هشدار صدها اقتصاددان نسبت به ریاست جمهوری مجدد ترامپ

به گزارش اخبار ورزشی، خبرنگاران : بیش از 700 اقتصاددان از جمله هفت برنده جایزه نوبل در نامه سرگشاده ای شدیدا نسبت به انتخاب مجدد دونالد ترامپ به ریاست جمهوری با استناد به آنچه که آنها حمله پایدار او به دموکراسی، نحوه پاسخ دهی ناشیانه او به همه گیری بیماری و اشاعه اطلاعات غلط خطرناک خواندند هشدار دادند.

هشدار صدها اقتصاددان نسبت به ریاست جمهوری مجدد ترامپ

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سی.ان.ان بیان نمود، این اقتصاد دانها در نامه سرگشاده خود که تا زمان انتخابات سوم نوامبر به روزرسانی خواهد شد، نوشتند: دونالد ترامپ تنها طی یک دور ریاست جمهوری، آمریکا را غیرقابل شناسایی ساخته و با هیچ تبعاتی نیز از بابت این کارش روبرو نشده است.

این نامه که توسط اقتصاد دانهای برجسته ای متعلق به نهادها و سازمانهای مهم شامل برنده های نوبل پل میلگروم (2020)، اولیور هارت (2016) و آلوین رات (2012) امضا شد.جورج آکرلوف، برنده نوبل و همسر جانت یالن، رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا هم این نامه را امضا کرده است.

این اقتصاددانها نوشتند: به همین دلایل ما شدیدا به انتخاب کننده ها توصیه می کنیم کاری را که کسی دیگر نمی تواند انجام دهد انجام دهند: دموکراسی را با رای دادن به حذف دونالد ترامپ از ریاست جمهوری پس بگیرید.

در پاسخ کمپین ترامپ متذکر شده که این نامه کم درباره جو بایدن، رقیب انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا حرف زده است.

سامانتا راجر، معاون دبیر مطبوعاتی کمپین ترامپ به سی.ان.ان بیزینس گفت: از هشدار بی اساس این دانشگاهیان چپگرا نسبت به ترامپ و اینکه آنها یک دلیل نتوانستند در توضیح چرایی اعتقادشان به انجام کار مثبتی از سوی جو بایدن برای اقتصاد آمریکا بیاورند، خیلی چیزها می شود فهمید. جو بایدن کندترین فرایند بازیابی اقتصادی از زمان رکود بزرگ را رهبری کرده و وعده داده با اعمال اقتصادیات بر آمریکایی ها آنها را به نسیان بسپارد و همچنان که ما داریم اقتصادمان را بازسازی می کنیم کشور ما را دوباره تعطیل کند.

در سال 2016 هم در اتفاقی مشابه دست کم 790 اقتصاددان از آمریکایی ها خواستند ترامپ را انتخاب نکنند و نسبت به نادیده دریافت شدید اقتصاد و ناتوانی او در گوش کردن به کارشناسان معتبر هشدار داده بودند.

این اقتصاددانها در نامه فعلی خود از آنچه که رفتار بی ملاحظه و خودخواهان ترامپ در طول همه گیری بیماری خواندند اظهار ناخرسندی کردند.

آنها نوشتند: رفتار شخصی او در طول شیوع کووید 19 سلامت عمومی، بازیابی اقتصادی و بازگشایی ایمن مدارس را به خطر انداخت. او مساله استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را تضعیف کرد، تجمعاتی در مکان بسته برگزار کرد، تشویق به استفاده از مواد دارویی به شکلی اثبات نشده و به طور بالقوه خطرناک کرد، شدت همه گیری را کم اهمیت شمرد، و میزبان یک مراسم سوپراشاعه دهنده بیماری شد که کاخ سفید را از کار انداخت و رهبران نظامی را بالاجبار به قرنطینه برد.

آنها تاکید کردند: او (ترامپ) مرتبا اطلاعات غلط خطرناک را حتی در طول زمانهای بحران اشاعه می دهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1147

به "هشدار صدها اقتصاددان نسبت به ریاست جمهوری مجدد ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار صدها اقتصاددان نسبت به ریاست جمهوری مجدد ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید