سقف تسهیلات مسکن افزایش یافت

به گزارش اخبار ورزشی، خبرنگاران : معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نوشت: وزارت کشور، پیشنهاد ساخت 500هزار واحد مسکونی را داده است بنابراین با توجه به سابقه بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی در صورت پشتیبانی بانک ها برای اعطای تسهیلات، ظرفیت ساخت 500هزار واحد مسکونی وجود دارد.

سقف تسهیلات مسکن افزایش یافت

جهت دریافت خدمات اجرای ساخت روف گاردن ساده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

جهت دریافت خدمات اجرای پشت بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش اخبار ورزشی به نقل از فارس ،عزیزالله مهدیان معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن بیان این نکته که سقف تسهیلات مسکن روستایی بر اساس توان بازپرداخت اقساط توسط روستاییان افزایش یافته است، گفت: با پیگیری های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سقف تسهیلات مسکن روستایی با افزایش 10میلیون تومانی از 40میلیون تومان به 50میلیون تومان می رسد.

معاون بازسازی بنیاد مسکن، ضمن اشاره به پرداخت 200 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی در طول سال های گذشته، عنوان نمود: امکان استفاده از منابع مالی تسهیلات بازگشتی مسکن مهر در اعطای تسهیلات مسکن روستایی وجود ندارد، زیرا خط اعتباری ایجاد شده برای مسکن مهر تنها در اختیار بانک مسکن است اما تسهیلات مسکن روستایی اختصاص به بانک خاصی ندارد و همه بانک های عامل در کشور، موظف به تامین اعتبار تسهیلات مسکن روستایی هستند.

وی در بیان اثربخش بودن تسهیلات مسکن روستایی، اضافه کرد: تسهیلات مسکن روستایی تنها تسهیلاتی است که ضمانت آن به صورت سفته زنجیره ای انجام می پذیرد. بدین ترتیب که هر 3متقاضی با تامین سفته برای هر نفر نسبت به دریافت وام اقدام می کنند که این روش ضمانت تسهیلات ساده ترین شیوه ضمانت تلقی می شود.

مهدیان در سرانجام با اشاره به حضور 3میلیون واحد مسکونی غیر شهری در بافت فرسوده و تهدید جدی بلایای طبیعی برای خانوارهای ساکن واحدهای فرسوده روستایی، گفت: برنامه بنیاد مسکن ساخت 200هزار واحد مسکونی روستایی در سال جاری است اما سازمان مدیریت بحران وزارت کشور، پیشنهاد ساخت 500 هزار واحد مسکونی را داده که این پیشنهاد مورد توجه ریاست جمهوری قرار گرفته است. بنابراین با توجه به سابقه بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی در صورت پشتیبانی بانک ها برای اعطای تسهیلات، ظرفیت ساخت 500هزار واحد مسکونی وجود دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 828

به "سقف تسهیلات مسکن افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف تسهیلات مسکن افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید