مسئله ای برای تامین گوشت شب عید نداریم

به گزارش اخبار ورزشی، خبرنگاران/فارس مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: مرغ، گوشت و نهاده ها به میزان مورد احتیاج ذخیره شده و در تامین و توزیع این محصولات پروتئینی برای شب عید، مسئله ای نداریم.

مسئله ای برای تامین گوشت شب عید نداریم

رهام رحمانی یکشنبه 19 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به ذخیره سازی مناسب نهاده های دامی و همچنین فرایند واردات، در شرایط کنونی مسئله ای در زمینه تامین نهاده ها و فرآورده های دامی وجود ندارد.

او اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا به امروز بیش از 183 هزار تن نهاده دامی، شامل 41 هزار تن ذرت، 67 هزار تن کنجاله سویا و 75 هزار تن جو توسط این اداره کل در بین مرغداران و دامداران استان توزیع شده و در حال حاضر نیز همزمان عملیات ذخیره سازی و توزیع نهاده های دامی در حال اجرا است.

رحمانی با اشاره به اینکه واردات گوشت سال جاری به حداقل رسیده است، مطرح نمود: در مقاطعی از سال 99 با توجه به مازاد فراوری داخل در مقایسه با مصرف به منظور حمایت از فراوریکنندگان و برای تنظیم بازار داخل، شرکت پشتیبانی امور دام استان 385 تن گوشت گوساله از دامداران استان خریداری نموده است.

او با بیان اینکه همچنین به دلیل مازاد فراوری مرغ در مقایسه با مصرف داخلی و جلوگیری از ضرر و زیان فراوریکنندگان و تنظیم بازار، در سه ماهه اول سال جاری 5611 تن مرغ از فراوریکنندگان استان خریداری و ذخیره شد، اظهار داشت که در راستای حمایت از مصرف کنندگان خصوصا طبقات پایین درآمدی در مقاطعی از سال از محل ذخایر فراوری داخل و وارداتی 770 تن گوشت قرمز و 5034 تن گوشت مرغ منجمد در بازار توزیع شد.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: در بحث خرید محصول مازاد فراوری کنندگان و توزیع فرآورده ها و نهاده ها، قیمت های مصوب کارگروه تنظیم بازار کشور مبنای عمل است.

رحمانی اظهار داشت: خوشبختانه آمار فراوری نشان می دهد که شرایط فراوری دامی مناسب است به طوری که حتی ممکن است مازاد فراوری داشته باشیم. در مورد مازاد فراوری و به منظور حمایت از فراوری کنندگان شرکت پشتیبانی امور دام نیز آمادگی انعقاد قرارداد با فراوری کنندگان جهت خرید گوشت و مرغ مازاد فراوریی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: pmbaxsports.ir شناسه مطلب: 1351

به "مسئله ای برای تامین گوشت شب عید نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئله ای برای تامین گوشت شب عید نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید