تعاریف و اصطلاحات

مسئولان المپیک 2020 در گفت وگو با خبرنگاران: تزریق واکسن شرط حضور ورزشکاران نیست، حاضر نیستیم بازی ها بدون تماشاگر باشد

مسئولان برگزاری مسابقات المپیک 2020 در گفت وگو با خبرنگاران اعلام کردند که حاضر نیستند این مسابقات بدون حضور تماشاگران برگزار گردد.

16 اسفند 1399

موزه نفت سوزها دریچه ای به گردشگری جهانی کرمان است

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، موزه نفت سوزها دریچه ای به گردشگری جهانی کرمان است.

10 اسفند 1399

بیماری دیابت چیست؟ بررسی علل، علائم تا تشخیص و درمان

بیماری دیابت چیست؟ چه رویداد هایی در بدن باعث بروز این بیماری می شود؟ در این مطلب قصد داریم شما را با انواع بیماری دیابت که شامل دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 و دیابت بارداری می باشند آشنا نمائیم. همچنین علت، علائم، راه های تشخیص، راه های پیشگیری...

30 بهمن 1399

بهانه گیری کودکتان دلیلی دارد و راه حلی

آیا می دانید بهانه گیری بچه ها چه دلایلی دارد؟ در ادامه با تمام دلایل بهانه گیری بچه هاو راهکار های مناسب آن آشنا خواهید شد.

24 بهمن 1399

راهنمای ثبت نام سامانه ثنا

ثبت نام در سامانه ثنا را می توان هم در منزل و هم با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و با ارائه مدارک لازم (مشخصات شناسنامه ای و پستی) انجام داد.

30 دی 1399

قاتل خاموش در البرز دو قربانی گرفت ، 41 نفر مسموم شدند

رئیس اورژانس و مرکز فوریت های پزشکی استان البرز با بیان اینکه با آغاز فصل سرما آمار مسمومیت ها بر اثر گازگرفتگی بالا می رود، گفت: طی هفته گذشته دو البرزی بر اثر گازگرفتگی جان خود را از دست دادند و 41 نفر مسموم شدند.

17 دی 1399

بازگشت پر قدرت شاخص هم وزن

سرمایه شاخص کل هم وزن پس از رشد شارپ تا محدوده 537هزار واحد وارد اصلاح سنگین شد و این اصلاح موجب کاهش 32 درصدی ارزش این شاخص شد که به لحاظ قیمتی نزدیک به رقم 78 درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی قبلی خود نیز بوده است.

13 دی 1399

چطور در دام روان شناس های زرد نیفتیم؟

ممکن است در ابتدای امر، فرد تصور کند که واقعا شرایطش بهتر شده، اما این فقط یک احساس کاذب موقتی است و دیری نمی پاید که مسائل باز می گردند و نه تنها مشکل فرد حل نمی گردد، بلکه تنش نیز در او بیشتر می گردد.

10 دی 1399

روش برقراری ارتباط موثر با همه کس در همه جا

روش برقراری ارتباط و برقراری ارتباط موثر با دیگران و انواع شیوه های ارتباطی و حفظ ارتباط موثر و موانع بوجود آمدن ارتباط موثر را ببینید.

26 آبان 1399

آموزش نقاشی روی شیشه (ویترای)

نقاشی روی شیشه یا ویترای، هنر تزیین شیشه با رنگ است که با کمک رنگ، خمیر ویترای و قلم مو، ظروف شیشه ای معمولی را به ظروف زیبا تبدیل می کنند.

15 آبان 1399

اختلال استرس پس از سانحه چیست و چگونه درمان می گردد؟

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) اختلالی است که فرد در اثر روبرو شدن با یک حادثه جدی، به شکلی که میزان حادثه از سطح تحمل فرد خارج باشد، به آن مبتلا می گردد. هم بچه ها و هم عظیم سالانی که در برابر سوانح شدیدی چون جنگ یا تجاوز و… قرارگرفته باشند و ازنظر روانی...

9 آبان 1399

یادآوری برند چیست؟

آیا تا به امروز پس از خراب شدن یک محصول یا تمام شدن سرویسی، سعی نموده اید تا محصول مورد نظر خود را دوباره از همان برند قبلی تهیه کنید؟ اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت است، می توان نتیجه گرفت که تجربه خوبی از برند مورد نظر داشته و کیفیت سرویس یا محصولات آن...

3 آبان 1399

اعلام ثبت ملی آیین مذهبی و سنتی مسلمیه

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ثبت ملی آیین مذهبی و سنتی مسلمیه صورت پذیرفت.

2 مهر 1399

3 سناریو پس از استعفای دیاب، فرانسه مأمور اعمال فشار بر بیروت

خبرنگاران، گروه بین الملل - رامین حسین آبادیان: شب گذشته حسان دیاب به طور رسمی از پست نخست وزیری لبنان کناره گیری کرد. وی در سخنانی تأکید کرد: فاجعه ای که لبنانی ها را هدف قرار داد در نتیجه فساد مزمن در کشور و دولت بود. منظومه فساد عظیم تر از کشور است و خطرات...

27 شهریور 1399

مهاجری: برگزار نکردن مسابقات در این شرایط خیلی بهتر است، نمی دانم این کلاف پیچیده به کجا ختم می شود

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز، لغو ادامه مسابقات لیگ برتر فوتبال را بهترین تصمیم می داند.

10 شهریور 1399

راه چاره وزارت راه و شهرسازی برای کنترل قیمت مسکن چیست؟

معاون وزیر راه و شهرسازی درخصوص راه حل این وزارتخانه برای کنترل قیمت مسکن گفت: اگر مالیات بر املاک خالی به سرعت اجرایی گردد، با انبوهی از عرضه روبرو خواهیم شد و این افزایش عرضه در بازار موثر خواهد بود.

13 تیر 1399

ترامپ: چین درباره ویروس کرونا مرتکب اشتباهی وحشتناک شده است

دونالد ترامپ چین را مرتکب اشتباهی هولناک در شیوع کروناویروس جدید دانست که کوشش نموده بر آن سرپوش بگذارد و گفت، از سوی رسانه ها با چنان رفتار خصومت آمیزی روبه رو شده که هیچ رییس جمهور دیگری در آمریکا آن را تجربه ننموده است.

12 تیر 1399

اژد هایی که به سنگ تبدیل شد

روایت است در زمان هایی بس دور اژد هایی قصد حمله به مردم شهر را دارد و خشم امامزاده سید جلال الدین از نوادگان امام باقر علیه اسلام را برمی انگیزد و به اذن خداوند آن را به سنگی تبدیل می نماید.

29 اردیبهشت 1399