صدری: به دریافت مجوز حرفه ای و حل مشکل مالیاتی امیدواریم، برخی در پی تخریب باشگاه هستند

به گزارش اخبار ورزشی، سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: برخی در پی زمانی هستند تا به باشگاه ضربه بزنند.

صدری: به دریافت مجوز حرفه ای و حل مشکل مالیاتی امیدواریم، برخی در پی تخریب باشگاه هستند

به گزارش خبرنگاران، سید مجید صدری در گفت وگو با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، به تشریح شرایط فعلی این باشگاه پرداخت. مشروح این مصاحبه را می خوانید:

احتیاج به ساخت بستر آرامش داریم

سرپرست باشگاه پرسپولیس در ابتدا، گفت: فصل بیستم برای ما با قهرمانی و موفقیت به اتمام رسید اما اینجا، خاتمه راه ما نیست بلکه می خواهیم در فصل نو، همه عناوین و افتخارات را به دست بیاوریم. ما در پی کسب قهرمانی های نو هستیم و برای رسیدن به این منظور، احتیاج به ایجاد بستر فکری آرام برای تیم و بازیکنان داریم. یحیی گل محمدی و دستیارانش، بهترین نقشه های تاکتیکی را برای هر بازی در فکر دارند و بازیکنان هم برای سربلندی پرسپولیس، با تمام توان می جنگند. این مسائل به ما کمک می کند تا به افتخارات تازه ای برسیم.

کالدرون به ما زمان نمی دهد

صدری در مورد شرایط پرونده شکایت گابریل کالدرون سرمربی پیشین پرسپولیس اضافه نمود: کالدرون فردی باشخصیت است که کارنامه جالبی در پرسپولیس دارد ولی شکایت او باعث شد باشگاه به دردسر بیفتد. ما تلاش کردیم تا با مذاکره، خطرات احتاقتصادی در مورد شکایت این مربی آرژانتینی را از باشگاه دور کنیم. از سوی دیگر، فعلا بازیکنی نمی خواهیم و باز یا بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی تفاوتی برای باشگاه ایجاد نمی کند. کالدرون به ما زمان نداد تا مشکل را طور دیگری حل کنیم ولی مسئولان مختلف در فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان از ما حمایت می کنند تا بهترین تصمیم ممکن را بگیریم.

مجوز حرفه ای سازی چالش بزرگی است

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس، ضمن قبول نگرانی ها در مورد مجوز حرفه ای سازی ادامه داد: بله، این موضوع برای ما یک چالش بزرگ به تعداد میرود ولی با کمک همکارانم، مشغول حل آن هستیم. کارها با سرعت زیادی انجام می شود چون نمی خواهیم حتی یک ساعت را از دست بدهیم ولی باید به این موضوع اشاره کرد که بخش عمده مشکل، اصلا به دوران مدیریت فعلی مربوط نمی شود و در سال های گذشته مسائلی رقم خورد که باعث ایجاد این مسائل شد. به هر حال، می توانیم نسبت به دریافت مجوز حرفه ای سازی امیدوار باشیم چون تلاش زیادی داریم ولی در این مقطع، احتیاج به حمایت از باشگاه از طریق ارگان های مختلف، بیش از همیشه احساس می شود.

مشکل اقتصادیاتی باشگاه جدی است

وی سپس به مسائل اقتصادیاتی باشگاه اشاره کرد و اضافه نمود: در حال حاضر، با یک مشکل بزرگ در مورد اقتصادیات پرسپولیس روبرویم. از سال 80 تا 92 رقمی از سوی اداره اقتصادیات به باشگاه اعلام شده بود که عدد بسیار سنگینی است و بابت همین بدهی، حساب باشگاه بسته شد. ما درخواست بازبینی و بررسی دادیم و این رقم سنگین، با کاهش چشمگیری روبرو شد. حالا قرار است حساب ها را باز کنیم و بتوانیم کارها را پیش ببریم. البته مشکل اقتصادیاتی باشگاه بسیار جدی است و باید فکری به حال آن کرد اما این مشکل به مدیریت فعلی مربوط نمی شود.

باید حساب باشگاه را باز کنیم

صدری گفت: یکی دیگر از مسائلی که برای پرسپولیس در این مقطع ایجاد شده، طلب یک آژانس هواپیمایی است که به خاطر شکایت حقوقی، حساب مان را بسته اند. این آژانس هواپیمایی با مدیران گذشته باشگاه همکاری داشته و در زمان بنده یا آقای سمیعی، هیچ همکاری نداشتیم اما برای رفع مسائل احتاقتصادی، چند باری توافق کردیم و خواستیم تا با باز شدن حساب باشگاه، شرایط تغییر کند و به جای دادگاه، در داخل باشگاه مشکل را حل کنیم اما تا کنون این اتفاق رخ نداده است. شخصا با مدیر آژانس هواپیمایی تماس گرفتم تا او را راضی به حل مناقشه در فضایی محبت آمیز کنم و توافقات نوی بین مان شکل بگیرد اما ایشان نظرات دیگری داشتند و ما هم می خواهیم این پرونده را در جای دیگری پیگیری کنیم. بالاخره در میان هوادارانی که ادعا می کنند عاشق پرسپولیس هستند، هواداران اینچنینی هم می بینیم که در بدترین و سخت ترین شرایط ممکن، فقط به فکر منافع خود هستند. من روحیه توافق و مصالحه دارم ولی باید این روحیه را در طرف مقابل هم ببینم که فعلا چنین اتفاقی رخ نداده است.

مزایده در دست اقدام است

او اضافه نمود: کارها به شکلی پیش می رود که بتوانیم با برگزاری مزایده، کارگزار نو را مشخص و معرفی کنیم. مشخص کارگزار نو به باشگاه کمک می کند تا شرایط اقتصادی خود را سر و سامان بدهد. اقدامات خوبی تا اینجا شکل گرفته و زمان را مدیریت کرده ایم. اقاله قرارداد با شرکت کارگزار قبلی طولانی شد که این موضوع از دسترس ما خارج بود ولی حالا دیگر نباید به گذشته فکر کنیم بلکه باید حرف مان، اتفاقات آینده باشد. به امید خدا و با کمک اعضای هیئت مدیره و کمیته های مختلف و مرتبط باشگاه، به زودی، مزایده را انجام می دهیم. عصر دیروز، جلسه تقریبا طولانی مدت هیئت مدیره را با موضوع بحث مزایده پشت سر گذاشتیم که خروجی جلسه، ورود فوری به مزایده است و قرار شده امروز (چهارشنبه) مدارک و اسناد مربوطه در سامانه بارگذاری شود.

تقابل با الهلال برای مردم قاره آسیا مجذوب کننده است

سرپرست باشگاه پرسپولیس شرح داد: مسائل مربوط به سفر تیم به عربستان در حال انجام است و می خواهیم تدارک حرفه ای و کاملی برای این مسابقه داشته باشیم. با توجه به بازیکنان و مربیان حرفه ای که داریم، خیال مان بابت بازی با هر حریفی راحت می شود. آنها فعل خواستن را صرف کرده اند و تا به حال هم، بهترین عملکرد را نشان دادند. باشگاه هم به خوبی از تیم قدرتمند خود حمایت کرده است. تقابل با تیم بزرگی مثل الهلال عربستان، برای همه مردم ایران و حتی قاره آسیا مجذوب کنندهیت دارد و امیدوارم برنده این بازی، پرسپولیس باشد.

به AFC نامه زدیم تا تماشاگران را مسافر عربستان کنیم

وی ادامه داد: ما پیگیر آن هستیم تا هر طور شده، بخشی از تماشاگران پرسپولیس را به عربستان منتقل کنیم تا تیم مان تنها نباشد. در همین زمینه، با کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه نگاری کردیم و خواستیم با توجه به اینکه عربستان صرفا برگزارکننده بازی است و نقش میزبانی یک مسابقه را ندارد، به ما اجازه دهند تا به اندازه تعداد تماشاگران الهلال، هوادار در ورزشگاه داشته باشیم. مشغول رایزنی با مسئولان فدراسیون فوتبال عربستان هم هستیم و در این مورد، هر خبری که باشد، آن را با هواداران در میان می گذاریم. البته تعامل خوبی با فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش داریم تا با کمک یکدیگر، راه انتقال هواداران به عربستان را هموار کنیم.

دغدغه ما، حل مسائل اقتصادی است

رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: من همیشه با هواداران صادق بوده ام و رابطه بنده و هواداران تیم، دوطرفه است. باید صادقانه بگویم که دغدغه اصلی و فعلی ما، حل مسائل اقتصادی است. نباید اجازه دهیم این مسائل، تیم را به حاشیه ببرد. تلاش زیادی انجام داده ام که با تزریق پول بابت مطالبات فصل گذشته، با بازیکنان پرسپولیس تسویه حساب کنم. انشالله تا اواخر مهرماه هم پیش پرداخت فصل بیست و یکم را در برنامه داریم تا شرایط روحی تیم دگرگون شود و نگرانی هواداران کاهش یابد.

نمی گذاریم هواداران ناامید شوند

عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در مورد اتفاقاتی که در فضای مجازی رقم می خورد، اضافه نمود: من از اولین روزی که به باشگاه اضافه شدم تا کنون، رابطه صمیمانه ای با هواداران داشته و دارم. این رابطه نباید از بین برود چون من از طریق فضای مجازی می توانم صدای هواداران را بشنوم و به حرف شان گوش کنم ولی برخی با بزرگنمایی اتفاقاتی که رخ نداده، در حال افزایش فشارها روی باشگاه هستند. آنها نمی دانند که باشگاه پرسپولیس در شرایط خاصی واقع شده است و همه ما احتیاج به حمایت از یکدیگر داریم. من و همکارانم به صورت شبانه روزی در تلاش هستیم تا بتوانیم مسائل را حل کنیم اما ترجیح می دهیم وقتی تلاش ها به نتیجه رسید، اقدامات اجرا شده را تشریح کنیم. در واقع در پی اجرای نمایش نیستیم بلکه باید کارها را پیش ببریم و مسائل را حل کنیم. در این راستا، اگر حمایت هواداران را از دست بدهیم، واقعا تنها خواهیم شد.

صدری در نهایت گفت: درست در زمانی که احتیاج مبرمی به حمایت هواداران داریم، برخی تلاش می کنند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و با انتشار شایعات نگران کننده و اخبار نادرست از جمله بدهی 100 میلیارد تومانی، هواداران پرسپولیس را نگران و ناامید کنند. ما در حال رصد فعالیت این افراد هستیم و اقداماتی که انجام می دهند را زیر نظر داریم. از هواداران پرسپولیس و دلسوزان این تیم و باشگاه درخواست می کنم اخبار صحیح و کامل را از طریق سایت و ارگان های خبری پرسپولیس دنبال کنند و اجازه ندهند شایعات مخرب، به باشگاه آسیبی وارد کند. متاسفانه عده ای در پی زمانی برای ضربه زدن به پرسپولیس هستند و به محض کوچک ترین تغییری در بدنه باشگاه، با دروغ های خود شروع به تخریب باشگاه می کنند که این رفتار درست نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1686

به "صدری: به دریافت مجوز حرفه ای و حل مشکل مالیاتی امیدواریم، برخی در پی تخریب باشگاه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدری: به دریافت مجوز حرفه ای و حل مشکل مالیاتی امیدواریم، برخی در پی تخریب باشگاه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید