مثلث برمودا ، راز و رمز این ناحیه عجیب چیست؟

به گزارش اخبار ورزشی، داستان آنچه ما امروزه به نام مثلث برمودا می نامیم در واقع 56 سال پیش، در سال 1964 میلادی شروع شد.

مثلث برمودا ، راز و رمز این ناحیه عجیب چیست؟

نام برمودا از کجا آمده است؟

این نام برای اولین بار به وسیله نویسنده آمریکایی به نام وینسنت گدیس در مجله Argosy برای توصیف منطقه ای به شکل یک مثلث در اقیانوس اطلس، استفاده شد. از این منطقه به عنوان مثلث شیطان نیز یادشده است و در طول دهه ها در هزاران فیلم محبوب، کتاب و مستند مورد بحث قرارگرفته است.

ناپدید شدن چند هواپیما در مثلث برمودا

هیاهوی اطراف مثلث برمودا را می توان در یک سری ناپدید شدن های ناشناخته کشتی ها و هواپیماها جستجو کرد. در سال 1945 میلادی، پنج هواپیمای نیروی دریایی ایالات متحده و 14 مرد هنگام انجام تمرینات معمول، در این منطقه ناپدید شدند. نیروی دریایی ایالات متحده دلیل این حادثه را دلیل ناشناخته گزارش کرد. از زمان وقوع این حادثه تا اواسط دهه 1980 میلادی، 25 هواپیمای کوچک هنگام عبور از مثلث برمودا ناپدید شدند؛ آن ها دیگر هرگز دیده نشدند و هیچ لاشه ای هرگز کشف نشده است. این داستان ها مردم را مجذوب خود کرد. بعضی از افراد شرحات خارق العاده ای دادند و ادعا کردند که چیزی غیرطبیعی یا ماورا طبیعی در جریان است.

قوانین عجیب و غریب اروپا را بخوانید!!!

موقعیت جغرافیایی مثلث برمودا

مثلث برمودا منطقه ای از اقیانوس اطلس شمالی (تقریباً) محدود به سواحل جنوب شرقی ایالات متحده، برمودا و جزایر آنتیل بزرگ (کوبا، هیسپانیولا، جامائیکا و پورتوریکو) است. مرزهای دقیق مثلث برمودا به طور دنیای توافق نشده است اما حدود تقریبی مساحت کل آن بین 000/300/1 تا 000/900/3 کیلومترمربع است که با تمام تقریب ها، این منطقه یک شکل مبهم مثلثی دارد. مثلث برمودا در هیچ نقشه دنیای مشاهده نمی گردد و شورای اسامی جغرافیایی ایالات متحده، مثلث برمودا را به عنوان منطقه رسمی اقیانوس اطلس به رسمیت نمی شناسد.

راز درختان کج در لهستان چیست؟

نظریه های مثلث برمودا

زمانی که نویسنده ای به نام وینسنت گادیس عبارت مثلث برمودا را در مقاله ای از مجله در سال 1964 ابداع کرد، حوادث مرموز دیگری نیز در این منطقه رخ داد، از جمله سه هواپیمای مسافربری که علی رغم اینکه پیام های همه چیز خوب است از آن ها ارسال شدند اما سقوط کردند.

جادویی بودن مثلث برمودا

چارلز برلیتز، در سال 1974 با پرفروش ترین کتاب افسانه ای، این افسانه را بیش از پیش برانگیخت. از آن موقع به بعد، تعداد زیادی از نویسندگان دیگر ماورا الطبیعه کشنده بودن مثلث را عامل این امر می دانستند: از هیولاهای دریایی و آتلانتیس گرفته تا وقفه های زمانی و میدان های جاذبه معکوس. در حالی که نظریه پردازان با عقیده علمی تر به ناهنجاری های مغناطیسی، منشأهای آب یا فوران های بزرگ گاز متان از بستر اقیانوس اشاره دارند.

دلایل علمی برای مثلث برمودا

ملاحظات زیست محیطی می تواند بسیاری از ناپدیدشدن ها را شرح دهد. بیشتر طوفان های حاره ای و آتلانتیک از مثلث برمودا عبور می نمایند، بعلاوه جریان گلف استریم می تواند باعث تغییر سریع و گاهی خشونت آمیز هوا گردد. علاوه بر این، تعداد زیادی جزیره در دریای کارائیب منطقه ها زیادی با آب کم عمق ایجاد می نماید که می تواند برای ناوبری کشتی فریب دهنده باشد. بعضی شواهد نیز نشان می دهد که مثلث برمودا جایی است که قطب نما مغناطیسی برخلاف شمال مغناطیسی، گاهی به سمت شمال واقعی نشانه می رود.

رمز و راز مثلث برمودا

به هر حال، به احتمال زیاد، هیچ نظریه واحدی وجود ندارد که رمز و راز این معما و افسانه را حل نماید. علاوه بر این، اگرچه طوفان ها، صخره ها و جریان مداوم آب های گرم خلیج مکزیک می توانند در آنجا چالش های ناوبری ایجاد نمایند، رهبر بیمه دریایی لویدز لندن، مثلث برمودا را به عنوان یک مکان خطرناک به رسمیت نمی شناسد.

بعلاوه گارد ساحلی ایالات متحده می گوید: در بازرسی از بسیاری از تلفات هواپیماها و شناورها در این منطقه در طول سال ها، هیچ چیز کشف نشده است که نشان دهد تلفات نتیجه دیگری غیر از دلایل فیزیکی بوده است. هیچ عامل خارق العاده ای هرگز شناسایی نشده است.

حقایقی جالب درباره مثلث برمودا

  • مثلث برمودا علیرغم معروفیت آن، شامل موارد ناپدید شدن زیادی نیست. ناپدید شدن با فرکانس بیشتری در مثلث برمودا نسبت به هر منطقه مشابه اقیانوس اطلس رخ نمی دهد.
  • چارلز برلیتز افسانه مثلث برمودا را در کتاب پرفروش خود مثلث برمودا (1974) رواج داد. در این کتاب، برلیتز ادعا کرد که جزیره افسانه ای گمشده آتلانتیس در ناپدید شدن ها نقش داشته است.
  • در سال 2013 صندوق دنیای حیات وحش (WWF) یک مطالعه جامع از خطوط حمل ونقل دریایی انجام داد و تعیین کرد که مثلث برمودا یکی از 10 منابع آبی خطرناک برای حمل ونقل نیست.
  • مثلث برمودا یکی از پرترددترین خطوط حمل ونقل دریایی در دنیا است.
  • خط آگونیک گاهی از مثلث برمودا عبور می نماید، ازجمله یک دوره در اوایل قرن 20 میلادی (خط آگونی مکانی در سطح زمین است که شمال واقعی و شمال مغناطیسی در آن تراز می شوند و نیازی به محاسبه انحراف مغناطیسی روی قطب نما نیست.)
  • مثلث برمودا در معرض گردبادها و طوفان های استوایی قرار گرفته است.
  • گلف استریم (جریان اقیانوسی قوی که باعث ایجاد تغییرات شدید در آب وهوای محلی می گردد) از مثلث برمودا عبور می نماید.
  • عمیق ترین نقطه در اقیانوس اطلس، به نام عمق میلواکی، در مثلث برمودا واقع شده است. خندق پورتوریکو در عمق میلواکی به عمق 8380 متر می رسد.
منبع: ژیوار
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1884

به "مثلث برمودا ، راز و رمز این ناحیه عجیب چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مثلث برمودا ، راز و رمز این ناحیه عجیب چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید