دعوای ساده زن و شوهر به قتل زن منجر شد ، شرط اولیای دم برای بخشش داماد قاتل

به گزارش اخبار ورزشی، مرد جوان که به جرم قتل همسرش به قصاص محکوم شده بود، وقتی برای دومین بار پای چوبه دار رفت، با پرداخت یک میلیارد تومان به خانواده مقتول توانست از آنها مهلت زندگی بگیرد. البته خانواده مقتول به او 2 ماه مهلت داده اند تا 300 میلیون تومان دیگر نیز به آنها بپردازد تا بخشیده گردد.

دعوای ساده زن و شوهر به قتل زن منجر شد ، شرط اولیای دم برای بخشش داماد قاتل

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه ایران، گزارش این جنایت روز 17 فروردین 95 به پلیس اعلام شد. پدر مقتول که جسد دخترش را پیدا نموده بود، در تماس با پلیس گفت: هرچه با تلفن دخترم تماس می گرفتم، پاسخ نمی داد. به همین خاطر نگران شدم و خودم را به خانه اش رساندم و آنجا با جسد او روبرو شدم.

آنالیز ها نشان می داد زن 28 ساله با فشردن گلویش به قتل رسیده و از زمان قتل نیز 24 ساعت می گذرد. در ادامه تیم جنایی دریافتند وی مدتی است که با همسرش اختلاف داشته است. بنابراین فرضیه ارتکاب قتل از سوی شوهر قوت گرفت.

از آنجا که همسر مقتول پس از این جنایت ناپدید شده بود، ردیابی ها برای دستگیری او ادامه یافت تا اینکه مأموران اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت پیروز شدند مرد جوان را سوار بر موتورسیکلتش در یکی از خیابان های پایتخت دستگیر نمایند.

وی در تحقیقات گفت: من در پیک موتوری تمام وقت کار می کنم. همسرم هر روز با من تماس می گرفت و می خواست که برای او از بیرون ناهار بخرم. روز حادثه هم برای او غذا خریدم و به خانه رفتم. اغلب چند ساعتی به خانه می رفتم و استراحت می کردم و بعد از آن به محل کارم برمی گشتم. آن روز همسرم بعد از غذا گفت: نمی خواهی به سر کارت بروی؟ گفتم نیم ساعت دیگر می روم. بعد با تلفن همراهش مشغول صحبت با مادرش شد. نمی دانم پشت تلفن مادرش به او چه گفت که وقتی تماسش را قطع کرد، با عصبانیت به من گفت: چرا پیش خانواده ام از من بدگویی نموده ای؟ بعد درگیری ما بالا گرفت و ناگهان دستم را روی گلویش گذاشتم. نمی خواستم او را به قتل برسانم. به خودم که آمدم، همسرم نفس نمی کشید. از ترس فرار کردم و به ترمینال جنوب رفتم. حدود یک هفته در آنجا بودم و بعد هم در رستورانی به عنوان پیک موتوری مشغول به کار شدم. شب ها همان جا می خوابیدم. تا اینکه دستگیر شدم.

پس از محاکمه متهم باتوجه به درخواست اولیای دم، وی از سوی قضات شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به قصاص محکوم شد. با تأیید این حکم در دیوانعالی کشور، پرونده این جنایت برای اجرای حکم به دادسرای امور جنایی پایتخت ارجاع شد. با ارسال پرونده، واحد صلح و سازش دادسرا به سرپرستی محمد شهریاری وارد عمل شده تا از اولیای دم رضایت بگیرند. اما آنها خواستار قصاص بودند و بدین ترتیب اواخر سال گذشته مرد جوان پای چوبه دار رفت.

اما پای چوبه دار او توانست 6 ماه از خانواده همسرش به شرط پرداخت دیه یک و نیم میلیارد تومانی مهلت بگیرد. با گذشت 6 ماه از مهلت، در حالی که نتوانسته بود دیه را بپردازد، بار دیگر پای چوبه دار رفت اما این بار توانست یک میلیارد از مبلغ درخواستی اولیای دم را با فروش املاکی که داشت، پرداخت کند. از سویی بار دیگر واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی وارد عمل شده و درنهایت اولیای دم راضی شدند با دریافت 300 میلیون تومان دیگر از قصاص او بگذرند و 2 ماه دیگر به او مهلت دادند تا بتواند مبلغ درخواستی آنها را پرداخت کند. بنابراین چنانچه داماد جوان بتواند این پول را بپردازد، از مجازات مرگ نجات خواهد یافت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 974

به "دعوای ساده زن و شوهر به قتل زن منجر شد ، شرط اولیای دم برای بخشش داماد قاتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوای ساده زن و شوهر به قتل زن منجر شد ، شرط اولیای دم برای بخشش داماد قاتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید