سفر امیرعبداللهیان به ارمنستان

به گزارش اخبار ورزشی، وزیر امورخارجه کشورمان از ترسیم نقشه و سند همکاری های بلندمدت با ارمنستان خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران مخالف حضور بیگانگان در این منطقه از جمله در جمهوری های آذربایجان و ارمنستان است.

سفر امیرعبداللهیان به ارمنستان

به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به ارمنستان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه به دعوت وزیر امور خارجه ارمنستان در ایروان است، گفت: از فرصت حضور برای مرور موضوعات و مناسبات دوجانبه که در دستور کار دو کشور است استفاده خواهیم کرد.

وی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان را دارای موضوعات فراوان برای همکاری و نیز نگرانی های مشترکی در منطقه توصیف و شرح داد: برای یافتن راهکار ها تلاش می کنیم و در این سفر در پی ترسیم راستا همکاری های بلندمدت بین دو کشور هستیم و پیش از این با همتای ارمنستانی خود در این رابطه به توافق رسیدیم.

وزیر امورخارجه کشورمان از ترسیم نقشه و سند همکاری های بلندمدت در جریان این سفر خبر داد و گفت: ما مخالف حضور بیگانگان در این منطقه هستیم، چه در آذربایجان چه در ارمنستان و این سفر فرصتی است که موضوعات راهبردی، همکاری های مشترک منطقه ای در جریان این سفر با مقامات عالی رتبه ارمنستان و با همتای خودم مورد بحث و بررسی قرار بدهم.

وی افزود: بسیار خرسندم که در یک سال گذشته در راستای تقویت سیاست همسایه محور بودن دولت تازه جمهوری اسلامی ایران حجم تبادل تجاری تهران و ایروان به بیش از 43 و نیم درصد در مقایسه با سال قبل افزایش داشته است که با توجه به ظرفیت های موجود این حجم، هنوز نقطه نظر ما را تامین نکرده و امیدوار هستیم که بتوانیم سطح بالاتری از تبادلات دو کشور را ببینیم.

منبع: فرارو
انتشار: 28 مهر 1401 بروزرسانی: 28 مهر 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 2029

به "سفر امیرعبداللهیان به ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر امیرعبداللهیان به ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید