عطش شدید برای ثبت نام در طرح ملی مسکن!

به گزارش اخبار ورزشی، آمارهای اولیه مربوط به حجم ثبت نام برای خرید خانه های دولتی ساز در قالب طرح اقدام ملی مسکن، نشان دهنده عطش خرید این واحدها از سوی متقاضیان است.

عطش شدید برای ثبت نام در طرح ملی مسکن!

به گزارش گروه اقتصادی اخبار ورزشی، آمار های وزارت راه و شهرسازی نشان می دهد ثبت نام برای پیش خرید خانه های دولتی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در حالی از روز گذشته 21 آبان ماه در 4استان کشور شروع شد که در همان ساعات اولیه بازگشایی سایت ثبت نام برای متقاضیان این استان ها، مجموعا بیش از 12هزار نفر برای قرار دریافت در فهرست مشمولان واحد های مسکونی دولتی ساز در سامانه، ثبت نام کردند.

به نقل از دنیای اقتصاد، این در حالی است که در همان ساعات اولیه ثبت نام، ظرفیت ثبت نام متقاضیان دو شهر (یک شهر و یک کلان شهر) نیز تکمیل شد که این موضوع نشان دهنده عطش متقاضیان مسکن برای قرار دریافت در فهرست مشمولان خرید مسکن دولتی ساز است. براساس اعلام مسوولان مسکن وزارت راه وشهرسازی، ثبت نام متقاضیان چهار استان کشور شامل سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شاقتصادی و خراسان جنوبی از روز گذشته 21 آبان ماه شروع شد.

تا ساعات اولیه شروع ثبت نام در روز گذشته، در استان های سیستان و بلوچستان 4085 نفر، خراسان جنوبی 2059 نفر، خراسان شاقتصادی 609 نفر و قم 4399 نفر ثبت نام کردند؛ این در حالی است که در همان ساعات اولیه، ثبت نام در دو شهر قم و کهک به حد نصاب رسید و در مجموع در استان های قم متقاضیان 5 شهر، در سیستان و بلوچستان 18 شهر، در خراسان جنوبی 23 شهر و در خراسان شاقتصادی نیز 5 شهر در برنامه اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند.

بنا بر اعلام متولی اجرای طرح اقدام ملی مسکن، رصد و پایش در حد امکان در هنگام ثبت نام انجام و سایر مواردی که نیاز به استعلام و بررسی بیشتر دارد در مراحل دیگر تکمیل خواهد شد. همچنین درخصوص رصد و پایش متقاضیان، چنانچه افرادی حذف شوند به تعداد حذف شدگان، ظرفیت جدید در سامانه برای افراد دیگر باز می شود. همچنین در صورت تامین مجدد زمین، سامانه دوباره برای شهر هایی که ثبت نام آن ها به اتمام رسیده، باز خواهد شد. مسوولان وزارت راه و شهرسازی روز گذشته اعلام کردند: تمام تلاش ها بر این است که تمامی 400 هزار خانوار طرح اقدام ملی مشخص تکلیف شوند و 400 هزار واحد طبق برنامه در شهر های موردنظر احداث و در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار گیرد.

ثبت نام متقاضیان واحد های مسکونی دولتی ساز در حالی از روز گذشته در استان های سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شاقتصادی و خراسان جنوبی شروع شد که براساس اعلام قبلی، در مرحله دوم ثبت نام، متقاضیان این طرح در هفته آینده استان های کردستان، گلستان و کهگیلویه و بویراحمد ثبت نام خواهند کرد و پس از آن نیز ثبت نام در استان های یزد، چهارمحال و بختیاری و همدان انجام می شود. پیش تر ثبت نام برنامه اقدام ملی مسکن در کرمان انجام شده بود. متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir نسبت به اطلاع از شرایط ثبت نام و بارگذاری مدارک خود اقدام کنند.

براساس این گزارش، طرح اقدام ملی مسکن برای احداث 400 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور طی امسال و سال آینده برنامه ریزی شده است که در قالب آن 200 هزار واحد مسکونی در شهر های جدید، 100 هزار واحد در بافت های فرسوده و 100هزار واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهر های زیر 100 هزار نفر احداث و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 488

به "عطش شدید برای ثبت نام در طرح ملی مسکن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطش شدید برای ثبت نام در طرح ملی مسکن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید