیست که دولت لندن اخیرا با ورود عادل عبدالباری سخنگو و دستیار ارشد بنیانگذار گروه القاعده به انگلیس ممانعتی نشان نداد و حضور او در خیابان های پایتخت موجی از وحشت به راه انداخته است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1339

به "دستگیری عنصر وابسته به داعش در فرودگاه هیترو لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری عنصر وابسته به داعش در فرودگاه هیترو لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید